E-POOD Tootekategooriad

Kuidas nahkjakki pehmemaks teha?

Nahast jakid ja tagid näevad head välja ning neid saab kanda igal hooajal. Kahjuks kipub nahk aja jooksul kangeks tõmbuma, eriti siis, kui sa enda jakki eriti tihti ei kanna. Õnneks on see täiesti normaalne ning on erinevaid asju, mida sa teha saad, et seda probleemi parandada. Paljudel juhtudel piisab vaid jaki kandmisest, et see pehmemaks muutuks. Kui sellest ei piisa, siis proovi allolevaid nippe, et nahast jakki pehmemaks teha nii, et see tunduks tuttuuena!

Nahkjaki sissekandmine

 1. Kanna enda jakki, et see pehmemaks muutuks. See võib tunduda liiga lihtsana, et tõsi olla, kuid see on siiski tõsi! Nahk võib muutuda kangeks, kui see on pikaks ajaks kappi seisma jäetud. Jaki kangusest lahti saamiseks võib piisata vaid ainult sellest, et sa võtad selle aeg-ajalt kapist välja ning kannad seda.
  • Kui sul jakk seljas on, siis proovi end selles ringi liigutada. Painuta küünarnukke, tõsta käsi pea kohale ning keeruta enda keha. Tee erinevaid liigutusi, et jaki kangust murda.
  • Ei ole kindlat reeglit, kui tihti sa jakki kandma peaksid, kuid heaks eesmärgiks on teha seda iga paari nädala tagant.
 2. Rulli ja kortsuta jakki. Jaki kortsutamine ja rullimine võib samuti aidata. Proovi jakk palliks kokku keerata ning seda visata, painuta seda ka ühtpidi ja teistpidi. See võib aidata kangusest lahtisaamisel ning nii on jakki palju mugavam kanda.
 3. Tee pehmendamiseks jakk märjaks. See võib kõlada veidralt, kuid vesi aitab nahka pehmendada. Kui sa pead välja minema ning väljas kergelt sajab, siis pane selga enda jakk ning lase sellel märjaks saada. Kui sa ei taha vihmaga välja minna või on kuiv aastaaeg, siis saad sama tulemuse ka kasutades spreipudelit. Lihtsalt pihusta vett jaki peale, et seda niisutada. Nahk pehmeneb ning vormib paremini ümber sinu keha.
  • See on mõeldud vaid kerge vihma jaoks, mitte pikaaegse ja tiheda jaoks. Kui satud paduvihma kätte, siis pea meeles, et sa enne jaki kappi panemist sellel ära kuivada lased.
 4. Liiguta käsi, et jakk saaks sinu keha järgi vormuda. Sel ajal, kui jakk on niiske, on ideaalne aeg selle sissekandmiseks. Liiguta käsi, painuta küünarnukke, lehvita, keeruta ja tee igasuguseid käeliigutusi.
 5. Hoia jakk senikaua seljas, kui see ära kuivab. Ükskõik kas olid jakiga kerge vihma käes, või pritsisid sellele ise vett peale- pane jakk selga ning hoia seda seljas senikaua kuni see ära kuivab. Niimoodi hoiab ta ilusti kehasse ning muutub pehmemaks.
  • Kui sattusid tugeva vihma kätte, siis kuivata rätikuga liigne märgus jakilt ära.
 6. Pühi jakki kuiva riidega, et liigsest veest lahti saada. Isegi kui kannad jakki senikaua kuni see ära kuivab, võib ikka vett kuskil peidus olla. Veidike niiskust on jaki pehmendamiseks hea, kuid kui paned märja jaki kappi, siis on see jakile halb. Enne kui jaki kappi sätid, pühi see alati üle kuiva riide või rätikuga, et saada lahti liigsest niiskusest.
  • Kuivata nahast jakki alati toatemperatuuril. Ära kunagi kasuta kuumaallikat nagu näiteks radiaator või föön, kuna need muudavad jaki uuesti kangeks.

Palsami kasutamine

 1. Enne palsami kasutamist puhasta enda jakk ära. Ükskõik millist palsamit kasutad, puhasta jakk ära tolmust ja mustusest. Sa võid jaki puhtaks tõmmata veega või kasutada spetsiaalset nahale mõeldud puhastusvahendit.
  • Pea meeles ka jaki kuivatamist. Pühi see rätikuga üle ning säti toatemperatuurile kuivama.
  • Kui sa pole kindel, kuidas jakki puhastada, siis vii see keemilisse puhastusse.
 2. Kanna jaki peale spetsiaalset nahale mõeldud palsamit. Kalla veidi palsamit puhtale lapile ning hõõru see jaki sisse. Veendu, et sul mõni koht vahele ei jääks. Kui sa sellega valmis saad, siis riputa jakk kuivama. Peale palsami kasutamist, peaks jakk olema jälle kena ning pehme.
  • Selle asemel, et jakk kappi panna, võid selle kohe ka selga panna. Niimoodi sobitab jakk end pehmena olles ilusti sinu keha järgi.
  • Üldiselt kestab palsamiga hooldamine 6-12 kuud. Et jakki pehmena hoida, peaksid seda tegema üks või kaks korda aastas.
 3. Odavamaks lahenduseks proovi kastroolõli. See võib samuti aidata nahka pehmemaks teha. Pane kastroolõli lapi või käsna peale ning pühi sellega üle jaki. Lase jakil paar tundi seista, et õli saaks nahka imbuda ning seejärel võid jaki kappi tagasi panna.
  • Kui jakk ikka kange on, siis korda kastroolõliga määrimist.
 4. Teiseks variandiks võid jakile hõõruda vaseliini. See võib samuti aidata nahkjaki kanguse vastu. Hõõru väike kogus vaseliini jaki sisse ning lase sellel paar tundi sisse tõmbuda. Kui see on tehtud, siis võid jaki tagasi kappi panna.
  • Kui jaki peale on jäänud vaseliini, siis pühi see lapiga ära enne, kui jaki kappi paned.

Lisaks:
• Kui sa jakki ei kanna, siis hoia seda kuumuse käest (radiaator, ahi, päike) eemal, kuna kuumus võib põhjustada naha kokkutõmbumist ning kangeks muutmist.
• Kui jakki kapis hoiad, siis kasuta laia riidepuud, kuna peenikesed võivad materjali välja venitada.
• Ära kunagi jakki kokku voldi ning kappi seisma pane. Tekkinud voldid võivadki püsivalt nahale jääda.

Ole esimene kes saab teada kasulikest nippidest ning eksklusiivsetest sooduspakkumistest: