Kuidas kodustada hulkuvat kassi?

Kuidas kodustada hulkuvat kassi?

Hulkuva kassi endale võtmine on hea võimalus adopteerida lemmikloom, kes muidu ei pruugi kunagi endale head kodu saada. Enne kui otsustad kassi endale jätta, siis veendu, et tal juba omanikku poleks. Kui kassil pole kodu, siis vaktsineeri ta, ravi ära vigastused või haigused ning tutvusta talle tema uut kodu. Võib minna aega enne kui kass uue keskkonnaga ära harjub.

Kassile uue kodu tutvustamine

  1. Kui kass tuppa ei tule, siis toida teda väljas. Hulkuvad kassid on tihtipeale häbelikud ning ei tule tuppa inimeste juurde. Pane kausitäis kassitoitu välja iga päev samal ajal. See aitab hulkuval kassil harjuda rutiiniga.
    • Kui kass toitu ei söö, siis proovi kauss asetada majast kaugemale.
    • Proovi kassile anda erinevaid toite- nii konservi kui ka krõbinaid. Neid saab osta lemmikloomakauplustest. Kui kass on kaua aega tänavatel elanud, siis ei pruugi ta olla harjunud normaalse toiduga ning võib võtta aega, enne kui ta uue toitumisega harjub.
  2. Kui kass on harjunud maja juures söömisega, siis too toit tuppa. Aseta toidukauss tuppa, välisukse juurde ning jälgi, et kedagi läheduses poleks, et kass kartma ei hakkaks. Kui sul on kodus veel teisigi lemmikloomi, siis pane nad teise tuppa kinni senikauaks kuni kass sööb.
    • Jätka kassi toitmist iga päev samal ajal. See suurendab võimalust, et kass tuppa tuleb.
  3. Kui kass sööb, siis sule uks tema selja taga. Sule kõik aknad ja uksed, et kass põgenema ei pääseks. Suure tõenäosusega peidab kass end mõneks ajaks ära, kui avastab et uks on kinni. See on hulkuva kassi puhul normaalne käitumine ning aja jooksul muutub ta enesekindlamaks.
    • Kui kass teeb valju häält, hakkab mööbli peal turnima või on väga kartlik inimeste suhtes, siis on tegu metsiku kassiga. Sellisel juhul on parim, kui teed ukse lahti ja lased kassi tagasi välja.
  4. Isoleeri hulkuv kass teistest loomadest. Hulkuvad kassid pole tavaliselt vaktsineeritud, mis tähendab seda, et kass võib anda haigusi ka teistele sinu koduloomadele. Hoia hulkur kinnises ruumis, kus tal on piisavalt süüa, vett ja liivakast. Võta ruumist ära kõik asjad, mis võiksid kukkudes katki minna või kassi vigastada.
    • Pese käsi peale hulkuva kassi puudutamist, et sa ei kannaks baktereid edasi teistele koduloomadele.
    • Kui kass on isoleeritud toas, siis räägi temaga regulaarselt. See aitab tal sinuga harjuda.

Hulkuva kassi kindlaks tegemine

  1. Vii kass loomaarsti juurde, et kontrollida kiibi olemasolu. Kui kassil on kiip, siis tähendab see seda, et tal oli mingil hetkel omanik. Küsi loomaarstilt kontakte või lase loomaarstil endal kontakteeruda inimesega, kelle andmed registreeritud on.
    • Kui kass ei taha kandmispuuri minna, siis pane puuri toidukauss, et teda selleks ahvatleda.
  2. Pane naabruskonda üles pildid kassist. Tee hulkurist pilt ning postita see nii kohaliku sotsiaalmeedia lehele kui ka poodide seintele ja teadetahvlitele. Kirjuta, kus kohas sa kassi leidsid ning lisa ka erilised tunnusmärgid. Lisa kuulutusse enda kontakt, et omanik saaks sinuga ühendust võtta.
    • Senikaua kuni omanikku otsid, hoia kass toas.
  3. Oota omanikku nädal aega. Kui sa kassi omanikku nädala aja jooksul ei leia, siis on tõenäoliselt tegu hulkuva kassiga. Kui kassil kiipi pole ning sa omanikku ei leia, siis on õige aeg eeldada, et tegu on hulkuva kassiga, kelle võid endale jätta.
  4. Lase loomaarstil kass vaktsineerida ning tema tervist kontrollida. Hulkuvad kassid on üldiselt vaktsineerimata ning neil võivad ka kirbud olla. Las loomaarst kontrollib kassi üle, et tal poleks kirpe, usse, nakkuseid, vigastusi ja haiguseid, et ta saaks kirjutada välja vajalike rohte. Hoia kass teistest loomadest isoleerituna senikaua kuni ta on parasiitide- ja haigustevaba.
    • Uuri loomaarstilt ka kastreerimise ja steriliseerimise kohta.

Hulkuva kassi taltsutamine

  1. Räägi kassiga sel ajal kui sa teda paitad. Kui sa räägid temaga pehme häälega, ise samal ajal teda õrnalt paitades, siis lased kassil harjuda enda hääle ning lõhnaga ning kass hakkab puudutustega harjuma. Ära muretse, kui kass end alguses puutuda ei lase, see on hulkuva kassi puhul tavaline käitumine.
  2. Väldi silmsidet, et usaldus tekkida saaks. Paljud hulkuvad kassid võtavad otsest silmsidet ähvardusena. Vaata korraks kassi ning siis sule silmad või vaata mujale. See aitab kassil tunda end turvalisemalt ning rahulikumalt enda uues keskkonnas.
    • Aja jooksul pikenda silmside aega.
    • Kui kogemata kassi jõllitama jääd, siis lihtsalt sule silmad mõneks sekundiks ning pööra pea aeglaselt eemale.
  3. Pea kinni regulaarsest toidukordadest, et näidata kassile oma usaldusväärsust. Toida kassi iga päev samal ajal. See demonstreerib kassile, et sa oled usaldusväärne toiduallikas ning see aitab teil omavahel sidet luua.
    • Kui kass ei söö seda toitu, mida sa talle annad, siis proovi teise firma kassitoitu, kuni leiad sellise mis talle maitseb.
    • Kass on rahulikum ja püsivam, kui tal on regulaarne toitumine.
  4. Tutvusta kassile teisi koduloomi. Kui su kodus on mitu lemmiklooma, siis võib hulkuv kass tunda end ülekoormatuna. Too kassi tuppa üks loom korraga, et nad saaksid tutvust sobitada. Kui loomad tunnevad end üksteise suhtes mugavalt, siis võid tutvustada teist looma. Korda seda protseduuri senikaua, kuni kõik sinu loomad on üksteise seltskonnaga harjunud.

Puldiga juhitav hiir kassile

Sinu informatsiooniga ripats loomale

Roosa, sinine või valge särk kassiga

3D kassipiltidega T-särgid

Niisutavad huulepulgad kassiga