E-POOD Tootekategooriad

Kuidas pesumasinas pehmeid mänguasju pesta?

Pärast seda, kui neid on pikalt raevukalt armastatud ning ringi loobitud, võivad pehmed mänguasjad päris mustaks saada. Ning kui sa soovid mänguasju annetada, siis ei võta osad heategevusorganisatsioonid neid vastu enne, kui need puhtaks pestud on. Pinnapealse pesuga ei pääse sa kõikidesse rasketesse kohtadesse. Nühkimine ja karmid kemikaalid võivad küll plekkidest lahti saada, kuid samuti võivad need kahjustada kangast või pleegitada mänguasja värvi. Vahel on parim võimalus täidetud mänguasja pesumasinas pesta. Kui võtad tarvitusele ettevaatusabinõud, siis saad mänguloomad puhtaks pestud ilma neid rikkumata.

Pesumasinas pesemiseks ettevalmistumine

 1. Veendu, et mängulooma kangas on pestav. Vaata kas sellel on silt pesemise juhistega. Mohääri, villa ja alpaka karusnahka ei tohi masinas üldse pesta. Kui mänguasi on vana ja õrn, liiga suur või liiga täidisega täis topitud, siis pead sa seda käsitsi pesema.
  • Litrid ja teised peale liimitud sätendavad asjad tõenäoliselt pesumasinas pesemist üle ei ela.
  • Kui mänguasi on täidetud väikeste vahtpallidega, nagu näiteks Beanie Babiese mänguloomad, siis ei ole need samuti sobilikud masinas pesemiseks.
  • Samuti ei tasu masinasse panna mänguasju, milledel on sees elektroonika.
 2. Eemalda või kinnita lahtised osad. Veendu, et mängukaru ei jääks masinas pestes oma käest ilma! Vaata üle, et mänguasjadel ei oleks lahtiseid kohti või rebemeid, mis õmblemist vajavad. Eemalda mänguloomalt riided ja kõik teised eemaldatavad asjad. Lõika kääridega ära kõik niidid ja nöörid, mis võivad lahti hargneda ja pesumasinas olles suuremat kahju põhjustada.
 3. Kasuta võrgust pesukotti. Et mänguasja rohkem kaitsta, siis pane see võrgust tehtud pesukoti sisse. See aitab ära hoida mänguasja kinni jäämist teiste asjade külge ning kaitseb ka katki minemise eest. Kui sul pesukotti käepärast ei ole, siis saad kasutada padjapüüri, mille ava on haaknõeladega kinnitatud. Juhul, kui mänguasja silm või muu väike osa pesus lahti pudeneb, hoiab pesukott või padjapüür ära selle kadumise äravoolu.

Pesumasina kasutamine

 1. Leota mänguasja äädikalahuses. Äädikas on hea looduslik pesupehmendaja ning toimib hästi lastega seotud segatuste puhul, mis võivad sisaldada okset või uriini. Sega kokku üks osa äädikat ja kaks osa sooja vett ning natuke sidrunimahla või nõudepesuvahendit.
  • Kui mänguasjal on mustuse kiht, siis kasuta käsna, mis on lahuses leotatud, et saada lahti mustusest, enne kui sa mänguasja pesumasinasse paned.
 2. Pane mänguloom ja pesupesemisvahend pesumasinasse. Kasuta väikest kogust õrna pesuvahendit nagu näiteks Woolite või kasuta lihtsalt tehtud äädikalahust. Kui kasutad pesuvahendit, siis piisab umbes lusikatäiest, olenevalt pehme mängulooma suurusest.
  • Pesuloputusvahend on tavaliselt ebavajalik ning võib mänguloomale kahjulikult mõjuda.
 3. Pane pesumasin külma programmi peale ning kasuta õrna tsüklit. Õrn tsükkel vähendab riski sellele, et mänguasjal mõni osa lahti võiks rebeneda. Ära kasuta kuuma vett, kuna see võib mängulooma värvi tuhmistada. Kuum vesi on eriti ohtlik mänguasjadele, millel on liimitud osasid.

Mänguasja kuivatamine

 1. Anna mänguloomale tagasi õige kuju. Kui mänguasja pesukotist välja võtad, siis võid leida, et pesumasinas pesemine on mänguasja muhklikuks teinud. Enne kui mänguasja kuivama paned, kontrolli see hoolikalt üle. Parimate tulemuste jaoks mudi mängulooma enda sõrmedega, et saada konarlikkusest lahti.
 2. Riputa mänguasi kuivama. Enamusi mänguasju tuleb kuivatada õhu käes. Kuivati kuumus, isegi kui see on madala peal, võib sulatada või kahjustada liimitud või plastikust osi ning kahjustada isegi mängulooma kangast. Pane mänguasi kuivama käterätiku peale või kasuta klambritega riidepuud. Kui muretsed allergiate pärast, siis kuivata mänguasja toas, et sellesse ei haakuks õietolmu või muid allergeene. Siiski on otsene päikesevalgus tõhus kuivati ning päikese ultraviolettvalgusel on ka desinfitseerivad omadused.
 3. Korrasta ja tagasta lapsele. Kasuta hambatikku, et karvast sõlmi välja nokkida või peente piidega kammi, et mängulooma kohevamaks muuta. Kui mänguasi pole õrn, siis võid selle kümneks minutiks kuivatisse panna koos mõne käterätikuga, et taastada kohevust ja pehmust, kuid veendu selles, et kuivati poleks seatud kuuma peale.

Lisaks:
• Enamustel mänguasjadel on kaasas juhend pesemise jaoks. Enne pesemist loe see läbi.
• Anna endast parim, et mänguloom kuivaks ühe päevaga, et hoida ära hallitamise kasvamist.
• Kui mänguasja liiga tihedalt pesed, siis kulub selle kangas.
• Liigne päikesevalgus võib osasid mänguloomi kahjustada ning tuhmiks muuta.

Väikesed pehmed jänesed

Pehmest materjalist Woody ja Buzz Lightyear

Armas lamav leopard

Suured pehmed elevandid

Kahe meetrine karu