E-POOD Tootekategooriad

Kuidas kirpudest lahti saada?

Kas oled hädas kirpudega? Seda juhtub loomaomanikel aeg-ajalt. Kui sulle ei meeldi mõte, et peaksid kemikaale kasutama, et kirpudest lahti saada, siis kindlasti rõõmustab sind see, et ka naturaalsed meetodid on efektiivsed. Sinu tolmuimeja on kõige võimsam tööriist kirpude jaoks ning ohutud kodused vahendid nagu söögisooda ja sidrunikoored saavad auväärse teise koha. Nende kergete ja kemikaalidevabade meetodite kasutamine on parim moodus, et kirbud igaveseks hävitada!

 

Lemmiklooma ravimine

1. Vannita enda lemmikut naturaalses kirpude vastases vannis. Esimene samm selleks, et kirpudega nakatunud looma ravida on vannitamine. Kui soovid asjale läheneda naturaalselt, siis proovi järgmiseid vanne:
• Kata kruusitäis värsket rosmariini veega ning lase neil pool tundi keeda. Võta umbes 4 liitrit sooja vett ning kalla sinna sisse rosmariinivesi. Kalla loom selle veega üle siis, kui vesi on veel soe.
• Võta kahe sidruni koored ja pane need kahe tassitäie veega keema. Keeda pool tundi. Võta umbes 4 liitrit sooja vett ning lisa sinna juurde sidrunikoorevesi. Kasuta seda siis kui vesi on veel soe ja kalla enda lemmik sellega üle.
• Samuti võib efektiivseks kujuneda veest ja õrnast seebist tehtud vesi. Vannita selles enda koera või kassi.

2. Peale vanni kasuta kirbukammi. Loputavad vannid tapavad ära osad kirbud, kuid sa pead siiski ka munad eemaldama. Osta kirbukamm kohalikust lemmikloomapoest ja kammi enda lemmiku karva hästi põhjalikult.

3. Ravi looma naturaalse kirbutõrjevahendiga. Kirbud ei salli mõndasid naturaalseid lõhnasid ja õlisid, mida sa saad otse koerale peale kanda. Kasse võivad aga teatud õlid kahjustada nii, et ära kassi nendega ravi enne, kui toode on loomaarsti poolt heaks kiidetud. Siin on mõned variandid:
• Eeterlik lavendliõli. Kanna seda koera kaelale ja seljale. See õli tapab ja peletab kirpe.
• Eukalüptiõli. Tee segu segades kokku üks tassitäis vett ja viis tilka eukalüptiõli. Seejärel pane segu spreipudelisse ning pritsi koera põhjalikult, et kirpe peletada. Ära seda meetodit kasside peal kasuta!
• Sidrunisprei. Keeda sidrunikoori pool tundi, peale jahtumist täida spreipudel ning pritsi seda enda koerale. See on ka kassidele ohutu.

4. Korda seni, kuni kirbud on kadunud. Tõenäoliselt pead sa enda looma mitmeid kordi märjaks kastma, kammima ja ravima enne kui võidad kirpude vastase sõja. Et aja jooksul kooruvaid kirpe tappa, peaksid enda looma iga nädal vannitama või lahusega üle kastma.

 

Kodu puhastamine

1. Pese kodulooma pesapaik kuuma veega. Kui avastad, et su kodus on kirbud, siis pese koheselt looma pesa väga kuuma veega, et tappa kirpe ja nende munasid. Samuti pese ära ka teised asjad, millega su loom kokku puutunud on (näiteks mänguasjad, padjad jne).

2. Pese enda voodipesu. Tõenäoliselt on kirbud levinud üle kodu laiali nii, et pead kõik ära pesema. Võib olla vajalik, et pesed ära enda riided, voodipesu, diivanipatjade katted ja kõik muu, kus kirbud elada võivad.

3. Käi tolmuimejaga üle vaibad ja polsterdatud mööbel. Kasuta tugevalt imavat tolmuimejat ja puhasta vaip põhjalikult. Samuti tuleks üle käia diivan ja tugitoolid. Kasuta väikest otsikut, et pääseda ka pragude vahele.
• Tolmuimejaga saab kirpe tappa. See imeb endasse nii kirbud kui ka nende munad.
• Kui oled tolmuimejaga lõpetanud, siis tühjenda koheselt kott või paak. Muidu kooruvad kirbud munadest ja ronivad tolmuimejast välja.

4. Kasuta enda vaibal söögisoodat. Kanna tervele vaibale söögisoodat. Kasuta lausa mitut karbitäit. Lase soodal vaiba peal olla neli tundi, veel parem kui terve öö. Seejärel kasuta tolmuimejat, et sooda vaibalt puhastada. Sooda kuivatab mune ning aitab seeläbi tappa uut kirbugeneratsiooni enne selle koorumist.
• Sool on samuti odav ja efektiivne vahend kirpude tapmisel. Kasuta seda samamoodi nagu soodat.

5. Kasuta dehumidikaatorit. Kui su kodune õhk on niiskevõitu, siis lood sa sellega kirpude jaoks ideaalse kliima. Sa saad enda kodu neile vastuvõetamatumaks teha nii, et kasutad dehumidikaatorit, mis teeb õhu kuivemaks.

6. Hoia muru lühikesena. Kui sul on kirbud majas, siis tõenäoliselt on nad ka aias. Nad paljunevad pika muru sees, mis kaitseb neid kuuma päikese eest ja hoiab nende keskkonda niiskena. Parim viis nende hävitamiseks on nad päikesele paljastada. Niida muru regulaarselt, et see ei kasvaks nii pikaks, et kirpudele peavarju pakkuda.

 

Kirpude tagasitulemise takistamine

1. Anna oma loomale õunasiidriäädikat. Pane teelusikatäis äädikat enda lemmiku jooginõusse. See on naturaalne kirbutõrjevahend. See on ohutu nii koertele kui ka kassidele.

2. Kasuta looma peal sidrunispreid. Pritsi seda iga paari päeva tagant, et kirbud oma kodust eemale hoida.

3. Pane maja ümber seedrilaaste. Seedri lõhn on kirpude jaoks vastik. Kui puistad neid koerakuudi juurde, lillepeenarde ümber ja muudesse strateegilistesse kohtadesse, siis aitab see sul kirpe kodust eemal hoida.

4. Pritsi enda koju eukalüptiõli. Kui sul on kass, siis ära seda trikki proovi, kuna kassid on eukalüpti vastu tundlikud. Muidu pritsi seda pragudesse ja vahedesse, vaipadele, sahtlitesse ning koera magamisasemele.

5. Võta tihti tolmuimejaga tolmu. Sinu koduloom toob ilmselt aeg-ajalt mõne kirbu koju, kuid regulaarselt tolmu võttes tapad kirbud enne, kui neil on võimalik järglasi tootma hakata.