E-POOD Tootekategooriad

Kuidas saada lahti halvast hingeõhust?

See võib olla väga piinlik kui keegi sulle ütleb, et su hingeõhk lõhnab halvasti või viisakalt pakub nätsu, näol teadev naeratus. On väga vähe mida sellises olukorras teha saad, saad vaid vabandada ja võtta vastu see näts. Kui sa aga oled natukene paremini valmistunud, saad tulevikus sellised situatsioone täielikult vältida. Nagu ka teistest keha odööridest on halitoosist (krooniline halb hingeõhk) võimalik lahti saada tänu heale hügieenile ja teadmistele. Alustame aga siis sellest, et räägime mis põhjustab halba hingeõhku ja kuidas kontollida kas sul see on. Siis räägime kuidas sellest lahti saada.

Mis põhjustab halba hingeõhku?
Kõige levinum põhjus miks inimene kannatab halitoosi käes on kuiv suu. Kuiv suu tekib üldiselt sellepärast, et sa pole joonud piisavalt vett või oled maganud. Sellistel juhtudel aeglustab keha sülje tootmist. Suukuivus viib surnud rakud keelele, kus bakterid selle murravad – see protsess tekitab ebameeldiva lõhna, mis on meil tuntud halva hingeõhuna. Halb hingeõhk on tavaliselt põhjustatud keele poolt, kuid sama protsess, kus bakterid murravad surnuid rakke ja toidujäätmeid võib toimuda ka mujal sinu suus, näiteks kui toidutükikesed on hammaste külge jäänud. Kui sa enda hambaid ei harja, koonduvad samad bakterid sinu hammastele ja tekitavad uuesti lõhna. Teine levinud põhjus mis tekitab halba hingeõhku on söök, mida sa sööd. Me kõik oleme tuttavad küüslaugu ja sibula lõhnaga või lõhnaga, mis tuleb suitsetajalt. Samuti võib halba hingeõhku põhjustada dieet ja tühi kõht, kuna keha lagundab rasva ja vabastab ketoonid. Need pole muidugi ainsad põhjused. On ka haigusseisundeid mis võivad tekitada ebameeldiva hingeõhu nagu näiteks kserostoomia (meditatsiooni või suu kaudu hingamise tõttu tulenenud kuiv suu), kõri ja kopsu nakkused, neerude või maksa haigused, diabeet ja muud. Kui sul on mõni nendest või kahtlustad et võib olla, on kõige parem konsulteerida oma arstiga. Kui sul on lihtsalt halb hingeõhk, siis enamus lahendusi on siin artiklis.

Kuidas kontrollida kas sul on halb hingeõhk?
Esimene samm vältimaks avalikku piinlikust, kui keegi märkuse sinu hingeõhu kohta teeb on teada seda ise. Aga kuidas seda teha? Nagu eespool mainitud, ebameeldiv hingeõhk saab tavaliselt alguse sinu keeles, nii et see on esimene koht mida kontrollida. Kui keel on roosa ja läikiv on see hea, valge ja kestendav on halb. Kraabi lusika otsaga enda keele tagaosa, lase sel kuivada ja nuusuta seda. Levinud viis on käte suu ette panemine ja õhkamine, kuid paraku see ei tööta. Parem tõmba keelega üle enda käeselja, lase sel mõni sekund kuivada ning siis nuusuta seda pinda. On veel ka teisi võimalusi enda keele tagaosa testimiseks- nagu vatipadjad ja hambaniit – kuid põhiasi on kontrollida seda kohta, kust halb hingeõhk alguse saab. Arvesta ka toitudega mida sa sööd. Kui oled söönud midagi, milles on palju küüslauku või sibulat, kasuta kindlasti hügeenivahendeid, et hingeõhku kontrolli alla saada.

Kuidas ravida efektiivselt halba hingeõhku?
Ei ole ühtegi lahendust, mis sobiks kõigile ja kestaks igavesti. Kuna halitoosi põhjuseid on erinevaid on selle parandamine ajutine ja võitluses halitoosiga pead seda pidevalt tegema. Hoolitsedes enda hingeõhu eest regulaarselt ei lähe hingeõhk nii ruttu ebameeldivaks.

Joo regulaarselt vett
Kuiv suu tekitab halvasti lõhnavaid baktereid, juues vett piisavalt ja regulaarselt ei teki suus vedelikupuudust ja suu toodab küllaldaselt sülge ning see vähendab halba hingeõhku.

Kasuta keelepuhastajaid
Miski ei ole nii efektiivne kui puhastada enda keele taguosa regulaarselt. Kui võimalik tasuks seda teha peale igat sööki.

Loputa suuveega
Loputamine ja kuristamine on parem moodus bakteritest lahti saada kui närida nätsu või süüa Tic-Taci. Siiski on see ajutine ja pole nii põhjalik moodus kui seda on keele puhastamine. Et sellest võimalikult palju kasu oleks, peaksid loputama 30 sekundit ja mitte sööma ega suitsetama järgnevad 30 minutit.

Kasuta hambaniiti
Regulaarselt hambaniiti kasutades eemaldad pisikesed toidujäätmed, mis tekitavad suhu halba lõhna.

Söö hingeõhu sõbralikke toite
Osade toitudega saad samuti võidelda ebameeldiva lõhna vastu enda suus. Rohelises tees on anti-bakteriaalsed omadused, mis eemaldavad haisu. Kaneel sisaldab eeterlikke õlisid, mis tapavad paljut liiki baktereid. Süües krõbisevaid puu- ja juurvilju nagu seller ja õunad, saad kahekordset kasu. Nende närimine aitab toota sülge ja nende tugev tekstuur aitab eemaldada baktereid. Kui oled söönud sööke, mis tekitavad halba hingeõhku, saad selle vastu võidelda süües teisi sööke. Näiteks küüslaugu lõhna vastu aitab klaas piima. Veini, eriti punase veini lõhna saad lahti süües puuvilju.

Järgides neid nõuandeid paraneb su hingeõhk kindlasti. Kui aga leiad, et toidud ja kehv suuhügieen polegi sinu halva hingeõhu põhjustajaks, mine hambaarsti juurde. Ebameeldivat lõhna võib põhjustada ka hammaste lagunemine ja hambakaarias. Head harjamist!

 

Kindlasti leiad soodsaid tooteid suuhügieeni eest hoolitsemiseks ka meie pakkumistest: 

Suuhügieen

 

 

Sisesta kindlasti oma e-posti aadress,et saada  parimaid nippe ning eksklusiivseid pakkumisi  otse oma  e-postkasti :                [newsletter_signup_form id=1]

Jaga seda artiklit ka oma sõpradega,nad on Sulle kindlasti tänulikud: