E-POOD Tootekategooriad

Kuidas suitsuhaisust lahti saada?

Ükskõik kas keegi suitsetas sinu kodus või hiljuti süttis midagi sinu köögis- ilmselt otsid võimalust, et saada lahti sellest ebameeldivast suitsuhaisust. Ilmselt oled ka näinud, et sellest haisust on raske lahti saada. Õnneks on lootust! See võib võtta aega ja veidike vaeva, kuid suitsulõhnast on võimalik vabaneda, ilma et sa peaksid pöörduma professionaalse puhastusteenindaja poole.

Kodu või auto õhutamine

 1. Puhasta ära tuhatoosid. Tuhatoosid ning suitsukonid annavad jätkuvat haisu nii, et saa kõigepealt neist lahti. Jälgi, et konid oleksid täielikult kustunud, enne kui need prügikasti heidad, et sa kogemata midagi põlema ei paneks.
 2. Käi tolmuimejaga üle põrandad, vaibad ja istmed. Kui suitsetatud on sinu kodus või autos, siis võib tuhk igale poole sattuda ning haisu edasi põhjustada. Puhasta kõik korralikult tolmuimejaga ära ning pööra erilist tähelepanu kangastele, et saada lahti ülejäänud tuhast.
 3. Ava aknad, et värsket õhku sisse lasta. Korralik õhutamine võib olla väga efektiivne. Ava kõik aknad enda kodus või autos, et värske õhk sisse pääseks.
  • Õhutamine võib aega võtta mõned tunnid või lausa päevad, aga see toob kaasa suure erinevuse.
  • Kui autot õhutad, siis jälgi ilma, et vihm autosse ei pääseks.
 4. Pane akende ette ventilaatorid. Ventilaator paneb õhu kiiremini liikuma ning aitab haisust vabaneda. Pane ventilaatorid nii, et need oleks näoga väljapoole.
  • Lase ventilaatoritel töötada mõned tunnid või vajadusel ka terve päeva.
 5. Pane haisev mööbel, matid, raamatud ja muu selline õue. Diivanid, toolid, lauad, raamatud ja pudi-padi imevad suitsuhaisu enda sisse. Sama kehtib ka autos olevate mattide ja istmekatete kohta. Pane need asjad välja siis, kui on ilus päikseline päev ning lase neil seal paar tundi olla, et need korralikult tuulutatud saaks.
  • Hoia ilmal silma peal. Tee seda siis, kui vihmasadu oodata ei ole.
  • Nuusuta asjad enne üle, kui need uuesti tuppa tood. Kui millegil on veel suitsuhais küljes, siis ära seda tuppa too. Hoia seda näiteks garaažis.

Lõhna eemaldamine

 1. Puista haisvatele pindadele soodat. See on väga hea trikk autode ja kodude jaoks. Sooda imeb endasse lõhnasid nii, et puista seda korralik kogus vaipadele ja mööblile. Lase soodal olla paar päeva ning seejärel korista see ära kasutades tolmuimejat.
  • Sooda ei kahjusta kangaid nii, et sa ei pea enda kodu või auto pärast muretsema.
  • Kui sa ei saa või ei taha soodat igale poole puistata, siis pane sooda kaussidesse ning aseta need kausid erinevatesse kohtadesse enda kodus või autos. See ei toimi nii hästi, kuid aitab ikkagi lõhna eemaldamisele kaasa.
 2. Kõvad pinnad puhasta äädikaga. Kui su kodu peale sooda kasutamist ikka haiseb, siis võib hais olla seinte küljes. Tee kalts äädikaga niiskeks ning pühi üle põrandad, seinad ja puidust mööbel. Samuti tasuks üle käia ka lambid, pildiraamid ja muud kõvad asjad.
  • Autos pühi äädikaga üle rool, armatuurlaud ja teised plastikust kohad.
  • Kui sa kõiki kohti äädikaga puhastada ei taha, siis aitab lõhna eemaldada ka see, kui jätad äädikaga täidetud kausikesed erinevatesse kohtadesse, et need saaksid haisu endasse imeda.
 3. Suitsujääkidest lahtisaamiseks pese ära aknad. Suits võib jätta haisva kihi akendele. Kasuta tavalist klaasipuhastusvahendit, et aknad puhtaks teha. Puhasta ka muud klaasist pinnad, nagu näiteks peeglid.
 4. Jäta haisvatesse kohtadesse kausike aktiveeritud söega. Aktiveeritud süsi on veidi kangem kui sooda nii, et see võib haisu eemaldamisel paremini toimida. Jäta kausikesed erinevatesse kohtadesse ning jälgi, et need ümber ei läheks, kuna süsi võib pindadele plekke jätta.
 5. Puhasta aurupuhastajaga vaibad, mööbel ja autoistmed. Kui muu ei toiminud, siis võivad su asjad vajada korraliku puhastamist. Õnneks saab aurupuhastajaid paljudest kohtadest rentida. Kasuta seda kõikidel kangastest tehtud asjadel ja lase seejärel neil õhu käes kuivada.
  • Erinevate pindade jaoks võib vaja minna erinevaid puhastusvahendeid.
 6. Kui miski muu ei aita, siis värvi kodu üle. Kui keegi on sinu kodus palju aastaid suitsetanud, siis ei pruugi sa eelpool toodud nippidega haisust lahti saada. Sellisel juhul on ainuke lootus remonti teha. Vaheta ära tapeedid ja värvi üle laed ja seinad.

Kangaste ja lahtiste esemete puhastamine

 1. Pese riided ja kangad äädikaga. Pane riided pesumasinasse ning lisa pesuvahendi asemel 120 ml äädikat. Seejärel vali tavaline pesutsükkel. Kui peale pesu ikka asjadel hais juures on, siis pese need uuesti üle.
 2. Pane väikesed asjad, mida pesta ei saa koos soodaga kotti. Osasid asju pole võimalik pesta. Näiteks raamatuid. Sellisel juhul on parim moodus haisuga võitlemiseks see, et paned need plastikust kotti, kus sees on ka soodat. Lase neil asjadel vähemalt 8 tundi olla, et sooda haisu endasse saaks imeda.
  • Sooda ei jäta plekke nii, et pärast pühi see lihtsalt esemetelt maha.
 3. Eemalda ja asenda vaibad. Vahepeal ei piisa vaipade puhastamisest, et suitsuhaisust lahti saada. Eriti kui haisu põhjuseks on tulekahju või aastate pikkune suitsetamine. Kui pesemine ja sooda ei aidanud ning lõhn on ikka vaipadel, siis pole teha muud, kui need uutega asendada.
  • Vaipade all olevaid kohti pese äädikaga, kuna muidu võib uue vaiba panemisel hais ikkagi alles jääda.

Ole esimene kes saab teada kasulikest nippidest ning eksklusiivsetest sooduspakkumistest: