E-POOD Tootekategooriad

5 ideed pühadeks valmistumiseks

Jõulud on aeg kus tuleks unustada materiaalsed asjad ja tunda rõõmu oma perest, sõpradest ning elust. Ära torma kiirelt läbi linna, vaid võta aega ja naudi pühadekaunistusi. Poest piparkookide ostmise asemel tee neid perega ise kodus. Mine ja süüta jõuluõhtul enda siit ilmast lahkunud lähedaste haual küünlaid. Käi lastega uisutamas või kelgutamas ja ehita uhke lumememm. Ära osta teistele kingituseks poest tavalist masskaupa, vaid meisterda ise enda lähedastele midagi erilist ja südamest tulnut. Ära veeda järjekordset õhtut telekat vaadates, vaid võta kätte ja ehi koos perega enda kodu. Siit artiklist leiad kindlasti mõne idee, mis aitab sul pühadetunnet suurendada ja kodu kaunistada.

1. Pühadetunne muusikast ja filmidest

Pane käima jõulumuusika sellel ajal kui jõulukaunistusi meisterdad ja kodu ehid. See tekitab tõelise pühadetunde. Siit leiad suure valiku raadiojaamu, mis mängivad ainult jõulumuusikat. Eriti sooja pühadetunnet saad siit, kust tuleb kaheksa tunni jagu salvestust prõksuvast kaminast. Kui muusikat kuulata ei soovi, pane käima mõni klassikaline jõulufilm nagu näiteks “Üksinda kodus”, “Polaarekspress” või “34. tänava ime”. Jõulufilmide valik on suur ja kui su arvutis või filmiriiulis neid ei leidu, tuleb neid ka telekast küllaldaselt.

2. Jõululõhn

Enda koju jõululõhna tekitamiseks on palju võimalusi. Kõige kergem on osta poest jõuluteemalisi lõhnaküünlaid või küpsetada piparkooke, mis jätab tubadesse tükiks ajaks mõnusa lõhna. Aga on ka teisi võimalusi. Pane pliidile pott veega ning lisa sinna sisse kaneelipulki ja õunaviile. Tänu kuumusele täidab see terve kodu hubase ja nostalgilise lõhnaga. Veelgi lihtsam on kuuma vette panna männioksi. Hoia aga silm peal, et kuumus liiga tugev ei oleks ja et vesi potist ära ei keeks. Võta mõni apelsin või mandariin, lõika nendesse ettevaatlikult mõni lihtne muster, näiteks triibud ja torka sisse nelki. Aseta need mõnda kaussi, säti ümber kuuseoksi ja käbisid ning sul on üheaegselt hubane kaunistus ja mõnus lõhn.

3. Pane üles kuusepuu

Paljude arvates on kõige tähtsamaks jõuludekoratsiooniks kuusk. Kui sa muidu kodu kaunistada ei saa või ei taha, piisab ka kuusest. Kui päris kuuske ei taha, on poes müügil suures valikus erivärvides kunstkuuski. Dekoreeri enda kuusk enda maitse järgi, siin on mõned ideed:
・ Jõulutulukesed. Valgete või värviliste tulukestega kuusk on ilus vaatepilt jõuluajal. Säti tulukesed kuusele spriaalikujuliselt ja jälgi et juhe ulatuks pistikusse.
・ Dekoreeri ornamentidega. Poodides leiad suures valikus erinevaid ornamente, kui aga soovid neile isikupära anda, võid neid kaunistada liimides külge erinevaid nööpe ja kristalle. Säti ornamendid nii, et ei jääks suuri tühje kohti.
・ Vanikud. Ka neid leiad poest hulgi. Lihtne ja odav viis on panna nõela taha niit ja niidile järjest lükkida popkorni. Niimoodi valmib peenike vanik, mis jätab lume mulje.
・ Lisa ladvakaunistus. Täht kuuse ladvas on traditsiooniline, sümboliseerides tähte, mis juhatas kolm tarka meest Jeesuse juurde. Tähe asemel võid tippu panna ka ingli, lumehelbe või mõne muu dekoratsiooni.
・ Dekoreeri kuuse alus. Poodides on müügil spetsiaalsed vaibad mis kuuse alla käivad, kuid kaunistada saad ka valge kangaga, millele puista valget või hõbedast säravat pulbrit ning saad värskelt langenud lume mulje. Kuuse alla võid dekoratsiooniks panna ka pakitud kingitused, mis sul on plaanis perele ja sõpradele kinkida

4. Dekoreeri ka mujalt

・ Riputa tulukesi ka lae alla seinte külge.
・ Kappidele võid tahvlinätsuga kleepida paberist välja lõigatud lumehelbekesi.
・ Kui jõulukaardid saabuvad (või miks mitte ka eelmiste aastate omad) paiguta need kapipealsetele või kinnita külmkapi külge.
・ Lisaks päris kuusele, pane teistesse tubadesse vaasidesse kuuse või männi oksi ja riputa neile mõned kaunistused.
・ Seo diivanipatjade ümber jõuluvärvides lint ning lisa lehv, niimoodi näevad padjad välja nagu kingituspakid.
・ Korja väljast mõned raagus oksad ja käbid ning lase need üle valge spreivärviga.
・ Kapis hoidmise asemel pane enda kommid, piparkoogid ja mandariinid lauale kaussidesse.

5. Kasuta jõuluvärvides koduaksessuaare

・ Vaheta tavalised diivanipadjad roheliste ja punaste vastu.
・ Seo punaseid või rohelisi lipsukesi ukselinkide külge. Võid lisada ka kellukese.
・ Vaheta köögis ja vannitoas olevad rätikud roheliste ja punaste vastu.
・ Osta jõulutäht.
・ Pane välja jõuluvärvides küünlad.
・ Vaheta tavaline voodipesu jõuluteemalise vastu.
・ Lastetoas vaheta tavalised mõmmid jõuluteemaliste vastu.
・ Pane suurmatesse purkidesse jõulutulukesi ja aseta need aknalauale.

Kaunista enda kodu ja ümbrus just nii nagu sina soovid. Tihtipeale piisab ka pisiasjadest, et endas ja enda lähedastes pühademeeleolu tekitada. Joo enda hommikukohvi jõuluteemalisest kruusist, lastega välja minnes pane neile pähe päkapikumütsid, tavaliste sokkide asemel pane jalga lumehelvestega kaunistatud. Ning pea meeles- kõikidest jõulukaunistustest kõige tähtsamad on õnnelikud ja säravad näod sinu ümber.

 

Sisesta kindlasti oma e-posti aadress,et saada  parimaid nippe ning eksklusiivseid pakkumisi  otse oma  e-postkasti :                [newsletter_signup_form id=1]

Jaga seda artiklit ka oma sõpradega,nad on Sulle kindlasti tänulikud: