E-POOD Tootekategooriad

Millega kanda sinist ülikonda?

Sinisest ülikonnast on saanud väga populaarne valik. On palju erinevaid sinise varjundeid, tänu millele on see värv mitmekülgne. Sa võid alguses olla segaduses, et mida kanda sinise ülikonnaga, kuid tegelikult on asi nii lihtne, et pead vaid valima sinise varjundi ning valima sinna juurde teised sobilikud asjad. Pidulikumate sündmuste jaoks vali tumedam värv ning heledamat tooni hoia vähem pidulike ürituste jaoks.

Piduliku riietuse loomine

 1. Vali pidulikuma sündmuse jaoks kesköösinine. Kesköösinine on tume värv ning seetõttu on seda parim kasutada musta asendamiseks. Kanna kesköösinist ülikonda pidulikkudel sündmustel nagu pulmad ja matused. See on veidike vähem formaalne kui must, kuid samas on see mitmekülgsem, mis tähendab, et see sobib erinevatele pidulikkudele sündmustele. Siiski on see liiga tume, et seda niisama igapäevaselt kanda.
  • Kesköösinine on see just see värv, mida valida, kui soovid kanda midagi vähem tõsisemat kui must ülikond. Must võib tunduda liiga raske ja sünge. Kanna sinist, et enda riietusele natuke värvi tuua.
 2. Vali juurde valge või hall särk. Valge sobib hästi ning annab tumedale ülikonnale erksust juurde. Teine valik, mis samuti toimida võib on hall- kuid vali heledamat tooni hall, et see ei sulanduks liigselt kokku sinu ülikonnaga. Vali kraega triiksärk, mis sobib hästi pintsaku alla.
  • Valge särgiga on värvi sobitamine palju lihtsam. Halli särgiga aga pead natuke rohkem mõtlema, kui valid juurde lipsu ja muid aksessuaare.
 3. Pane kaela punane või sinine lips, et luua kontrastsust valgele särgile. Vali sügav tumepunane heledama asemel. Punane loob ka hea kontrasti sinu ülikonnale ning teeb su väljapaistvamaks ilma, et sinu riietus vähem pidulikum paistaks. Kui soovid alternatiivi, siis vali sinine lips, mis on sarnast tooni sinu ülikonnaga. Kuna sinise lipsuga paistad vähem silma, siis on see ideaalne tõsistel sündmustel, kus sina ei ole tähelepanu keskpunktiks.
  • Kui oled julge, siis võid valida heledama sinise lipsu. Sa paistad niimoodi palju rohkem silma, kuid sinise ülikonna juurde saad sobitada kõiki sinise toone.
 4. Kanna musti või tumepruuni kingi. Tumedad toonid sobivad erinevate sündmuste jaoks. Mustad kingad võid hoida kohtade jaoks, kus pead väga pidulikult riides olema. Kui reeglid pole nii nõudlikud, siis proovi hoopis tumedamaid pruune kingi. Vali kingad, mille ninad on ümaramad, mitte teravate ninadega.
 5. Kui vajad aksessuaare, siis limiteeri nende kogust. Pidulikud riided ei vaja aksessuaare, et need pidulikud paistaksid. Sa võid kanda ilusat kuldset kella ning sellest piisab, et sinu riietus täielik oleks. Teine võimalus on panna taskusse rätik, kui su pintsakul on rinnatasku.
  • Ära aga vööd kanna! Piduliku sündmuse puhul ei paista see hea välja. Samuti ei sobi enamused vööd kesköösinist värvi ülikonnaga.
  • Kui plaanid kanda taskus rätikut, siis vali selle värv põhinedes särgile või lipsule. Punane ja valge on üldiselt head valikud.

