E-POOD Tootekategooriad

Kuidas valida lipsu?

Kui kanda lipsu ja ülikonda on lips see mis annab ülejäänud rõivastusele värvi ja eripära. Kuna üldjuhul on ülikonnad hallid, tumesinised või mustad ja särgid kas sinised või valged on lipsul tähtis osa mängida. Kuid kui on valida nii paljude erinevate lipsude vahel võib õige lipsu leidmine kujuneda keerukaks ja väsitavaks ülesandeks. Järgi neid nõuandeid, et näha välja stiilne ja peen.

1. Mõista erinevaid lipsu osasid. Et sa teaksid milline on kvaliteetne lips peaksid teadma mida lipsu juures jälgida.
• Vaata lipsu vooderdust. Voodri eesmärk on teha lipsu sidumist kergemaks ning hoida seda kortsumast. Vooder peaks olema tehtud 100 % villast.
• Vaata ja katsu lipsu riiet. Kui sa soovid siidist lipsu (mis on ideaalne lipsu materjal), katsu seda. Siid on libe, teised kangad mis siidi imiteerivad on rabedad. Kvaliteetne lips on tehtud kolmest riidetükist, odavamad lipsud on tehtud kahest.
• Käsitsi rullitud ja õmmeldud palistus hoiab palju paremini kuju kui masinaga õmmeldud.

2. Mõõda. Vali lips mis ulatub sinu rihmani ning mille laius on 5.5 – 10 cm.
• Klassikalise välimuse jaoks vali lips mis on samas laiuses nagu su pintsakureväär.
• Lips ei tohiks olla liiga lõtv ega ka liiga ümber- mõlemad on väga ebamugavad, nii et ole kindel et see istub ilusti ümber su kaela.

3. Pea meeles tekstuure. Kanna villaseid lipse tviidist või mõnest muust raskemast materjalist tehtud pintsakuga ja siidist lipse tööülikondadega.

4. Sobita värve. Mis värvidesse puutub, siis meeste lipse on tuhandetes värvides ja mustrites, rohkemates kui sa ettegi kujutada suudad. Esiteks pead sa otsustama millist värvi lips sobib sinu riietuse ja sündmusega. Vali lips milles on sinu ülikonna ja särgi värvid ning vähemalt üks teine värv, et pakkuda aktsenti. Pidulikuma sündmuse puhul vali ühevärviline lips mis on tumedam kui sinu särk.
• Ühevärviline lips on kõige mitmekülgsem lipsude seas, kuna see on asjakohane kõigega.
• Tume lips on sobilik tööülikonna juurde. Pannes see kokku khaki või sinise särgiga tekitad sõjaväevormi autoriteedi.
• Must lips sobib kõigega ning igale üritusele matustest pulmadeni. See on ka ideaalne plekkide peitmiseks.
• Nooremad mehed või mehed kes elavad soojemas kliimas eelistavad värvilisi lipse (ja särke).

5. Vaata peeglisse. Raami oma nägu. Kui sul on tumedad juuksed ja tumedam jume, vali heledam lips. Kui oled heledama jumega, vali tumedam lips. Kui sinu juuste ja nahatoon on omavahel kontrastis, kanna lipsu mis on kontrastis sinu nahatooniga.

6. Sobita mustreid. Nagu ka värvidega, on erinevate mustritega lipse suures valikus. Alati määra kindlaks mis sündmusega tegu, enne kui ostad mustrilise lipsu. Kuna pulmad on formaalne sündmus on parimaks valikuks ühevärviline formaalne lips. Vali muster mis täiendab sinu riietust. Kui särgi muster on tugevasti esiletungiv vali tagasihoidlikum lips. Kui särgi muster on tagasihoidlik võid kanda silmapaistvama mustriga lipsu. Järgnevat informatsiooni mustrite kohta on kasulik teada:
• Korduv muster: see on kõige tavalisem lipsu stiil ning selle alla kuuluvad paisley, kujundid, loomad, töökoha logod, köie mustrid ja muud sellised.
• Täpid: mida väiksemad täpid, seda formaalsem on lips. Ole ettevaatlik suurte täppidega, kuna need võivad mõjuda klounilikult.
• Triibud: neid teatakse kui saadikute või rügemendi lipse.
• Kootud: kootud lipsud on üldiselt ühevärvilised. Kootud tekstuur on muster. Üks näide on siidist lips. Kootud siidist lipse peetakse ametlikuks ja konservatiivseks.
• Ruudud: ruudulised lipsud teevad julge avalduse. Seda saab siiski ka pehmendada kandes ruudulist särki või toone mis sobivad ruutudega

7. Nädalavahetuse lipsud. Kui soovid ka niisama puhkepäevadel lipsu kanda, tee seda diskreetselt. Sa ei taha ju end üle riietada. Igapäevased ja kodusemad särgid ei peaks paistma nagu sa läheksid kontorisse või iga-aastasele õhtusöögile ülemuse juurde. Selle vältimiseks kanna lihtsat lipsu lihtsa särgiga, millel on lihtne, kuid tugev muster.

Ja lõpetuseks veel mõned nõuanded:
• Osta endale vähemalt üks lips mis on täiesti sinulik.
• Katsu vältida mustri kandmist mustril. Erandiks on see kui üks muster on väga tagasihoidlik ja tähelepandamatu ning teine muster on pilkupüüdev ja tõmbab tähelepanu tagasihoidlikumast mustrist eemale.
• Kui kannad triibulist särki ja lipsu veendu, et triibud on erinevate suurustega. Näiteks peenikeste triipudega särk sobib kokku jämedate triipudega lipsuga.
• Kui kannad raskemast materjalist särki nagu velvet või koortriie, kanna sama raskest kangast lipsu, eelistatud tumedas värvis.

 

Kvaliteetsed lipsud erinevate mustritega

Käsitsi tehtud puidust kikilipsud

Rõõmsates toonides lipsud