E-POOD Tootekategooriad

Kuidas saavutada oma elu parimat puhkust?

Me kõik oleme unistanud perfektsest puhkusest. Kahjuks pole enamus puhkuseid sellised paljude erinevate põhjuste pärast. Loe läbi järgnevad nõuanded kuidas planeerida ja nautida elu parimat puhkust.

1. Mõtle mida sa tahad. Kas sa tahad seigelda? Lõõgastuda? Näha mõnda täiesti erinevat kohta? On nii palju erinevaid kohti kuhu on võimalik minna. Osad inimesed ei tunne end mugavalt kui nad reisivad kohtadesse mis on kaugel ja kultuuriliselt erinevad. Samas, minnes kohta mis on väga lähedal võib tunduda nagu sa võtaksid ette jalutuskäigu naabruskonnas.

2. Planeeri. Kui oled valinud koha kuhu puhkama soovid minna saad alustada planeerimisega. Ära broneeri hotelli või lendu liiga vara, kuna võib tulla mõni hea viimase hetke pakkumine. Kasuta interneti või loe mõnda reisiraamatut või reisibrošüüri, et näha mis on kohalikud vaatamisväärsused. Mõned kohad võivad olla ohtlikud ja vaenulikud- loe kindlasti ülevaateid selle koha kohta kuhu minna plaanid. Kui sul on võimalik valida kellega minna, mõtle hoolikalt. See peaks olema keegi kes sulle meeldib ning kellega sa palju ei tülitse. Inimene kellega koos sa reisid mõjutab tunduvalt sinu reisikogemust. Püüa mõelda asjade peale, mis võiks rikkuda kogemust (näiteks sõltuvused, erinevad reisimise stiilid jne).

3. Broneeri lend ja/või hotell. See on väga oluline, kuna vahel võivad just need kaks rikkuda sinu terve puhkuse. Kui sul on mõne teatud lennufirmaga olnud halb kogemus, siis ära seda viga enam tee. Mis puudutab lendu ise, ära lase sellel end mõjutada. Kui sellest tõesti kujuneb halb kogemus, mõtle sellele, et tehniliselt ei ole lend osa puhkusest. Leia hea hotell mis pole liigselt kallis ning asub paljude vaatamisväärsuste läheduses. Hotellil võib olla mõningaid vigu, kuid kui see ei ole midagi väljakannatamatut, siis lase sel olla.

4. Väldi stressi. On asju, mille eest tuleb hoolitseda- nagu iga teisegi puhkuse eest. Ära seekord valesti tee- lõpeta asjad varakult. Kui sa tead, et jääd alati hiljaks, siis katsu kodust lahkuda tund või kaks varem. Samuti veendu, et sul oleks kaasas ID-kaart ja vajadusel ka viisa kui lähed teise riiki ning et need poleks aegunud. Ära jäta asju viimasele minutile ning paki oma kohver varakult.

5. Uuri. Õpi koha kohta kuhu reisid, kuna seal võib olla mõningaid olulisi asju mille kohta sa teadma peaksid. Kasuta internetti, et õppida kohalikke tavade kohta. Loe sobiva riietuse, jootraha andmise, seaduste, ilma ja muu kohta. Kontrolli ilmaennustust, et näha milline ilm reisikohas on ning kas selles piirkonnas võib lähiajal tekkida mõni konflikt või loodusõnnetus. Kui koht kuhu reisid pole üldse selline nagu koht kus elad, vaata pilte ja videosid, et vältida kultuurišokki.

6. Paki. Sul pole vaja kaasa pakkida kogu oma elamist. Paki kaasa asjad, mida sa kindlasti vajad. Kui sa tunned, et ei saa reisida ilma tahvelarvutita, siis paki see kaasa. Pakkimine pole ainult hügieenivahendite ja riiete kaasa võtmine- on oluline, et võtaksid kaasa ka asjad mida sa naudid. Pane asjad mida sa tihedamini kasutad enda seljakotti, et neile oleks lihtsam ligi pääseda. Pea meeles kaasa võtta lisa patareisid ja kõik vajalikud seadmed, et need töötaksid terve puhkuse jooksul. Kui sa reisid lennukiga veendu, et sa ei paneks enda kotti teravaid või ohtlike asju (käärid, taskunuga, mängupüstol jne). Ära võta kaasa silmnähtavalt kallist või unikaalset kohvrit, sellistel on suurem võimalus, et need varastatakse või avatakse. Ära paki kaasa riideid mida sa võib-olla kannad. Võta kaasa sellised riided mida sa ka tavaliselt kannad, muidu oled sa ummikus hunniku riietega, mida sa kanda ei saa/taha.

