E-POOD Tootekategooriad

Kuidas nukul juukseid korda saada?

Kuidas saada nukul juuksed pusadest lahti ja pehmeks?


Nuku juuksed võivad hoiustamise või mängimise tõttu määrduda ja sassi minna. Enamike nukkude puhul on juuste puhastamiseks hea kasutada pesupehmendajat või beebišampooni. Need tooted pehmendavad juukseid ja aitavad pusasid lahti saada. Pärast juuste lahtiharutamist ja pehmendamist proovi juukseid regulaarselt kammida, et selliseid probleeme tulevikus vältida. Enamikud juukseid, olgu tegu siis plastmassist või riidest nukkudega, reageerivad nendele meetoditele hästi. Kui sul on aga tootjapoolsed juhised, siis loe need enne läbi.

Pesupehmendaja kasutamine

 1. Leota juukseid pesu loputamiseks mõeldud pesupehmendis. Parima efekti saavutamiseks vali kvaliteetne toode. Vala kaussi või tassi veidi pehmendajat. Pesupehmendajat peaks olema piisavalt, et nuku juuksed oleksid täielikult selle sees.
  • Aseta nuku juuksed kaussi. Kanna pehmendajat sõrmedega juustesse. Jätka seni, kuni juuksed on sellega täielikult kaetud.
  • Pane nukk kõrvale. Hoia seda kindlas kohas, kus keegi seda ei puutu. Jäta pesupehmendaja vähemalt üheks tunniks juustesse. Kui nuku juuksed on eriti karedad võid nuku terveks ööks seisma jätta.
 2. Kammi juuksed läbi nii, et pesupehmendaja on veel juustes. Pesupehmendaja peaks toimima palsamina, siludes nuku juukseid ja vabastades pusasid.
  • Peaksid kasutama laiade piidega kammi, kuna nendega on kõige parem pusasid eemaldada. Väiksema nuku puhul, nagu Barbie-nukk, võib aga peente piidega kamm paremini toimida.
 3. Loputa juuksed ära. Peale harjamist loputa pehmendi välja jaheda vee all. Vaata, et saaksid kõik ilusti loputatud, kuna pesupehmendaja võib pika aja peale juukseid kahjustada.
  • Ära juukseid föönita! Nukkude juuksed on õrnad ja föön võib need ära rikkuda. Selle asemel patsuta juuksed rätikuga kuivaks ja jäta õhu kätte kuivama.
 4. Kammi peente piidega kammiga. Kui juuksed on pooleldi kuivad, kammi need uuesti ära. Kasuta seekord peente piidega kammi, sest nii sirgendab see nuku juukseid ja saad ära ka väiksed pusad.

Proovi beebišampooni

 1. Täida kauss või tass jaheda veega. Nuku juuste pehmendamiseks võid kasutada ka beebišampooni. Vali tass või kauss, mis on piisavalt suur, et mahutada kõik juuksed. Kui nukul on lokkis juuksed, peaks vee temperatuur olema külmem. Kuum või soe vesi võib põhjustada lokkide lõdvenemist.
 2. Sega vette veerand teelusikatäit beebišampooni. Sega šampooni seni, kuni see on vees täielikult lahustunud.
  • Ära asenda beebišampooni tavalise šampooniga. Beebišampoon on piisavalt õrn, et seda nukul ohutult kasutada.
 3. Pese nuku juukseid. Kui vann on ette valmistatud, pane juuksed vette. Liiguta juukseid, kuni need on üleni märjad. Seejärel masseeri juukseid senikaua kuni tekib vaht.
 4. Jäta juuksed 10 minutiks kaussi seisma. See annab šampoonile võimaluse juukseid pehmendada. See aitab eemaldada kõik pusad ning teeb juuksed pehmeks ja läikivaks.
 5. Loputa juukseid kolm korda. Pärast 10 minuti möödumist loputa juukseid. Tühjenda šampoonikauss, loputa see üle ja täida see seejärel puhta veega. Loputa nuku juukseid kausis, kuni vesi muutub šampoonist seebiseks. Loputa kaussi uuesti ja korda seda protsessi veel kaks korda.
  • Veendu, et eemaldad kogu šampooni. Kui vesi muutub kolmandal loputusel ikka seebiseks, pane juuksed voolava vee alla seniks, kuni kogu šampoon on eemaldatud.
 6. Kuivata natuke juukseid. Kui juuksed on loputatud, pead neid veidi kuivatama. Kuivatamiseks võid nuku tagurpidi riputada ja lasta juustel veidi õhu käes kuivada. Võid ka juukseid rätikuga patsutada. Jällegi ära kasuta fööni, kuna see võib nuku juukseid kahjustada.
 7. Kammi juuksed ära. Kui juuksed on kergelt niisked, alusta kammimisega.
  • Pikkade juuste puhul võid enne kammimist suuremad pusad sõrmedega lahti harutada.