Ebameeldivad lõhnad vannitoas valmistavad paljudele piinlikust. Ilmselt soovid sa peita tualeti kasutamisest tekkinud lõhnu ning ka kehva koristamise tõttu võib tekkida kopitanud, ebameeldiv lõhn sinu vannituppa. Mõlemal juhul on palju võimalusi, et hoida oma vannitoa lõhn värske. Sa võid uurida erinevaid halva lõhna kõrvaldamise meetodeid, muuta oma puhastamise režiimi ja teha väikeseid muudatusi oma vannitoa rutiinis.
Lõhnade elimineerimine
1. Ventileeri oma vannituba. Kui tahad ära peita piinlike lõhnu on võtmeks korralik ventilatsioon. Lihtne õhuvahetus aitab lõhnu vähendada. Kui sul on vannitoas ventilaator lülita see peale tualeti kasutamist sisse. Kui sul on aken, ava see ja lase värske õhk ruumi.
• Ära ventileeri ainult peale tualeti kasutamist. Lülita ventilatsioon sisse või ava aken ka peale duši all käimist. Kuumast dušist tulenev niiskus võib põhjustada hallitust, mis tekitab vannituppa ebameeldivat lõhna.
2. Kasuta pigem lõhnaeemaldajaid kui õhuvärskendajaid. Paljud inimesed hoiavad õhuvärskendajat vannitoas, et seda saaks kasutada peale tualeti kasutamist. Kui otsustad seda teed minna investeeri toodetesse millel on kirjas “odor eliminator”.
• Õhuvärskendajad peidavad lõhna. Need ei eemalda halba lõhna ning kui toote mõju kaob on vastik lõhn jällegi tunda. Kui lõhn on tugev, võib see ka õhuvärskendaja lõhnast üle käia.
• Lõhnaeemaldajad neutraliseerivad lõhnad. Nad katavad paha lõhna kiiremini ja efektiivsemalt.
3. Proovi õhupuhastajat. Kui su vannitoas on väga vilets õhuringlus ei pruugi ainult lõhnaeemaldajast piisata. Õhupuhasti on seade, mis aitab suurendada õhuringlust ning eemaldab halba lõhna tekitavad bakterid sinu vannitoa õhust.
4. Proovi kuivatusaineid. Halb lõhn ei pruugi tekkida ainult tualeti kasutamisest. Sul võib olla probleem hallitusega. Sellisel juhul investeeri desikanditesse. Need on kuivad materjalid mis on disainitud vee imemiseks. Tavalised desikandid sisaldavad silikageele mis tihti tulevad pakendis.
• Sa võid kasutada sünteetilist desikanti nagu silikageel kui sa hoiad selle eemal laste ja loomade ulatusest. Need võivad neelamise puhul olla mürgised. Sa võid neid hoida ka plastikkarbis millele on tehtud kaanele augud.
5. Tee kodune õhuvärskendaja. Kodus valmistatud õhuvärskendajad võivad olla efektiivsemad kui poest ostetud. Kui lõhnaeemaldajast ei piisa, võid proovida seda teha.
• Üks võimalus on segada kokku kolm osa vett, üks osa viina ja 10-20 tilka eeterlikku õli nagu lavender või eukalüpt. Pane segu spreipudelisse ja kasuta vajadusel.
• Kui sa ei soovi, et õhuvärskendajal oleks juures kerge alkoholilõhn, sega kaks tassitäit vett ühe supilusikatäie äädikaga, teelusikatäie sooda ja 10 tilga eeterliku õliga. Kasuta vajadusel.
Vannitoa puhastamine
1. Kasuta soodat, sidrunimahla ja äädikat. Vahel vajab su tualettpotti ümbrus põhjaliku puhastamist. See võib aidata ebameeldivast lõhnast lahti saada. Segu äädikast, sidrunimahlast ja soodast aitab hästi. Need tooted on lõhnade eemaldamisel efektiivsed.
• Tee võrdsest kogusest sidrunimahlast ja soodast pasta. Värske sidrunimahl on parim. Sega senikaua kuni pastal meenutab pannkoogitainast.
• Lappi kasutades hajuta pasta poti allosale ja istmele. Lase segul olla 10-15 minutit.
• Pane spreipudelisse äädikat. Peale 10-15 minutit pritsi äädikat pastale. Lase sellel mõni hetk kihiseda ja pühi lapiga puhtaks.
2. Kasuta koristamisel eeterlikke õlisid. Eeterlikud õlid annavad tugeva ja meeldiva aroomi. Kui su vannitoa ebameeldiv lõhn on probleemiks, lisa paar tilka eeterliku õli koos piiritusega spreipudelisse. Kasuta seda kraanikausi ja tualettpoti puhastamiseks.
3. Puhasta tualettpoti paak. Paagid, kui neid regulaarselt ei puhastata võivad endas säilitada uriini lõhna. Paljud inimesed unustavad paagi puhastamist lisada enda tavapärasesse vannitoa puhastamise rutiini. Paaki saab lihtsalt puhastada kasutades äädikat.
• Tee paak lahti. Kalla sisse pool tassitäit äädikat. Pane kätte kummikindad.
• Kasuta harja, et puhastada paagi küljed. Seejärel tõmba vesi peale. Lisa veel äädikat ning korda protsessi mõni kord.
4. Puhasta vannituba regulaarselt. Lihtne regulaarne puhastamine aitab halbade aroomide vastu. Koristada tasub kord nädalas. Puhasta tualettpott, kaas ning küljed. Pese põrand. Puhasta ka vann, dušš ning kraanikauss. Sa võid kasutada poest ostetud puhastusvahendeid ning ka enda tehtud segu soodast, sidrunimahlast ja äädikast.
5. Puhasta äravoolu. Ummistused äravoolus on tihtipeale halva lõhna tekitajad. Kui märkad, et vesi ei voola enam kiirelt alla või ajab tagasi on aeg äravoolu puhastada. Kord kuus kasuta segu tehtud poolest tassitäiest äädikast ning poolest tassitäiest soodast. Kalla see äravoolust alla. See puhastab äravoolu, aitab eemaldada ummistusi ning neutraliseerib ära halva lõhna.
6. Otsi hallitust. Hallitus on tavaline põhjus miks vannituba ebameeldivalt lõhnab. Samuti on see tervisele kahjulik. Kontrolli regulaarselt oma vannituba.
• Kuigi hallituse nägemine võib tunduda lihtne, võib hallitus tihtipeale olla salalik. See võib jääda tähelepanuta või seda võib segi ajada tahma või mustusega. Näiteks võid märgata täppe oma vannitoa laes. Kui need täpid tulevad tagasi ka peale puhastamist ja tunduvad laienevat, siis võib sul olla probleem hallitusega.
• Vaata kraanikausi alla. Hallitus hakkab tihtipeale kasvama torude ümbruses, eriti kui vesi vahel lekib.
Muudatuste tegemine
1. Hoia tualettpoti kaas suletuna. Vahel võib väikesest muutusest olla suur abi kui asi puudutab ebameeldivat lõhna vannitoas. Jäta meelde sulgeda kaas peale tualeti kasutamist. See aitab ära hoida halva lõhna tekkimist õhku.
2. Vii regulaarselt prügi välja. Kui sul on vannitoas prügikast, tühjenda seda vähemalt kord nädalas. Kõik prügi, mis mõnda aega vedeleb, hakkab haisema. Regulaarne prügi välja viskamine võib olla vägagi efektiivne.
3. Pese vannitas olevaid riideesemeid. Kuna vannituba on tihtipeale niiske keskkond, tuleb rätikutele kergelt kopitunud lõhn juurde. Kui sa hoiad enda rätikuid vannitoas peaksid pesema neid vähemalt kord nädalas. See ei lase halval lõhnal tekkida.
• Jälgi, et rätik oleks täielikult kuiv enne kui selle tagasi vannituppa paned.
Kroomitud Vannitoa Kraanikausi Segisti