Telefonid kipuvad enda pinnale koguma palju pisikuid ning need pisikud võivad sinu või teise inimese haigeks teha. Kiireks ja kergeks puhastamiseks kasuta alkoholiga niisutatud salvrätte või desinfitseerivaid salvrätte. Samuti saad mustust ja rasva ära pühkida riidega, mis on kergelt seebi ja veega niisutatud. Kui oled eriti mures viiruste ja pisikute pärast, siis on kõige parem vahend alkoholipõhine puhastusvahend. Pea meeles, et alkohol võib aja jooksul sinu telefoni ekraani kahjustada nii, et ära seda liiga tihti kasuta. Ekraanikaitse hoiab õnneks selle probleemi ära. Samuti on eriti efektiivne UV valgustusega desinfitseerija. Desinfitseeri enda telefoni regulaarselt, et seda pisikutevabana hoida.
Nõudepesuvahendi ja vee kasutamine desinfitseerimiseks
- Lülita telefon välja ning ära laadijat sisse jäta. Kui puhastad telefoni sel ajal kui see sisse on lülitatud, siis on suurem võimalus selle sisemisi elektroonilisi osasid kahjustada.
- Eemalda telefonilt kaaned või ümbris. Kuna bakterid poevad ka ümbrise taha, siis võta see puhastamiseks ära. Kui su ümbrist saab eraldada mitmeks osaks, siis tee seda ning puhasta igat osa eraldi.
- Sega kokku sooja vett ning mõni piisk nõudepesuvahendit. Täida väike kauss kõige soojema veega, mille sisse kätt kannatad panna. Lisa paar tilka nõudepesuvahendit ning sega see korralikult läbi.
• Võimalusel kasuta antibakteriaalset seepi, kuna see tapab pisikud efektiivsemalt.
• Kui sul pole nõudepesuvahendit, siis võid kasutada ka kätepesuks mõeldud seepi. - Niisuta lahuses mikrokiust lappi ning vääna see korralikult välja. Kasta lapp kiirelt lahusesse ning võta kiirelt välja, et see liiga märjaks ei saaks. Vääna lapp korralikult välja, et see telefoni liiga märjaks ei teeks. Ära kasuta paberrätikuid, kuna need võivad sinu telefoni ekraani kriimustada.
- Hõõru telefoni pinnad korralikult üle. Alusta ekraanist ning liigu ringjate liigutustega üle terve telefoni. Ole ettevaatlik nuppude, mikrofoni ja muude avadega, et sinna vesi ei pääseks ning telefoni sisemisi elektroonilisi osasid ei kahjustaks. Kui oled telefoni eest ära puhastanud, siis puhasta see ka tagant.
• Kui sul on veekindel telefon, siis pole hullu, kui natuke vett avadesse või nuppude vahele satub, kuna siis on kahjustuse tekkimise võimalus palju väiksem. - Kuivata ülejäänud niiskus puhta lapiga. Pane telefon kuivale ja puhtale mikrokiust lapile ning patsuta sellega ka pinnad kuivaks. Veendu, et oled kõik vee ära eemaldanud, et telefon kahjustada ei saaks.
- Puhasta kummist või nahast telefoniümbris seebiveega. Kasta mikrokiust lapp tagasi vahendisse ning vääna uuesti välja. Pühi telefoniümbris üle nii väljast kui ka seest. Keskendu nurkadele ja väikestele vahedele, kus bakterid kõige paremini kasvada saavad.
• Ära ümbrist otse vette kasta, kuna nii võid materjali kahjustada.
• Kui su telefoniümbris on nahast, siis kasuta pärast nahapalsamit, et ümbris pehme püsiks.
Pisikute tapmine alkoholiga
- Lülita telefon välja ning eemalda laadija. Kui laadija on taga, võid telefonist elektrit saada ning sisselülitatud telefon võib elektroonilisi osasid kahjustada.
- Võta ümbris ära ning pane kõrvale. Kui su telefoniümbrisel on eemaldatavad osad, siis eemalda need kõik, et saaksid pärast neid korralikult puhastada.
- Sega kokku võrdne osa isopropüülalkoholi ja sooja vett. Vali isopropüülalkohol, mille alkoholisisaldus on vähemalt 60-70%, et see efektiivselt baktereid tappa saaks. Vala alkohol ja soe vesi kaussi kokku ning sega põhjalikult läbi.
