Lopsakad ripsmed on iluunistus, mida enamused naised jagavad, kuid osadele võib selle unistuse saavutamine tunduda raskem kui teistele. Kui sul on raskusi ripsmete kasvatamisega, proovi järgmiseid tehnikaid, et parandada ripsmete kasvu.
Ripsmete palsam
- Kasuta vaseliini. Kanna õhuke kiht vaseliini üle ülemise ripsmejoone kasutades puhtaid sõrmi või vatitikku. Vaseliini võid kasutada päeval või ka hoopis õhtul ning sellega magama minna.
• Vaseliin katab ja pitseerib iga ripsme, kaitstes ripsmeid kuivatavate ainete ja muude kahjulike asjade eest, mida õhus leiduda võib. Tulemusena püsivad sinu ripsmed tõhusamalt niisutatuna ning seeläbi kasvavad tugevamaks ja tervemaks. - Määri ripsmejoone peale naturaalset kosmeetilist õli. On mõningaid erinevaid õlisid, mida sagedasti soovitatakse, kuid igaüks neist toimib samamoodi, pakkudes ripsmetele kaitsvat kihti ning blokeerides kuivatavaid ning kahjulikke aineid. Õlid on looduslikud palsamid ripsmete jaoks.
• Oliiviõli, E-vitamiini õli, riitsinusõli ja emuõli on sagedasti soovitatavate õlide nimekirja tipus just nendes olevate toitainete tõttu.
• Tupsuta väike kogus õli enda ülemistele ripsmejoontele kasutades selleks vatitikku. Kui teed seda õhtul, siis lase ripsmetel natuke kuivada enne kui magama lähed. - Tee munavalge segu. Munavalgetes on väga palju proteiini. Osad inimesed pesevad juukseid regulaarselt munavalgega ning samamoodi võid kasutada munavalget enda ripsmetel, et neid tugevdada.
• Sega kokku üks osa munavalget ning üks osa riitsinusõli.
• Kasuta ripsmeharja või vatitikku, et kanda seda segu enda ülemistele ripsmetele.
• Ära kanna munavalget ripsmetele ilma riitsinusõli kasutamata, kuna ainult munavalge kasutamine võib muuta sinu ripsmed rabedaks. - Proovi kaubanduslikku seerumit või palsamit. Poes müüdavad ripsmetele mõeldud palsamid ja seerumid teevad sinu ripsmed igapäevasel kasutamisel pikemaks ja tervislikumaks vaid mõne nädalaga.
• Olenevalt tootest leidub nendes selliseid aineid nagu peptiidid, vitamiinid, aaloe või muud toitained, mis aitavad ripsmetel kasvada.
Ripsmete kasvu stimuleerimine
- Söö õiget toitu. Tasakaalustatud toitumine hoiab kõikide kehafunktsioonide tööd õigesti tegevuses, seal hulgas ka keha võimet ripsmete kasvatamisel. Lisatõuke andmiseks söö palju B-kompleksi vitamiine, eriti biotiini. Need aitavad kasvada nii ripsmetel kui ka juustel.
• Tegelikult viitavad mõned tõendid lausa sellele, et biotiini puudus on ripsmete enneaegse või kiire kaotuse üheks põhjuseks.
• Biotiini leidub looduslikes toiduallikates nagu näiteks toidupärm, maks, lillkapsas, lõhe, banaanid, porgandid, munakollased, sardiinid, kaunviljad ja seened.
• Lisaks peaksid lisama oma dieeti rohkem räni, et edendada juuste ja ripsmete kasvu. Räni leidub sparglis, kapsas, kurkides, oliivides, rohelistes ubades, õlles, riisis ja kaeras. - Kasuta vajadusel ripsmete primerit. Paljud standardsed ripsmetušid võivad sinu ripsmed küll väliselt ilusaks muuta, kuid lõppkokkuvõttes hoopis kahjustavad neid. Et kaitsta ripsmeid ripsmetuši ja silmalaineri karmide koostisosade eest, tuleks kasutada enne nende pealekandmist ripsmete primerit.
• Otsi primereid mis sisaldavad pro-keratiini. See toitaine kaitseb ja tugevdab sinu ripsmeid. - Ole ettevaatlik kui kasutad ripsmetušši. Mida harvem sa kasutad ripsmetušši, seda kiiremini ja tugevamaks sinu ripsmed kasvavad. Kui otsustad siiski natuke ripsmetušši peale kanda, siis on osad valikud paremad kui teised.
• Kui sul on tundlikud silmad, siis võid investeerida ärrituse vähendamiseks hüpoallergeensesse ripsmetušši. Kui su silm muutub põletikuliseks, siis on suurem tõenäosus ka ripsmete välja kukkumisele.
• Väldi veekindlaid ripsmetušše. Nende segud on väga tugevad ning koostisosad, mida kasutatakse selleks, et ripsmetušš kaua sinu ripsmetel püsiks võib õrnu ripsmeid kahjustada.
• Kui kannad ripsmetušši või silmameiki, siis eemalda meik kindlasti enne magamaminekut. Kõik silmameik peaks läinud olema. Muidu kahjustad enda ripsmeid.
• Eemalda klompe siis kui ripsmetušš on veel märg. Kui kuivanuid klompe ripsmetelt eemaldada üritad, siis võid kaotada ühe või kaks ripsmekarva.
• Viska minema ripsmetušš, mis on lahti olnud 3-6 kuud, et kaitsta silmi ja ripsmeid bakterite eest, mis võivad põhjustada valusaid ja ripsmete kaotamise rohkeid nakkusi.
• Ära kunagi jaga enda ripsmetušši. Igaühel on erinev bakterite tasakaal enda silmade ümber. Jagades ripsmetušši, isegi sellega, kellel on silmad puhtad, võib tuua uusi või üleliigseid baktereid sinu silma, mis võib põletikku põhjustada. - Väldi ripsmete tõmbamist. Enamus inimesi ei tõmba enda ripsmeid tahtlikult nii, et ka sina võid seda kogemata teha. Ripsmete juured on eriti õrnad ning võivad murduda ka väikse jõuga.
• Ripsmete koolutamine sõrmede või ripsmekoolutajaga on väga halb. Samuti peaksid vältima silmade hõõrumist.
• Kui pesed maha silmameiki, siis peaksid silmalauge tupsutama, mitte hõõruma või tõmbama.
• Kui kasutad ripsmekoolutajat, siis aseta see juurte juurde. Suru selle peale, seejärel ava koolutaja ja võta see ettevaatlikult ära. Ära kunagi koolutajaga ripsmeid sakuta. - Harja enda ripsmeid. Kasuta spetsiaalset ripsmeharja, et kammida enda ripsmeid iga päev. Juuste kammimine stimuleerib vereringet ning aitab juustel kasvada. Samamoodi saad ripsmete kasvule kaasa aidata, kui õrnalt ripsmeid kammid.
• Ära kammimise ajal ripsmeid sikuta, kuna see kahjustab neid. - Masseeri oma silmalauge. Masseerimine stimuleerib folliikulisid ning ärgitab neid aktiivsemaks ning seeläbi paraneb nende võime kasvatamaks kiiremalt tugevamaid ripsmeid. Samuti stimuleerib see vereringet, mis aitab samuti kaasa.
• Hõõru õrnalt, tehes väikseid ringikujulisi liigutusi. Kasuta enda väikseid sõrmi, et vältida liiga tugevat survet.
• Tulemuste nägemiseks masseeri silmalauge iga päev 5-10 minutit.
Harjad ripsmete ja kulmude jaoks – 50 tk
Pikendav ja koolutav ripsmetušš