E-POOD Tootekategooriad

Kuidas piisavalt vett tarbida?

Vee joomine on väga oluline, et püsida terve ning mitte kannatada vedelikupuuduse käes. Kuigi individuaalsed vajadused on erinevad, näiteks mõjutavad seda ka sugu ning elustiil, on soovitatav juua naistel (vanuses 19-50) iga päev 2.7 liitrit vett ning meestel (vanuses 19-50) 3.7 liitrit vett. Selle eesmärgi saavutamine võib olla keeruline, kuid kui jaotad enda vee tarbimise päeva peale ära ning leiad alternatiivseid allikaid, aitad suurendada enda igapäevast vedeliku tarbimist.

Veetarbimise hajutamine päeva peale

 1. Hommikul tõustes joo kohe üks klaas vett. Hommikul peale ärkamist vee joomine aitab kiirendada ainevahetust. Hoia enda voodi kõrval klaasiga vett või lisa äratuskellale märkus, et sul oleks kindlasti meeles vett juua.
 2. Joo vett iga kord kui sa sööd. Joo klaas vett iga toidukorra kõrvale. See aitab sinu seedimist, lagundades toitu, et sinu keha saaks vajalikke toitaineid endasse imeda. Vesi pehmendab samuti ka väljaheiteid ning hoiab ära kõhukinnisust. Joo vett ka iga snäki kõrvale, mida sa päeval tarbid.
  • Kui sa loodad kaalust alla võtta, siis joo vett enne söömist, et saavutaksid täiskõhu tunde kiiremini.
 3. Hoia päeva vältel enda käeulatuses veepudelit. Kui töötad kontoris, siis hoia veepudelit enda laual ning joo sealt päeva jooksul vett. Kui sul ei taha vee joomine meeles püsida, siis lisa arvutisse meeldetuletused. Kui sa töötad füüsilisema töö peal, siis leia koht, kus veepudelit hoida, et sa sellele regulaarselt ligi pääseksid.
  • Täpsema veejoomise jälgimiseks leia pudel, kus on peal mõõtmed.
  • Proovi pudelit, millel on eriomadused, nagu näiteks filter või eraldi sisseehitatud silinder, et saaksid veele puuvilju ja marju lisada.
 4. Trenni tehes joo rohkem vett. Mõõduka treeningu järel piisab 1-2 tassitäiest (0,25–5 liitrit) veest, kuid intensiivse trenni järel, kus sa palju higistad, võib vaja minna mõnda spordijooki. Need joogid sisaldavad naatriumi, elektrolüüte ja süsivesikuid, mis aitavad asendada seda, mille sa higistamisega kaotasid.
 5. Leia vee jälgimise rakendus. Nutitelefoni saab tõmmata erinevaid äppe ehk rakendusi, mis aitavad sul vee joomist meeles pidada. Üheks selliseks äpiks on näiteks WaterLogged, millega saad jälgida oma päevast vee joomist.

Alternatiivsed allikad

 1. Joo mahla, kohvi või teed. Paljud inimesed usuvad, et kofeiini tarbimine viib kehast vedelikku välja, kuid see pole tõsi, kui kofeiini mõõdukalt tarbida. Vesi on kõige parem, kuid kui eelistad muid jooke nagu mahla või kohvi ja teed, siis jätka nende joomist, et saavutada enda igapäevane vedelikuvajadus.
  • Limiteeri oma kofeiini tarbimine 2-3 tassitäie peale. Kui päevas rohkem jood, siis võid kogema hakata unetust, ärritunud olekut, peavalu või muid kõrvalnähte. Lapsed peaksid kofeiini täielikult vältima.
 2. Söö toite, milles on palju vett. Kuskil 20% sinu igapäevasest vedelikust tuleb toidust. Arbuus, kurk, seller ning lehtsalat on head ning tervislikud valikud, mis aitavad ka vedelikupuudust eemal hoida. Supid ja puljongid on samuti hea moodus enda toitumisse rohkem vett lisada.
 3. Kasuta suhkruvabasid maitselisandeid. Kui sulle ei meeldi lihtsat vett juua, siis lisa veele tooteid, mis lisavad maitset. Osad on saadaval pulbrina ning osad vedelikuna.
  • Loe kindlasti nende toodete koostisosi. Mõned neist sisaldavad paksendavaid aineid nagu propüleenglükool, mida peetakse vastuoluliseks.
  • Kui eelistad midagi naturaalsemat, siis lõika vee sisse maasikaid, sidrunit või kurki ning lase neil vee sees seista, et need maitset lisaksid.

Ole esimene kes saab teada kasulikest nippidest ning eksklusiivsetest sooduspakkumistest: