E-POOD Tootekategooriad

Kuidas sibulakoortega särki värvida?

See on orgaaniline ja keskkonnasõbralik moodus kangaste värvimiseks. Saad kasutada sibulakoori, mida leidub igas kodus ja poes. Asjad, mida vajad on sibulakoored (pruunikad või punased), äädikas, kummipaelad, pott, sõel, mingi valge riideese nagu näiteks T-särk (puuvillane materjal on selleks kõige parem), kauss, kummikindad ja kilekott.

 1. Koori sibulad ära. Võta kasutusse ainult kuivad välimised koored, millel on kõige erksam oranž või punane värv.
 2. Pane sibulakoored suurde potti.
 3. Kalla koortele vett peale. Kasuta piisavalt vett. Jälgi, et koored oleks kaetud vähemalt 3 cm veekihiga.
 4. Aseta pott pliidile. Keera kuumus piisavaks, et vesi keema hakkaks. Seejärel keera kuumus madalaks ning lase koortel tund aega vaikselt podiseda.
 5. Võta sõel. Kalla potis olev vesi koos koortega sõelast läbi kaussi. Viska sibulakoored ära. Kõige parem oleks kasutada klaasist kaussi, kuna sibulakoortest tulnud värv võib plastikust kausi ära värvida.
 6. Pane kauss kõrvale. Lase värvisel veel vähemalt poole tunni jagu maha jahtuda.
 7. Võta särk või mõni teine riideese mida värvida soovid. Aseta see sirgelt lauale ning niisuta seda külma veega. Niisutamiseks võid kasutada spreipudelit.
 8. Otsusta, millist mustrit tahad. Kummipaelu kasutades saad teha spiraalset mustrit, täppe, triipe ja kõike seda, mida ise välja suudad nuputada. Spiraalse mustri jaoks loe järgmist punkti.
 9. Pane paika särgi keskpunkt. Võta keskelt särk näppude vahele ja keeruta see spiraaliks. Keeruta seni, kuni terve särk on muutunud spiraaliks.
 10. Kasuta kolme kummipaela. Paiguta kummipaelad üksteisest üle, et särk ilusti koos püsiks ning lahti ei vajuks.
 11. Pane särk kaussi ja kalla värvine vesi peale. Veendu, et kõik särgi kohad oleks värvise veega kaetud. Tumedama värvi saavutamiseks jäta särk värvikaussi kuni tunniks ajaks.
 12. Pane särk kilekotti. Lase särgil seal olla 6-8 tundi.
 13. Võta särk kotist välja. Loputa see üle poole tassitäie äädikaga. Seejärel pane särk tagasi kotti ning hoia seda seal veel pool tundi.
 14. Eemalda kummipaelad. Seejärel loputa särk üle külma vee ja ühe teelusikatäie pesuloputusvahendi või nõudepesuvahendiga. Loputa särki senikaua, kuni kõik värv särgist välja tuleb.
 15. Aseta särk kuivatisse või lase sellel õhu käes kuivada. Nüüd on su särk kandmiseks valmis!