E-POOD Tootekategooriad

Kuidas vältida nahaääritust peale raseerimist?

Kuiv ja sügelev nahk, punnid ning ärritused on tavalised probleemid peale raseerimist. Kõik kes on raseerimisega kokku puutunud on puutunud kokku ka raseerimisjärgse ärritusega, mida on põhjustanud nüri žilett, kuiv või tundlik nahk. Võta appi need nõuanded, et ära hoida ärritust.

Head harjumused

1. Käi sooja duši all või vannis enne raseerimist. Soe dušš või vann niisutab su nahka ning valmistab seda ette raseerimiseks, et ärrituse risk väheneks. Mida pehmemad karvad on, seda kergem on neid puhtalt ära raseerida.
• Kui sul pole aega duši all käia, hoia sooja ja märga rätikut vähemalt 5 minutit vastu kohta mida soovid raseerida.

2.Koori. Paljud inimesed jätavad selle äärmiselt vajaliku sammu vahele. Tegelikult peaksid sa nahka koorima enne ja pärast raseerimist. See võib tunduda küll aja raiskamisena, kuid su nahk saab olema pehmem ning vähem punane ja ärritunud.
• Kui sa koorid enne raseerimist, siis joonduvad su karvad mistõttu on sul võimalik raseerida lähemalt ning eemaldub ka surnud nahk. Kui koorid peale raseerimist puhastab see sinu poorid (raseerimisgeelist) ning aitab vältida sissekasvanud karvu.

3. Kasuta alati raseerimiseks mõeldud vahtu või geeli. Seda on alati vaja, et nahk oleks niisutatud.
• Ära mitte kunagi raseeri lihtsalt veega. Sa võid kasutada ka seepi ja vett, kuid raseerimisvahud ja geelid on spetsiaalselt disainitud tundlikule nahale. Ning kui sa sama ala teist korda üle raseerida tahad, lisa raseerimisvahendit juurde.

4. Raseeri karvakasvu suunas. Vastasusuunas raseerides saad küll siledama tulemuse, kuid nahaärrituste tekkimise võimalus on niimoodi palju suurem.

Õigete toodete kasutamine

1. Osta uus raseerija. Nüri žilett põhjustab kergest nahaärritusi. Nüri tera lohiseb mööda sinu nahka, terav žilett aga liugleb.
• Sa saad ühte žiletti kasutada mitu korda, kui selle eest hästi hoolt kannad. Pese seda peale igat tõmmet. Ära jäta seda märjana seisma, kuna vesi söövitab metalli.

2. Mehed, ostke omale habemeajamis pintsel. Sulle võib tunduda, et sõrmeotstega vahu peale panemisest piisab, kuid habemeajamis pintsel aitab vahul karvadesse imbuda ning sa saad raseerides puhtama ja pehmema naha.

3. Kasuta raseerimiskreemi milles on aaloe. Ka teised tundlikule nahale mõeldud koostised on head. Oota kuni oled poole peal oma duši või vanniga, kanna peale raseerimiskreem ning lase sellel olla peal vähemalt 3 minutit, et karvad pehmeneda saaksid. Aaloe ja teised raseerimiskreemis olevad koostisained loovad pinna, mida on sujuvam raseerida ning ärritub vähem.
• Mehed, teile võivad sobida naistele mõeldud raseerimiskreemid paremini. Tooted, mis on mõeldud naistele jalgade raseerimiseks tihtipeale niisutavad nahka rohkem ning teevad selle pehmemaks.

4. Kanna peale hüdrokortisooni kreem või salv. Tee seda koheselt peale raseerimist, et vähendada kipitust ja punetavat nahka. Hoidu hüdrokortisooni kreemi igapäevasest kasutamisest. Regulaarselt kasutates harjub su nahk sellega ära ning efekt väheneb.

5. Pane peale kreemi. Kasuta niisutavat ja lõhnatut kreemi raseeritud alal. Kuiv nahk põhjustab paljusid nahaärritusi. Niisutavat kreemi kasuta regulaarselt, mitte ainult peale raseerimist.

Väldi edasist ärritust

1. Katkesta raseerimine. Lõpeta raseerimine ning lase karvadel kasvada. Proovi seda kasvõi lühikest aega. Mida vähem sa raseerid, seda väiksem võimalus on nahaärritusteks.
• Isegi paarist päevast piisab, et nahk saaks end ise parandada.

2. Kasuta epilaatorit karvade eemaldamiseks. Epilaator eemaldab karva koos juurega ning nahk ärritub vähem kui raseerides. Epilaatorid sobivad küll tundlikule nahale, kuid siiski võib tekkida nahaallergia.

Lisa nõuanded:
• Kui raseerid suurt piirkonda või mitut kohta oma kehal, siis raseeri kõigepealt kohad, kus kasvavad pehmemad ja heledamad karvad. See annab tugevamatele karvadele natuke lisaaega ligunemiseks ning pehmenemiseks.
• Ära raseeri külgsuunas.
• Vali kolmeteralised raseerijad. Neljateralistega on raskem raseerida keerulisemaid piirkondi nagu näiteks ninasõõrmete alt.
• Kuivatades patsuta rätikuga, mitte ära hõõru. Kui hõõrud rätikuga värskelt raseeritud nahka võib see tekitad ärritust.

 

Kvaliteetsed žiletiterad – 16 tk

Kokkupandav terasest kvaliteetne habemeajamisnuga

Hõbedane meeste žilett + 5 žiletitera

Vastupidav meeste žilett + 4 žiletitera

Sinine Venus žilett naistele + 2 žiletitera