E-POOD Tootekategooriad

Kuidas tekitada mulje kõrgemast laest?

Praegusel ajal elab palju inimesi majades ja korterites, milledel on madal lagi. On olemas palju arhitektuurilisi mooduseid, kuidas ruumi suurust mõjutada, kuid nende tegemine pole alati võimalik. Kasutades mõnda värvi ja kujunduse trikki on võimalik jätta mulje kõrgemast laest ilma, et sa kõrgust füüsiliselt suurendaks.
Toa värvimine
1. Värvi lagi valge või heleda värviga. Värvimine on üks kõige odavam moodus kuidas toas suuri muudatusi teha. Heledad värvid on alati soovituslikud väikestes ja madala laega tubades.
• Kui sa eelistad tumedaid seinu, siis väldi lael valge värvi kasutamist. See loob horisontaalse joone, mis tekitab mulje veelgi madalamast laest. Värvi lagi mõni toon seinast heledamaks.
• Helesinine lagi annab pikema vahemaa mulje ning sinu lagi paistab seeläbi olevat kõrgemal.
2. Vali matt värv parimate tulemuste jaoks. Värv pole ainus asi, mis aitab kaasa kõrgema lae mulje loomisel. Matt värv peidab vigu ja juhib tähelepanu eemale. Läikiv toon loob peegeldava pinna, millelt on vead hästi näha.
3. Värvi laeliistud. Kui värvid laeliistud sama värvi ja tooni kui sein, siis tekib mulje, et lagi on mõned sentimeetrid kõrgem. Kui lae- ja seinavärvi vahel on suur erinevus, siis vali liistude jaoks toon, mis on nende kahe vahel.
4. Värvi vertikaalsed triibud. Mida suurem kontrast on triipude värvide vahel, seda kõrgem lagi paistab.
• Lisaks värvimisele on ka muid mooduseid kuidas seinale triipe saada. Tapeet ja paneelid töötavad sama hästi. Võid kasutada isegi värvilist teipi.
Seinte ja akende kujundamine
1. Loo vertikaalseid mustreid seinakaunistuste abil. Kui asetad enda maalid ja raamitud pildid vertikaalselt ja sirgjooneliselt, siis saad luua visuaalselt kõrgema lae. Mida rohkem vertikaalseid kujusid ruumis on, seda kõrgemal lagi paistab.
• Aseta maalid nii lae lähedale kui võimalik. Dramaatilisema mulje jaoks vali üks suur vertikaalne maal, et kõrgust rõhutada.
2. Kasuta peegleid, et valgust võimendada. Peegleid kasutatakse tihtipeale selleks, et need valgust peegeldades toast suurema mulje jätaks. Kui riputad vertikaalse peegli seinale või toetad selle vastu seina, siis tundub tuba ka kõrgema laega.
3. Paigalda aknakatted lae lähedale. Jälgi, et kardinad ulatuksid põrandani, et saada mulje kõrgemast laest.
• Teine võimalus on aknakatted üldse eemaldada, et tuppa paistaks rohkem valgust. Sellisel juhul muidugi väheneb privaatsus.
4. Aseta riiulid lae lähedale. See mitte ainult ei tõmba pilku ülespoole, vaid ka jätab vabaks väärtusliku ruumi põrandal. Veelgi kõrgema mulje jätmiseks pane riiulitele julgeid sisustuselemente nagu suur värviline vaas.
Toa dekoreerimine
1. Võta kasutusele madal mööbel. See tehnika suurendab ruumi mööblist laeni ning tekitab tunde kõrgemast laest. Kogukas mööbel muudab ruumi vähem avaraks.
• Kaalutle korralikult, kui ostad madala laega tuppa mööblit. Vaata, et iga mööbliese oleks vajalik ja vali heledamad värvid, et avarat muljet jätta.
2. Lisa valgus, mis on suunaga üles. Pane seintele seinalambid, mis tõmbaksid pilgu ülespoole. Isegi hästiasetatud lamp võib jätta mulje kõrgemast laest.
• Säti lambid nii, et valgus paistaks seina suunas ja ülespoole, et luua avarust ja meelitada pilku ülespoole.
3. Dekoreeri pikkade asjadega. Pikad oksad, küünlad ja vaasid, mis sirguvad lae suunas on head suunamaks pilku ülespoole. Aseta sellised dekoratsioonid toanurkadesse, et luua mulje kõrgemast laest.
4. Aseta põrandale silmapaistev vaip. Kui kahtled, siis juhi tähelepanu kõrvale. Kasuta julgeid värve ja mustreid, et tõmmata tähelepanu madalast laest põrandale. Väldi mustriküllust enda toa juures. Kui vaip on julge mustriga, siis hoia ülejäänud tuba lihtsana.