E-POOD Tootekategooriad

Kuidas valida sobiv ülikond?

Sul on tähtis sündmus tulemas või oled saanud uue töö ning su vana ülikond on juba enda paremad päevad läbi elanud? On aeg investeerida uude ülikonda, mis kindlustab sulle hea ja eduka väljanägemise. Siit juhendist leiad kuidas valida endale täpselt õige ülikond.

Mis sündmusega tegu?

Töö
Kui su kontoris kantakse rohkem konservatiivsemat riietust, jää klassikaliste lõigete juurde ning püüa vältida hetkelisi moeröögatusi. Lihtne kaheosaline ülikond tumedates toonides pole mitte ainult praktiline vaid ka lõputult mitmekesine- kanda saab erinevas stiilis särke ja aksessuaare ning niiviisi saad luua palju erinevaid välimusi. Investeeri rohkem pükstesse, mida sa tahad regulaarselt kanda. See tähendab et püksid kestavad kauem. Proovi süsihalli, musta või tumesinist ülikonda.
Tööintervjuu
See pole õige aeg, et kanda eriliselt toretsevat tooni või uudset lipsu. Kui tahad et sind tõsiselt võetakse ning jätta endast head muljet, siis kanna klassikalist hästi istuvat ülikonda lihtsa valge särgiga, see töötab alati. Värvi võid lisada lipsuga, kuid värvivalik olgu pigem tagasihoidlik, kui ründavalt ergas. Ära unusta ette valmistuda! Ära kontrolli enda ülikonda ainult intervjuu eelsel hommikul, vaid mitu päeva enne, et olla kindel ülikonna puhtuses ja heas seisukorras.
Ainult kutsega üritused
Kui said kutse tähtsale üritusele tahad sa kindlasti muljet avaldada. Kui võtad osa suvisest pulmast või ametlikust aiapeost, kanna kergemaid kangaid heledates pehmetes toonides nagu näiteks kivihall, helesinine või beež. Kui kutsel on kirjas, et tegu on “musta lipsu” üritusega kanna ajatut smokingut või lihtsat tumedat ülikonda.

Õige suuruse valimine

Õlad
Ülikonna õlaosa peaks hoidma su õlgade ümber korralikult. Jälgi, et kangas ei näeks kurnatud välja. Siruta käed ette välja ja enda ümber, kui õmblus tundub kitsas ja ebamugav, vali suurem suurus või teistsugune lõige. Nõjatu vastu seina kandes oma pintsakut. Kui pintsaku õlad puudutavad seina enne kui su käed, on pintsak liiga suur.
Rind
Su pintsak peaks olema ilusti kinninööbitav, ilma et sa hinge kinni peaksid hoidma. Kui nööbid on kinni, aseta rusikas enda ja pintsaku vahele- vaja oleks natuke ruumi, kui ruumi jääb liiga palju, on vaja väiksemat suurust.
Pikkus
Lase kätel vabalt rippuda, kui saad sõrmedega pintsaku servast kinni võtta on pikkus õige.
Käise pikkus
Varruka pikkust on kerge muuta, nii et kui ülejäänud ülikond istub veatult, kuid varrukad on liiga pikad, ära muretse. Lihtsalt palu enda õmblejal muuta varruka pikkust nii palju, et sentimeetri jagu särgivarrukat paistaks.
Püksid
Pükste nööbikoht peaks istuma seal, kus sulle sobib ja kuidas mugavam on. Pükste sääre ümbermõõt peaks meelitama sinu välimust, ilma et paistaks liiga ümber või liiga avar. Kui püksisääred on natuke pikad, on ka neid õmblejal lihtne muuta.

Nööbid

Nööpide arv ülikonnal mõjutavad selle istuvust ja lõiget. Veendu, et tead läbi ja lõhki igat stiili.
Kolme nööbiga
Kolme nööbiga ülikond on trendikas ja eriti meelitav keskmist kasvu või pikkade meeste seljas. Nööp peaks alati olema kinni kui sa seisad, aga mitte siis kui sa istud. Ära kunagi kinnita viimast nööpi, selle asemel pane kinni kas kaks esimest või lihtsalt keskmine nööp.
Ühe nööbiga
Ideaalne meestele kellele meeldivad kaasaegsemad ülikonnad. Selline lõige sobib rohkem saledatele meestele. Nööp peaks alati olema kinni, kui sa püsti seisad, istudes tuleks see aga lahti hoida.
Kaherealine
Kuigi kiputakse arvama, et sellise lõikega ülikonnad on aegunud, on nad siiski klassikalised ning sobivad pea kõikidele kehakujudele. Kuna sellist stiili pintsakutel on liigset materjali, ära jäta seda kunagi eest lahti, kuna see võib mõjuda korratult. Kinnita ülemine nööp ja jäta alumine lahti, kui nii tundub mugavam.

Kangas

Kanga valik sõltub üldiselt aastaajast. Kuumade ilmadega kanna puuvillast või linast ülikonda, et võimalikult jahe olla oleks. Sõltuvalt kanga tihedusest saab villast ülikonda kanda aastaringselt. Kõige parem vill on kõrge lõimeline. Kui tahad investeerida ülikonda mis kestab kaua, siis vali paarisaja lõimeline. Reisides pikematel maadel pole linane ülikond kõige parem valik, kuna kortsub kergelt ning sihtpunkti jõudes võid korratu välja näha. Rääkimata sellest, et see vajab palju triikimist.

Jah-id ja ei-d

Mõned näpunäited kuidas hoolitseda enda ülikondade eest, et kindlustada nende pikk eluiga sinu garderoobis.
Ei. Ära tee enda ülikonnale liiga tihti keemilist puhastust- kangas kulub. Osta lisa paar pükse ning vaheta nende vahel, et pikendada ülikonna eluiga.
Jah. Kanna vööd, mis sobib sinu kingade värviga.
Ei. Ära kanna pruune kingi musta ülikonnaga.
Jah. Otsi värvilisi särke ja mustriga lipse, et puhuda enda vanadele ülikondadele elu sisse.
Ei. Ära kinnita pintsaku alumist nööpi.
Jah. Lisa vürtsi mõne aksessuaariga. Kuid ära sellega üle pinguta.

Triipudega 3-osaline ülikond

Kvaliteetne meeste ülikond

Suur valik meeste ülikondi