E-POOD Tootekategooriad

Kuidas kanda retuuse?

Retuusid on mitmekülgsed riideesemed igaühe garderoobis, kuid kuidas neid õigesti kanda, seda ei tea igaüks. Paljude arvates on retuusid mõeldud kihilise riietuse osaks. On raske moekas välja näha kui kannad retuuse pükstena selle asemel, et kanda neid sukkpükstena teiste riiete all. Muidugi on valik sinu. Sobitades erinevate värvidega ning valides õiged kingad saab retuuse stiilselt kanda igal aastaajal. Järgi neid samme veendumaks, et kannad oma retuuse stiilselt.

Retuuside kandmise koodeks

1. Ära kanna retuuse mis on liiga kitsad või liiga avarad. Retuusid peaksid olema piisavalt kitsad, et kataksid tihedalt sinu jalgu, kuid mitte nii kitsad, et inimesed näeksid igat jalal olevat lohukest. Veendu, et need poleks jalas lotendavad, sest ka see pole eriti meelitav välimus. Kandes parajaid retuuse leiad sa, et sa mitte ei näe parem välja, vaid ka tunned end mugavamalt.

2. Põhiliselt on retuusid püksid. Paljud arvavad, et nii see pole ning neil on õigus enda arvamusele. Kui sulle meeldib, võid mugavalt kanda retuuse ja särki. Senikaua kui sa liigselt end ei paljasta, kanna mida soovid.
• Kanna retuuse pikema pluusi või jakiga.

3. Ära kanna retuuse valede kingadega. Retuusid näevad head välja põlvsaabaste, sandaalide, plätude ja ka madala säärega saabastega. Kui kannad retuuse kõrgete kontsadega veendu, et need sobiksid sinu särgiga ning et sa ei näeks välja lohakas.
• Retuusid sobivad hästi ka balleriinade ja mokassiinidega, senikaua kui jalanõud lähevad kokku ülejäänud riietusega.

4. Veendu, et retuusid oleksid piisavalt pikad. Sa võisid kunagi välja näha väga hea enda ideaalsete mustade retuusidega, kuid kui oled neid palju pesnud märkad, et need on lühemaks jäänud või kotitavad põlvede koha pealt.
• Kui märkad seda ebameeldivat muutust, on aeg hoida neid retuuse kodseks kandmiseks või kanda neid talvel külma ilmaga pikkade pükste all.

5. Ära aja retuuse sassi jeggingsitega. Jeggingsid on teksasretuusid, mis on tavaliselt teksaste (või mõndade muude pükste) ja retuuside vahel olevad püksid. Kitsad, klanitud jeggingsid aitavad vürtsitada tavalist riietust ja sa saad neid kanda nagu tavalisi pükse.
• Kui retuusid ja lühike särk on paljude inimeste arvamusel ebasobiv, siis jeggingseid saad vabalt kanda ka lühikese särgiga.
• Veendu, et näeksid jeggingsites hea välja. Need on väga kitsad ning ei sobi just igaühele.

Mängulised retuusid

1. Kanna retuuse armsa kleidiga. Pane selga lühike suvine kleit ning selle ala puuvillased retuusid mis täiendavad kleidi värvi. Kleit ja retuusid ei peaks olema sama värvi, vaid need peaksid omavahel kooskõlas olema. Näiteks kui kleidi mustris on viis erinevat värvi, vali retuusid mis sobivad kokku vähemalt ühe värviga.
• Kui su kleit on mustriline vali ühevärvilised retuusid.
• Või tee vastupidi. Sa võid kanda kirjusid retuuse ühevärvilise kleidiga.

2. Sobita retuuse seelikuga. Vali seelik mis näeb retuusidega hea välja. Veendu, et seeliku värv ja materjal ei satuks konflikti retuusidega. Kui sa kannad avarat seelikut, pane selga liibuv särk, et sul ei oleks liiga palju hõljuvaid kangaid ümber keha.
• Kui su seelikul on muster kanna lihtsaid retuuse. Kui seelik on lihtne kanna mustrilisi retuuse või retuuse mis on piisavalt eristuvad ning ei sulandu seelikuga ühte.

3. Retuusid lühikeste pükstega. See võib olla armas ja igapäevane riietus. Lihtsalt pane jalga lihtsad ühevärvilised retuusid ning tõmba nende peale lühikesed teksased või valged või mustad püksid ning oled valmis minema. Lühikesed püksid ei tohiks olla liiga kitsad, et need ei sulanduks ühte retuusidega.
• Kanna sellise riietusega igapäevaseid kingi. Madalad balleriinad, madalad saapad, sandaalid ja isegi tennised sobivad.
• Kanna pikka jakki või pluusi ja liibuvat toppi või T-särki selle komplektiga.
• Kui sviiter ja saapad on ühevärvilised ja lihtsad, proovi kirjusid retuuse.

