E-POOD Tootekategooriad

Kuidas meigikotis korda luua?

Meigikoti korras hoidmine ei tee selle välimust mitte ainult kenaks, vaid aitab ka kergemini sealt asju üles leida. Meigikoti korras hoidmiseks on vaja ka teada mida sinna panna ja mida mitte. Kui pakid enda kotti liiga palju asju, siis on lisaks vähesele ruumile ja segadusele ka oht sees olevaid asju kahjustada.

 

Koti puhastamine

 

 1. Tühjenda enda meigikott. Pane laua peale rätik või T-särk, et laud mustaks ei saaks. Ava enda kott ja kalla kõik selle sisu rätikule.
 • Kui kott on seest must, siis peaksid seda desinfitseerivate puhastuslappidega puhastama.
 • Kui sa ei saa kotti puhtaks, siis tasuks mõelda nailonist, plastikust või vinüülist sisuga meigikoti ostmise peale.

 

 1. Viska ära kõik prügi ja aegunud meigiasjad. Sinna hulka kuuluvad ka meigikäsnad, mustad vatitikud ja salvrätikud jms. Kui sul on kotis meiki, mis on katkine või aegunud, siis viska ka see minema.
 • Kirjuta üles äravisatava toote tootja ja värv, et saaksid kergesti sama asemele osta.

 

 1. Puhasta enda meigikott ja harjad. Pühi puhastuslappidega ära mustus. Pese pintsleid kasutades pintslitele mõeldud puhastusvahendit või õrna seepi. Võta hetk, et ka enda silma- ja huulepliiatsid ära teritada.
 • Kui sul pole desinfitseerivaid puhastuslappe, siis kasuta paberrätikut, mida on leotatud puhtas alkoholis.
 • Vaata, et sa enda pintslid puhtale rätikule kuivama asetad.

 

 1. Sorteeri asjad gruppidesse. Pane kõik enda lauvärvid ühte gruppi, huulepulgad teise, jumestuskreemid kolmandasse jne. See aitab sul ka näha, kui palju teatuid tooteid sinu kott sisaldab.
 • Hoia kõiki enda pintsleid ühes grupis. Kui nad veel niisked, siis lase neil veel kuivada.
 • Alternatiivina võid sorteerida enda meigi kolme gruppi: igapäevased asjad, vahepeal kasutatavad asjad ja harva kasutatavad asjad.

 

 1. Sorteeri välja asjad mida sa ei vaja või ei kasuta. Kui sa kannad meigikotti endaga tööl või koolis kaasas, siis ei vaja sa kõike seda, mida su meigikott sisaldab. Selle asemel, et kaasas kanda kahte jumestuskreemi, viite lauvärvi ja pihutäit huulepulki, võta igast asjast kaasa ainult üks.
 • Kui sa sorteerisid enda meigi kolme gruppi, siis pane vahepeal ja harva kasutatavad asjad mujale ära.
 • Hoia kaasas igapäevaseid asju nagu näiteks ripsmetušš, pintsetid, näokreem, vatitikud jne.

 

 1. Pane kõik vajalik kotti tagasi. Kui sinu kotil on erinevad vahed ja taskud, siis kasuta neid. Kasuta peenikesi vahesid pliiatsite jaoks, jämedamaid ripsmetušši ja huuleläike jaoks. Pane suurde vahesse lauvärvid ja muu kraam põhisahtlisse.
 • Kui sorteerisid enda asjad kolme hunnikusse, siis pane meigikotti ainult igapäev kasutatavad asjad.

 

Mõistlik ja efektiivne pakkimine

 

 1. Limiteeri asju, mida sa igapäevaselt kasutad. Ära võta endaga kaasa kõiki lauvärvipalette ja huulepulki, selle asemel vali igast asjast üks ning hoia ülejäänud asju kodus.
 • Kui sul on raskusi otsustada mis värve endaga kaasa võtta, siis vali neutraalsed värvid, kuna need sobivad igapäevaellu kõige paremini.

 

 1. Vali kombineeritud paletid, et segadust vähendada. Selle asemel, et kaasas tassida ühte põsepuna, ühte puudrit ja ühte särapuudrit, vali hoopis palett, kus need kõik koos on. Samamoodi on hea valida paletina müüdavad lauvärvid, mitte üksikud.
 • Kui sinu puudril või lauvärvil on kaasas peegel, siis pole sul vaja eraldi peeglit kaasa võtta.