• Isopropüülalkohol võib aja jooksul eemaldada telefoniekraanilt kaitsva kihi nii, et ole sellega ettevaatlik. - Niisuta mikrokiust lappi lahuses. Vali mikrokiust lapp, millel poleks suuri kiudusid, et sa enda telefoni ekraani ei kriimustaks. Niisuta lapp lahuses ning vääna korralikult üleliigne vedelik välja. Ära kasuta paberrätikuid, kuna need võivad telefoni kriimustada.
- Puhasta telefon põhjalikult. Kasuta kerget survet ning ringjaid liigutusi. Ole ettevaatlik avade, nuppude ja mikrofoniga, et sinna vedelik ei satuks, kuna see võib elektroonilisi osasid kahjustada.
- Kiireks puhastamiseks vali puhastuslapid. Otsi puhastuslappe, mis on spetsiaalselt elektroonilistele seadmetele mõeldud ning ei kahjusta seega sinu telefoni. Keskendu aladele, kus on väikesed praod, kuna seal on kõige rohkem baktereid.
- Võta teine mikrokiust lapp ning patsuta sellega telefon kuivaks. Veendu, et telefon saaks täielikult kuivaks. Sa ei pea telefoni kuivatama siis, kui kasutad puhastamiseks spetsiaalseid elektroonikale mõeldud puhastuslappe.
- Puhasta lahusega ka puidust või plastikust ümbrised. Kasta lapp uuesti lahusesse ning vääna välja. Puhasta hoolikalt telefoniümbris. Pööra erilist tähelepanu väikestele vahedele ja nurkadele.
• Ära kasuta alkoholi nahast ümbrise puhastamiseks, kuna see võib nahka kuivatada.
UV-valgusega desinfitseerija kasutamine
- Soeta UV valgustusega desinfitseerija. Eriti efektiivse tulemuse saamiseks vali selline suurus, mis mahutaks sinu telefoni korraga ära.
• UV desinfitseerijatel on väikesed suletud ümbrised, milledel on UV-C valgused, mis võivad tappa kuni 99.9% bakteritest. - Pane telefon desinfitseerijasse ja sule kaas. Sa võid ümbrise ära võtta või ka peale jätta. UV valgus tapab ka ümbrisel olevad pisikud.
• Loe läbi ka desinfitseerija juhend, kuna telefoni puhastamiseks pead ehk võtma ette lisasamme. - Jäta telefon desinfitseerijasse 5-10 minutiks. Otsi desinfitseerijal olevat tulukest. Peale 5-10 minutit peaks see välja lülituma ning siis on aeg telefon sealt välja võtta.
• Kui telefoni eemaldad enne desinfitseerija tööaja lõppu, siis võivad telefonile osad bakterid alles jääda.
Telefoni pisikutevabana hoidmine
- Pese käsi regulaarselt, et nendega ei satuks telefonile pisikud. Kasuta kätepesuks alati sooja vett ja seepi ning pese käsi vähemalt 20 sekundit, töödeldes hoolikalt ka sõrmevahesid ja küünealuseid.
- Kui sul pole pesemise võimalust, siis kasuta käte desinfitseerimise vahendit. Otsi vahend, mis sisaldaks vähemalt 70% alkoholi, et efektiivselt baktereid ja viiruseid tappa. Kanna vahendit ka sõrmevahedele ja küünte alla. Hõõru sellega käsi senikaua, kuni see täielikult naha sisse imbub ning käed kuivaks saavad.
- Kasuta kõrvaklappe, et telefoni näost eemal hoida. Vali kõrvaklapid, milledel on sisseehitatud mikrofon, et saaksid kõnedele vastata. Hoia päeva jooksul telefoni taskus või laua peal, et sa ei peaks seda liiga tihti katsuma. Kui sulle kõne saabub, siis pane kõrvaklapid pähe, et ei peaks telefoni näo juures hoidma.
• Kui sul pole kõrvaklappe, siis hoia telefoni enda suu juurest kaugemal või pane kõne kõlari peale, et pisikute levimist vähendada. - Ära telefoni tualettruumi kaasa võta. Jäta telefon teise tuppa, kui tualetti suundud. Kui pead telefoni kaasa võtma, siis hoia telefon kogu aja taskus või kotis. Ära telefoni enne katsu, kui oled tualettruumis oma asjadega lõpetanud ning käed põhjalikult ära pesnud.
-
Ultraviolettvalgusega desinfitseerimise lamp28.56€ – 29.94€
Ole esimene kes saab teada kasulikest nippidest ning eksklusiivsetest sooduspakkumistest: