E-POOD Tootekategooriad

Kuidas riietelt nätsu eemaldada?

Kas oled kunagi bussist maha astudes avastanud, et oled istunud kellegi näritud nätsu otsas? Või on sul lapsed, kes armastavad nätsu närida ning selle siis kuhugi „poetada“? Kui üritad riide küljes olevast nätsust lahti saada lihtsalt seda kraapides või pesumasinasse visates, siis võib see hoopis sügavamale kanga sisse kinnituda. Õnneks on mõned meetodid, kuidas efektiivsemalt nätsu eemaldada.

 

Nätsu külmetamine

 

 1. Võta nätsuga riie ja voldi see kokku. Voldi see niimoodi, et nätsuga koos olev osa on pealpool ning ei puutuks rohkema kangaga kokku. Kaku ära niipalju nätsu kui saad. Ole ettevaatlik, et näts sügavamale kangasse ei läheks ja et see mujale ei kinnituks.

 

 1. Pane riideese plastikust kotti. See peaks olema selline kott, mida saad kinni panna. Kui paned riide kotti, siis veendu, et kott ei puutuks vastu nätsu, kuna niimoodi võib ta riidele rohkem laiali hõõrduda.

 

 1. Pane kott kinni. Kui kott on kinni, siis aseta see sügavkülma. See võib tunduda veidra asjana mida teha, kuid külmutamine teeb nätsu kõvemaks ning seeläbi kaotab ta osa oma kleepuvusest ja seda on lihtsam riidelt maha saada.

 

 1. Hoia kotti sügavkülmas mitu tundi. Mida kõvemaks näts läheb, seda kergem on seda riidelt eemaldada. Võta kott välja alles siis kui näts on võimalikult kõvastunud.

 

 1. Kraabi näts riidelt maha. Sa peaksid seda tegema kohe kui riide külmast välja võtnud oled. Eemalda riie plastikkotist ning pane see kõvale pinnale. Kasuta nüridat, kuid teravama otsaga asja, et näts riidelt maha koorida või kraapida. Kraapimiseks on hea kasutada võinuga või isegi enda küüsi, kui su küüned on pikad ja tugevad.
 • Kohene eemaldamine on oluline, kuna soojenemisel muutub näts uuesti kleepuvaks ning seda on palju raskem eemaldada.

 

 1. Pese enda riie. Kui riidel on nätsujääke ja tahad veenduda, et näts pole plekke jätnud, siis pane riie pesumasinasse.

 

Nätsu triikimine

 

 1. Pane tükike pappi enda triikimislauale. Papp hoiab ära selle, et sinu riidel olev näts ei sulaks ning ei kleepuks sinu triikrauale. Aseta riie papile niimoodi, et nätsuga koos olev koht on papitüki keskel.
 • Samuti võid kasutada tugevamat pruuni paberit.

 

 1. Soojenda triikraud keskmisele kuumusele. Ära kasuta auru. Keskmine kuumus on parim, sest kuumem paneb nätsu sulama ning sinul on vaja nätsu ainult soendada, et ta kanga küljest lahti laseks.

 

 1. Kasuta triikrauda kohal, kus näts peal on. Nätsuga kangas peab olema vastamisi papitükiga nii, et kangas oleks nätsu ja triikraua vahel.

 

 1. Triigi seni, kuni näts lahti tuleb. Lõpuks peaks näts piisavalt sulama ning kleepuma papitüki külge. Tõmba riie ettevaatlikult papist eemale. Kui näts täielikult papi külge pole kleepunud, siis triigi seni, kuni ta seda teeb.

 

Erinevate kuumade vedelikkude kasutamine

 

 1. Kasuta kuuma vedelikku, et nätsu eemaldada. On kolm erinevat meetodit, et seda teha, kuid need kõik annavad sama tulemuse. Sa võid kasutada kuuma vett, kuuma auru või kuuma valget äädikat.
 • Kuum vesi: Keeda vesi suures potis.
 • Kuum aur: Pane teekeedukann kõrge kuumuse peale, et see väga kuumaks läheks. Kann toodab auru, mis on sinu riideeseme aurutamiseks täiuslik.
 • Kuum äädikas: Kuumata valget äädikat. Tupsuta pesurätikut (või mõnda muud imevat riidetükki) äädika sisse, et riidesse imbuks parajas koguses äädikat.

 

 1. Lase kuumutatud vedelikul enda tööd teha. Ükskõik millise meetodi valisid, lase kuumal vedelikul enda asja ajada. Hoia meeles, et tõenäoliselt pead seda protsessi mitu korda kordama.
 • Kuum vesi: Pane riie täielikult kuuma vee alla. Hoia seda paar minutit. Selle aja jooksul lõdveneb näts riide küljest.
 • Kuum aur: Hoia riiet nii, et nätsuga kaetud koht oleks teekeedukannu tila ees. Nätsu peaks imbuma kuumust ning seejärel see pehmeneb.
 • Kuum äädikas: Aseta äädikast läbiimbunud rätik kohale kus näts on. Äädikas peaks vabastama riide ja nätsu kiudude vahelise sideme. Näts muutub pehmeks ja kooritavaks.

 

 1. Kraabi näts maha hambaharja või noaga. Kui näts on kuumenenud, siis pead selle maha kraapima. Ükskõik millist meetodit kasutasid, võta vana hambahari või nüri nuga ja kraabi ligunenud ning soojenenud näts enda riidelt maha. Kui sinu parimatele pingutustele vaatamata ei taha näts maha tulla, siis leota nätsu uuesti enda valitud meetodil.

 

 1. Pese riie pesumasinas. Peale seda kui oled enamuse- kui mitte kõik- nätsu kätte saanud, siis pane enda riie pesumasinasse ja kasuta enda tavalist programmi, et nätsujäänustest lahti saada.

 

Pähklivõi kasutamine

 

 1. Aseta natuke pähklivõid nätsu peale. Veendu, et näts oleks üleni kaetud. Lisa pähklivõid nii palju, et nätsu ümber oleks nagu väike keep moodustunud. Pähklivõi on hea toode mida kasutada, kuna pähklites olev naturaalne õli aitab hästi nätsu lahtistada.

 

 1. Hoia pähklivõid nätsu ja riide peal umbes üks minut. Pähklivõid ei tohi riide peal kaua hoida, kuna see võib riidele pleki tekitada. Ühest minutist piisab.

 

 1. Kasuta võinuga, et nätsu lahti kraapida. Kui sul ei ole võinuga käepärast, siis võid kasutada ka midagi muud, millel on peenike tera või äär nagu näiteks küüneviili. Kraabi senikaua kuni kõik näts ja pähklivõi on eemaldatud, kuid ole ettevaatlik, et sa kraapides riiet katki ei hõõruks.

 

 1. Pane kahjustunud alale plekieemaldajat. Tee seda kohe peale seda kui oled pähklivõi ja nätsu maha kraapinud. Kuigi pähklivõis olevad õlid on nätsu eemaldamiseks head, võivad needsamad õlid sinu riidele plekke jätta. Õnneks lahendab selle probleemi plekieemaldaja. Pane riidele plekieemaldajat ning seejärel pese seda pesumasinas.

 

Kookosõli kasutamine

 

Kookosõli on hea kasutada sünteetilistest materjalidest spordiriiete peal.

 

 1. Vala üks supilusikatäis kookosõli väiksesse kaussi.

 

 1. Soojenda seda mikrolaineahjus. Soojenda kookosõli nii, et ta oleks soe, mitte keevalt kuum. 5-10 sekundist peaks piisama.

 

 1. Kasuta seda nätsul. Kasta nätsuga koos olevat kohta kausis olevasse kookosõlisse.

 

 1. Hõõru materjali nii, et näts vaikselt lahustuks.

 

 1. Kuivata riie õhu käes. Kui nätsust enam jälge pole, siis viska riie pesumasinasse ja pese seda tavalise programmiga. Kui materjal on ikka kõva või kleepuv, siis korda protsessi.