4. Roki mustriliste retuusidega. Retuusid millel on sebra või leopardi muster või mõni hüpnootiline muster võivad anda sulle lõbusa ja erksa välimuse. Veendu, et kannad selliseid retuuse tagasihoidliku pluusi, seeliku, kleidi, pükste ja kingadega. Lase enda retuusidel rokkida ning väldi teisi mustreid, mis riietuse liiga segaseks teeksid.

Retuuside kandmine tööl.

1. Veendu, et sinu töökohas oleks sobilik kanda retuuse. Isegi viisakamad retuusid võivad anda välimusele vaba ja mängulise lükke nii, et enne kui plaanid oma uute retuusidega tööle minna, kontrolli järgi, et sinu töökeskonnas see sobilik oleks.
• Vaata kas sinu töökohas ka teised kannavad retuuse.

2. Kanna retuuse mis on tehtud peenest materjalist. Puuvillastel retuusidel pole midagi viga, kuid kui pead töö juures üleslööduma välimusega olema peaksid proovima kanda retuuse, mis on tehtud seemisnahast, nahast või isegi tumedast teksasest.
• Ära kanna retuuse pükste asemel. Kui kannad nahast retuuse ja lühikest toppi paistad ebaprofessionaalne ja võid endale piinlikust valmistada. See oleneb sellest millises kohas sa töötad.
• Kui sa ikka soovid kanda puuvillaseid retuuse, kanna tööl käies musta värvi retuuse.

3. Väldi mustreid. Töökohas kanna enamjaolt musti või vähemalt ühevärvilisi retuuse. Kui kannad pitsimustriga musti retuuse võid välja näha liiga lohakas ja ebaprofessionaalne. Lõbusate mustritega retuusid on toredad peale tööd, kui töökeskkonna jaoks on nad liiga mängulised.
• Kui su retuusidel on tagasihoidlikud ja pisikesed täpid tumedal materjalil ning need eriti välja ei paista, siis sobivad ka sellised töö juurde.

4. Sobita retuusid kena pluusiga. Kui kannad peent pluusi, aitab see ka sinu retuusidel peenemad ja töö juurde sobivamad välja paista.
• Kanna kehasse istuvat pintsakut koos lihtsa särgistiilis kleidiga ning lisa puuvillased retuusid.
• Kanna vabalt istuvat pluusi ja ühevärvilist seelikut oma retuusidega. Veendu, et seeliku pikkus poleks liiga palju üle põlve ning väldi liiga provokatiivset välimust. Vabalt istuv pluus peaks olema piisavalt peen, et kogu välimust kokku siduda.

5. Kanna retuuse koos pika sviitriga. Kui sul on paks ja pikk sviiter, mis ulatub sinu sõrmedest allapoole, siis võib see olla sobilik retuusidega kandmiseks. Lisa sviitrile vöö ja sviitriga sobivad pikasäärega saapaid.
• Et seda riietust tööl kanda, peaks sviiter elegantne välja nägema.

6. Kanna kingi mis täiendavad sinu retuuse. Sandaalid näevad retuusidega küll head välja, kuid üldjuhul pole sandaalid tööle sobivad. Väldi sandaale professionaalsel töökohal, eriti koos retuusidega, mis teevad välimuse veelgi vabamaks.
• Sobita retuusid madalate või kõrgete mustade saabastega.
• Või kanna neid kinnise nina ja väikese kontsaga kingadega.

Nipid:
• Teismelised- retuusid, pikk topp, armas sall ning neutraalset värvi saapad on lihtne ja mugav riietus kooli jaoks. Õhtusemaks ajaks võid salli asendada pika kaelakeega.
• Veendu, et sinu särk kataks istmikku, eriti kui kannad retuuse töö juures.
• Ära kanna erksavärvilist aluspesu isegi kui kannad pikka pluusi. Need võivad sinu puuvillaste retuuside alt läbi kumada.
• Veendu, et sinu lemmikud mustad retuusid poleks tuhmunud halliks. Kui on, siis hoia need koduseks kandmiseks ning osta uued.
• Külmema aja jaoks investeeri paksema voodriga retuusidesse.

 

Kõrge värvliga pehmed retuusid

Venivad retuusid paljudes värvides

Poolpikad alt pitsiga retuusid

Pehmed retuusid pluss-suurusele

Paabulinnu mustriga retuusid