Poolpiduliku riietuse valimine

 1. Vali sügavsinine ülikond, et rohkem silma paista. Sügavsinine on natuke heledam kui tumesinine nii, et see tõmbab sinu ülikonnale rohkem tähelepanu. See ei ole hea pidulikkudele üritustele, kuid seda võib kanda erilistel puhkudel. Sügavsinist võid proovida kanda kerge õhustikuga pidudel ning ärikohtumistele.
  • Kui soovid aga midagi mitmekülgsemat, siis vali tumesinine ülikond. See on tiheda kandmise jaoks palju parem. Sügavsinist ülikonda ei tasuks kanda tihedamini kui kord nädalas.
 2. Kontrastiks vali helesinine või hall särk. Valge on sügavsinise jaoks alati hea valik. Kuna selline ülikond on parim erilistel puhkudel, siis on samuti headeks valikuteks ka hall ja helesinine. See tõmbab sinule ja su ülikonnale rohkem tähelepanu.
  • Kui oled mures kingade ja lipsu sobitamisega, siis jää valge särgi juurde.
  • Sa võid proovida kanda ka mustrilist särki. Muster aga vali õrn ja hele, et see liigselt silma ei hakkaks.
 3. Silma paistmise jaoks vali mustriline lips ja ühevärviline särk. Otsi midagi lihtsat, aga selgelt eristuvat sinu särgist ja pintsakust. Proovi heledat värvi nagu punane või sinine ning muster vali väikene ning pigem lilled või triibud. Mustrilised lipsud on vähem pidulikumad kui ühevärvilised ja seega teevad su riietuse lõbusamaks.
  • Kui üritus on pigem pidulik, siis vali ühevärviline lips. Värviks võta sügavpunane või sinine, mis on natuke heledam kui sinu ülikond.
 4. Kui tahad silma paista, siis vali mustriline särk. Triibud ja lilleline muster on vaid kaks näidet särkidest, mida võid sinise ülikonna all kanda. Mustrid näevad üpriski mittepidulikud välja ning seetõttu kanna neid ka vastavalt. Üldiselt ei ole sul vaja särgiga kanda lipsu või muid aksessuaare.
  • Muster võib ülikonnaga kehva kontrasti luua nii, et vali see ettevaatlikult.
  • Kui otsid lihtsat stiili, mis sobiks enamuste siniste ülikondadega, siis vali valge särk, millel on õrn muster.
 5. Kanna pruuni kingi mis sobivad sinu ülikonnaga. Kõige olulisem on valida keskmist tooni pruunid kingad. Tumedamad paistavad liiga pidulikud ning heledad liiga igapäevased.
  • Hoia eemale mustadest ja kreemjatest kingadest, kuna need ei sobi kohe üldse sinu ülikonna juurde.
 6. Ülikonna juurde ära lisa aksessuaare või piirdu mõnega. Taskurätik võib sobida, kuid samuti võib see sinu välimuse liiga pidulikuks teha. Üldiselt on heaks valikuks ilus kell ja võib-olla ka vöö ning rohkem aksessuaare sa ei vaja. Kui tahad lasta ülikonnal enda eest kõneleda, siis pole sul neidki vaja.
  • Vöö on alati valikuline ning paljud inimesed arvavad, et seda ei peakski ülikonnaga kandma. Kui sa valid vöö, et seda aksessuaarina kanda, siis sobita selle värv enda kingadega.

Vabaaja komplekti kokkupanek

 1. Vali helesinine ülikond igapäevaseks ja suvisteks üritusteks. Väga heledad sinised nagu beebisinine ja taevasinine paistavad teiste seast hästi silma. Neid värve tuleks hoida mittepidulikkude ürituste jaoks, kus sulle silma paistmine sobib. Heledad ülikonnad sobivad hästi tumedamate aksessuaaridega, mis annavad kontrasti juurde.
  • Helesiniseid ülikond seostatakse tihtipeale suvega nii, et paljud neist ülikondadest on tehtud kergest materjalist nagu näiteks linast.
 2. Vali lihtne valge särk, kui sul on plaanis erksalt riietuda. Helesinised ülikonnad võivad olla väga erksad nii, et vali valge, et tasakaalustada enda riietust. Valge sobib hästi ka värviliste lipsude, kingade ja aksessuaaridega.
  • Kuigi sa võid proovida kanda ka teisi värve, siis hoia meeles, et need võivad su välimuse liiga värviliseks teha. Kui võimalik, siis väldi kandmast särki ja lipsu mis on sinu ülikonnast erinevat värvi. Valge särk on ka siis hea valik, kui soovid kanda ülikonda ilma lipsuta.
 3. Vali kahvatu särk, kui soovid lisada rohkem kontrasti. Kui soovid eriti silma paista, siis vali helesinine, hall, lillakas või isegi roosa triiksärk. Need värvid sobivad hästi isegi tumedamate sinistega. Need paistavad moekad, kuid mitte liiga pidulikud.
  • Hallid särgid on neutraalsed ning ei sobi erksate lipsude ja teiste aksessuaaridega.
  • Hoia teistest värvidest, sealhulgas rohelisest ja kollasest eemale. Need on liiga sarnased sinisele ning suurtes kogustes ei sobitu hästi kokku.
 4. Kui soovid igapäevast välimust, siis ära lipsu pane. Lips ei ole alati vajalik. Ilma lipsuta ülikonna kandmine on hea strateegia enamuste igapäevaste ürituste jaoks nagu näiteks sõpradega aja veetmiseks. Kanna kena särki ning näita seda eest lahtise pintsakuga.
  • Ilma lipsuta on kõige parem kanda valgeid särke, kuna need paistavad korralikud ja moekad.
 5. Kui lood igapäevast riietust, siis vali heledat värvi kingad. Neid on raske välja kanda, kuid sa võid proovida kreemjaid kingi koos sinise ülikonnaga. Lisa riietusele valge särk ning ära lipsu pane.
  • Kui kreemjas pole sinu värv, siis vali heledamat tooni pruun. Seda on ka lihtsam ülikonnaga kokku sobitada.
 6. Sobita vöö enda kingadega. Kui soovid kanda vööd, siis vali sellist tooni pruun, mis sinu kingadega sobiks. Ära kanna vööd siis, kui sul on jalas kreemjad kingad või tennised. Vöö teeb riietuse vähem pidulikumaks ning see ei ole probleemiks, kui sa pole pidulikus õhkkonnas.
  • Kaalutle vöö asemel trakside kandmist. Traksid hoiavad sinu pükse üleval samamoodi nagu vöö, kuid ei paista pintsaku alt välja.

Ilus mitmeosaline ülikond poistele

Kena kaheosaline ülikond meestele

Paljudes suurustes ülikonnad – 10 värvi

Mustad või pruunid kingad

Kenad mustrilised lipsud meestele