E-POOD Tootekategooriad

Kuidas puhastada lokitange?

Kui kasutad lokitange sageli, siis ei pruugi sa tähelegi panna, et sellele koguneb mustust ja saasta. Lokitangid võtavad enda külge sinu juustest rasu ja mustust ning samuti ka juukselakkide ja -geelide jääke. Proovi vähemalt kord nädalas kiirelt enda lokitange puhastada nende lihtsate toodetega, mis sul tõenäoliselt juba kodus olemas on. Kui sinu lokitangidel on mustusekiht peal, siis vali midagi abrasiivsemat nagu näiteks sooda või melamiinsvamm.

Kleepuva mustuse eemaldamine

 1. Hõõru tange pastaga, mis on tehtud soodast ja veest. Sega väiksesse kaussi kokku kolm osa soodat ja üks osa vett. Sega segu ilusti läbi ning seejärel kasuta kaltsu või paberrätikut, et lokitange hõõruda. See pakub kerget abrasiivset puhastust. Puhasta alati lõpus vahend maha puhta ja niiske lapiga.
  • Kogused ei pea olema täpsed, sul on lihtsalt vaja paksu pastat.
 2. Hõõru tange puhta hambaharjaga. Kui kalts või rätik ei paku piisavalt hõõrdumist, siis võid kasutada hambaharja. Kasta hambahari puhastusvahendisse ning seejärel hõõru lokitange väikeste ringjate liigutustega, et mustust maha saada.
  • Jälgi, et sa hiljem seda hambaharja millekski muuks ei kasuta!
 3. Kasuta atsetooni, et raskemat mustust kätte saada. Hõõru lokitange lapiga, mida on niisutatud atsetoonis. Jäta atsetoon peale kümneks minutiks, et see saaks kleepuvat mustust lahustada. Ära seda kauemaks peale jäta, kuna siis võib lokitangide pind kahjustada saada.
 4. Proovi melamiinsvammi või rauast käsna mustuse jaoks, millest muudmoodi lahti ei saa. Vali melamiinsvamm mittekleepuvatele pindadele või rauast käsn teiste pindade jaoks. Kasta see puhastusvahendisse või lihtsalt vette ning seejärel hõõru lokitange liikudes ühest otsast teise. Kasuta ringjaid liigutusi kohtades, kus on kõige rohkem mustust ja kleepuvust.
  • Melamiin töötab mikrotasandil, et mustust eemaldada ning üldiselt ei kriimusta pinda. Rauast käsn pakub tugevamat hõõrdumist, kuid võib kahjustada mittekleepuvaid pindu.
 5. Enne kasutamist kuivata enda lokitangid täielikult. Niisked lokitangid võivad olla ohtlikud. Lisaks sellele, et elektroonika ja vesi kokku ei sobi, võib see sinu suunas sülitada tulist vett. Kuivata tangid käterätikuga.

Haisevate lokitangide puhastamine

 1. Pühi lokitangid üle isopropüülalkoholiga. Kasta paberrätik või vatitups isopropüülalkoholi. Ära rätikut täielikult märjaks tee; lihtsalt niiskeks. Puhasta tangid hoolikalt. Isopropüülalkohol aitab ära võtta tangide külge jäänud juuksetoodete jääke ning samuti ka muud mustust ning halba lõhna.
  • Võimalik, et pead tange mitu korda puhastama. Puhasta samuti ka käepidet.
 2. Mähi lokitangid sidrunimahlas leotatud rätikusse. Seejärel hoia viisteist minutit. Sa võid eelistuse korral kasutada ka pudelis olevat sidrunimahla. Mõlemal juhul on sidrunimahl happeline ning murrab end läbi mustuse ja haisu. Veendu, et rätik oleks piisavalt märg ning mähi terve lokitangide rauast osa selle sisse.
  • Kui sul sidruneid või sidrunimahla pole, võid proovida ka äädikat.
 3. Peale vahendi kasutamist pühi tangid puhtaks. Võta lokitangid rätikust välja. Loputa rätik korralikult ära või võta uus rätik ning niisuta seda veega. Pühi sidrunimahl, äädikas, atsetoon või isopropüülalkohol ära puhta ja niiske rätikuga.
  • Ära kunagi lokitange vee alla pane, kuna siis võib vesi sattuda ka kohtadesse, kuhu see sattuda ei tohiks ning sinu lokitangid võivad üles öelda.

Lokitangide puhtana hoidmine

 1. Puhasta lokitange üks kord nädalas. See hoiab ära juukselaki ja teiste toodete kuhjumise lokitangidele, mis võib ka ohtlikuks muutuda. Lisaks toimivad lokitangid palju paremini siis, kui nad on täiesti puhtad.
 2. Kui sa parasjagu lokitange ei kasuta, siis hoia neid sahtlis. Sellel viisil ei pritsi sa kogemata enda tangidele juuksehooldustooteid või meigivahendeid, mis võivad kaasa tuua kleepuva mustuse. Pane see sahtlisse, kus ei oleks midagi, mis lekkima võib hakata.
 3. Võta lokitangid pistikust välja. See pole piisav, kui lihtsalt nupust välja lülitad (kui sinu lokitangidel üldse see võimalus on), eriti siis kui sa neid puhastad. Kuna sa paned lokitangidele vedelikku, siis pead need seinast täiesti välja tõmbama. Elekter ja vedelikud ei saa omavahel läbi!
 4. Lase tangidel jahtuda enne kui sa neid puhastad või sahtlisse paned. Kuigi osad nipid soovitavad lokitange kuumalt puhastada, on siiski parim, kui sa ootad puhastamisega seni, kuni need on täielikult jahtunud. Seeläbi ei riski sa enda põletamisega ning vahendite kasutamine kuumadel lokitangidel võib selle pinda mõjutada, eriti kui sinu omadel on mittekleepuva pinna kiht.
  • Hoia kätt tangide lähedal, et näha kas need on maha jahtunud. Kui sa pole kindel, et tangid jahtunud on, siis ära neid käega katsu.
 5. Asenda lokitangid uutega, kui sa näed kulumise märke. Kui sa näed, et juhtmed hakkavad lagunema või tunned kõrbelõhna, siis on kindlasti aeg uute lokitangide jaoks. Samuti võib uusi vaja minna samuti siis, kui lokitangid on mõlkis või kriimustatud. Lisaks on uusi lokitange vaja ka siis, kui selle kuumused pole paigas nii nagu enne olid, vaid on liiga külm või kuum.

5in1 kvaliteetsed lokitangid

Kokkukäivad mini lokitangid

Pikad lokkis juuksed hobusesaba pikendamiseks

Blond kohevate lokkidega parukas

Lokkis juuksed nukule