7. Valva oma asju. Praegusel ajal on palju asju mida me kaasas kanname. Need võivad olla mobiiltelefonid, sülearvutid, digitaalkaamerad ja palju muud. Ära kunagi lase neid kalleid asju enda silma alt välja. Hoia need seifis luku taga või heasse kohta peidetuna. Kui oled tänaval seo kaamera oma randme külge või hoia seda seljakotis. Ära jäta oma kotte järelvalveta, isegi kui eemaldud neist sekundiks. Kui reisid koos kellegagi keda usaldad, saad paluda tal neid vaadata sellel ajal kui ise eemal oled.

8. Sea realistlikud ootused. Nii palju kui me ka ei tahaks ideaalset puhkust teame, et maailm ei tee meiega tavaliselt koostööd. Ära lase pisiasjadel oma tuju rikkuda vaid aktsepteeri, et neid juhtub ning liigu edasi. Püüa end näha sellisena nagu sa oled, ära ürita muutuda ja täiuslikuks saada. Sa pole automaatselt rõõmus/aktiivne/täiuslik sellel sekundil kui su puhkus algab. Kui sa tead, et sa pole selline inimene, kes tõuseb varakult ning võib terve päev otsa ringi jalutada, siis ära oota et puhkusel see muutub.

9. Ole spontaalne. Planeerimine on küll väga oluline, kuid sama oluline on ka millegi uue ja ootamatu proovimine. See võib olla midagi nii suurt kui benji hüppe tegemine või midagi väikest nagu eksootilise toidu proovimine. Mõlemal juhul on sul midagi huvitavat teha ning hiljem mida meenutada ja sõpradele rääkida. Ära karda, et võid midagi ära rikkuda või plaanist kõrvale kalduda. Anna endale aega, et teha mida iganes sa soovid ning lõbutse selle tegemise ajal. Samuti ära karda tegemast midagi mida sulle ka kodus teha meeldis. See paneb sind tundma mugavamalt ning annab tuttava tunde. Kui leiad, et koht kuhu läksid ei meeldi sulle, ära karda sellest lahkuda. Proovi käia läbi erinevad paigad, mitte ainult turistilõksud.

10. Hinda hetki. Mõnikord ei saa me aru kui õnnelikud ja muretud me olime kuni selle hetkeni kui me seda enam ei ole. Tunnusta neid hetki ning hinda neid- ära lase oma muredel teele ette tulla. Ära mõtle liiga palju sellest kuidas see siiani olnud on ja ära otsusta puhkuse kvaliteedi üle enne kui see on läbi. Ära anna endale liiga palju aega, et mõelda asjadele mis on juhtunud, vaid anna endale piisavalt aega, et minna ja teha erinevaid asju. Sa võid teha pilte ja videosid, kuid lülita kaamera vahepeal välja. Lase endal viibida olevikus ja seda nautida, selle asemel et teha pilte momentidest mida sa nautidagi ei saanud tuleviku jaoks.

11. Mäleta. On kohti kuhu tead, et sa enam kunagi ei lähe. Osad ei lähe tagasi sellepärast, et soovivad mälestusi ainulaadsena hoida, osad mõistavad, et see pole enam kunagi sama ja osad lihtsalt teavad, et nad tahavad minna edasi ning avastada uusi põnevaid kohti. Mäleta seda puhkust ning õpi sellest. Sa võid üks päev tagasi vaadata ning mõista kui õnnelik sa olid, et seda kogeda said.

Lisaks:
• Võõrale maale reisides õpi selgeks mõned vajalikud fraasid ja sõnad.
• Lase end kaasa haarata nende kultuuri- proovi erinevaid toite, traditsioone jne.
• Proovi erinevaid transpordi variante (näiteks buss, ratas, rulluisud, maaalune metroo jne).
• Uuri kas keegi sinu tuttavatest on käinud samas kohas ning küsi neilt nõuandeid.
• Sa ei pea ostma kohalikku kaupa, millel on koha nimi peale kirjutatud, et meenutada oma puhkust. Hoia alles lennupilet ja mõned muud lihtsad asjad mis sulle erilisi momente meenutavad.
• Kui võimalik proovi kokku saada ja aega veeta kohalikega.
• Ära satu tülli ja ära vaidle nendega keda sa eriti ei tea.
• On hea avastada uusi ja erinevaid kohti, kuid sa peaksid teadma ka millised kohad võivad ohtlikud olla ning nendest eemale hoidma.
• Ära kuluta liigselt raha. Sa ei pea reisima esimeses klassis või olema uhkes sviidis. Lõbutse ja reisi mugavalt, kuid püüa püsida oma eelarves.

 

Paljude erinevate mustritega reisikohvrid ratastega

Vastupidav ümbris Ipad Air 2-le

4USB Pistikuga Seinalaadija

Mugavad müraeemaldusega kõrvaklapid

HD 1080P 5MP veekindel wifiga spordikaamera