 

 1. Võta jumestuskreemi asemel kaasa peitekreem, et ruumi kokku hoida. Mida vähem asju enda näole paned, seda õnnelikum sinu nahk on. Selle asemel, et kaasas tassida aluskreemi, jumestuskreemi, peitepulka ja puudrit, vali hoopis peitekreem, et saaksid peita sulle muret valmistavaid piirkondi.

 

 1. Kasuta ära testreid ja reisisuuruses tooteid. Väikeseid jumestuskreemi ja näokreemi testreid on mugav meigikotis kaasas kanda. Samuti võid valida reisisuuruses meigieemaldus salvrätikud, vatitikud, küünelakieemaldaja jne.
 • Ei suuda leida enda lemmiktootest miniversiooni? Tee ise! Täida läätsekarp enda lemmiku jumestuskreemi ja näokreemiga ning hoia ruumi kokku.

 

 1. Kasuta väikeseid meigipintsleid. Väiksed pintslid võtavad palju vähem ruumi kui tavasuuruses pintslid.
 • Hoia enda pintsleid eraldi vahes, kui su meigikotis pole sobivat vahet, siis võid kasutada väikest lukuga kotti.

 

 1. Kasuta meigitooteid, mis kauem püsivad. Üks põhjustest, miks inimesed endaga meigikotti kaasas kannavad on see, et nad saaksid enda meiki päeva jooksul värskendada. Kui kasutad tooteid, mis on disainitud kauem püsima, siis ei pea sa nii paljusid asju endaga kaasas kandma.
 • Otsi tooteid, mille siltidel on kirjas kauapüsiv (long-wearing), veekindel (waterproof) või määrimiskindel (smudge-proof).
 • Investeeri korraliku meigialuskreemi ja meigikinnituspuudrisse. Need aitavad sinu meigil kauem värske püsida.

 

 1. Kasuta väiksemat meigikotti. Kui sa avastad, et topid enda meigikotti liiga palju asju, siis vaheta see välja väiksema meigikoti vastu. Niimoodi sunnid end kaasas kandma ainult asju, mida sa tõesti vajad.
 • Näiteks on suures meigikotis ruumi vähemalt viiele huulepulgale, aga väiksesse saad mahutada heal juhul kaks huulepulka.
 • Võid kasutusele võtta ka mitu erinevat meigikotti, kuhu paned asjad vastavalt hooajale või sündmusele.

 

Meigikoti hoidmine puhta ja organiseerituna

 

 1. Vali meigikott, mille sisemine pool on tehtud nailonist. Nailonit on kergem puhastada kui nahka või riiet. Osadel meigikottidel on vooder tehtud lausa plastikust või vinüülist, mida on veelgi kergem puhastada!

 

 1. Pane enda meigikotti mõned meigieemaldus salvrätikud. Kui sul midagi katki läheb või lekkima hakkab, saad kiirelt selle ära puhastada. Selle asemel, et tavasuuruses pakk valida, võta hoopis väike reisisuuruses pakk.

 

 1. Et plekke ja õnnetusi vältida kasuta kilekotte. Väikesed sulgemisosaga kilekotid on selle jaoks väga head ning et organiseeritud olla, siis hoia samasuguseid asju ühes kotis koos.
 • Näiteks hoia kõiki enda lauvärve ühes kotis ja huulepulkasid teises.
 • Samuti on hea mõte eraldi hoida meigipintsleid, mida kasutad tumedate värvide jaoks ja neid, mida kasutad heledate värvide jaoks.

 

 1. Korista enda meigikotti kord kuus. Võta kõik asjad kotist välja ja pühi meigikott puhtaks. Seejärel pühi üle ka meigitooted. Samuti on see hea võimalus teritada ära enda pliiatsid ja puhastada pintslid.
 • Meigikäsnasid tuleks puhastada või uute vastu asendada iga nädal.

 

Aegunud meiki saab ka muudmoodi kasutada:

 • Aegunud ripsmetušš: Pese hari puhtaks ja kasuta seda kulmu- või ripsmeharjana.
 • Klompis küünelakk: Kasuta küünelakki näiteks juuksenallide erksamaks värvimiseks või pildiraamile sädeluse lisamiseks.
 • Helbeliseks muutunud lauvärv: Lauvärvi elueaks on kaks aastat, kuid peale seda saad neid kasutada nii, et segad nad läbipaistvasse küünelakki ning sul on uus värv, millega enda küüsi lakkida.

 

 

Hõbedane või must meigikott huultega

Matistav ja poore peitev meigialuskreem

Viie värviga lauvärvi komplektid

TUTU kahevärviline huulepulk

Naturaalsetes toonides lauvärvid