E-POOD Tootekategooriad

Kuidas päästa väljaveninud kampsunit?

Ükskõik kui hästi hoolitsed enda kootud või heegeldatud kampsuni eest, on alati võimalus, et see välja venib või oma kuju kaotab. Õnneks on võimalik väljaveninud kampsunit päästa. Numbri võrra väiksemaks saad kahandada nii tervet kampsunit kui ka teatud osa sellest.

Terve kampsuni kahandamine

1. Tee kindlaks, kui palju sinu kampsun ümber kujundamist vajab. Kui soovid seda üleni kahandada, siis pead leotama tervet kampsunit. Vahel pole see vajalik. Sinu kampsunil võivad välja veninud olla ainult teatud kohad, nagu kaelus või varrukad. Sellisel juhul saad kampsunit korda teha käsitsi.

2. Tee kampsun märjaks ja eemalda üleliigne vesi. Täida pesukauss kergelt sooja veega. Pane kampsun vee alla nii, et see oleks üleni märg. Eemalda kampsun veest. Pressi välja kõik üleliigne vesi. Ära vääna ega pigista kampsunit, kuna see võib seda kahjustada.

3. Vormi kampsun. Aseta kampsun rätikute vahele. Enda käsi kasutades vormi kampsun selliseks nagu vajad. Seejärel pane kampsun kuivama.

4. Kuivata ettevaatlikult. Ära riputa seda kuivama. Ripnedes võivad kampsuni õlgadele tulla muhud. Selle asemel laota kampsun rätikule ja pane ohutusse kohta kuivama, et selleni ei pääseks lapsed ja koduloomad.

5. Pane kampsun kuivatisse. Kui soovid tervet kampsunit kahandada, siis saad selleks kasutada kuivatit. Peale kampsuni märjaks tegemist pane see kuivatisse. Kasuta kõige kuumemat programmi, eriti siis kui soovid kampsunit palju kahandada. Lase kuivatil käia seni, kuni kampsun on täiesti kuiv. See peaks kampsunit mõne suuruse võrra kahandama.

Kampsuni osade kahandamine

1. Valmista kausitäis vett. Sa saad kampsuni osasid kahandada, nagu kaelust või varrukaid, kui ainult need osad on välja veninud. Selleks keeda keskmises potis vett ja kalla vesi kaussi.

2. Niisuta kohti, mida soovid ümber kujundada. Kasta vette varrukad, käised või kaelus. Kasuta kaitsvaid kindaid, kui vesi veel aurab. Sa ei taha selle protsessi käigus põletusi saada.

3. Vormi kampsun. Enda sõrmi kasutades pitsita ja pigista kampsuni seda osa, mida kahandada soovid. Töötle kampsunit seni, kuni see on sinu soovitud kuju ja suurusega.
• Kui su kampsun on väga märg, siis tasub selle vormimist teha rätiku peal.

4. Kuivata kampsun fööniga. Kui oled kampsuni ümber kujundanud, siis võta föön ja puhu kampsun kuivaks. Kuum õhk teeb koostööd kuuma veega, et kampsuni osad läheksid tagasi algupärasesse suurusesse.
• Kuna see meetod nõuab töötamiseks kuuma õhku, siis ära kasuta föönil jaheda õhu sätet. Alusta madala kuumusega ja kui kampsun piisavalt kiiresti ei kuiva, siis vaheta see kõrgele kuumusele.

Väljavenimise ennetamine

1. Ära riputa kampsunit riidepuule. Selle asemel voldi kampsun kokku ja pane sahtlisse. Riidepuul ripnemine võib kampsuni osasid välja venitada. Samuti võib see õlgadele muhke jätta.

2. Kasuta ettevaatusabinõusid, kui sa pead kampsuni rippuma panema. Kasuta pakse ja vooderdatud riidepuid, et pakkuda rohkemat tuge. See võib aidata väljavenimist ära hoida. Samuti võid kampsuni kokku voltida ja panna ta rippu riidepuu alumisele osale.
• Lõika katki paberrätiku papist toru ja pane see riidepuu alumisele osale, et see pakuks kampsunile lisa tuge.

3. Pese kampsuneid käsitsi. Võimalusel pese kampsuneid alati käsitsi. Pesemiseks kasuta jahedat vett ja vähest kogust pesuvahendit. Loputa põhjalikult. Ära pigista ega vääna kampsunit vaid pressi vesi välja. Voldi kampsun pooleks ja riputa see kuivama.

Lisaks:
• Kui pead kampsunit pesumasinas pesema, siis kasuta kõige madalamat veetemperatuuri ja õrna tsüklit.
• Pane kampsun enne masinasse panemist spetsiaalsesse pesukotti. Pane iga kampsun eraldi kotti.
• Kui eesmärgiks pole kampsuni kahandamine, siis ära seda kunagi kuivatisse pane, isegi siis kui sildil on kirjas, et seda võib teha.

 

Pikk pitsist kardigan, suured suurused

Nooruslikud pulloverid meestele

Õlgu paljastav sviiter

Sädelev ja pidulik naiste kampsun

Soodne musta värvi föön