E-POOD Tootekategooriad

Ilusad kohad Euroopas, mida tasuks sügisel külastada

Sügisene karge õhk ja erksad värvid inspireerivad rännuhingi ringi reisima ja vaateid nautima. Jahedam ilm teeb sügisest ideaalse aja, et matkata või reisida, et imetleda sügiseseid vaateid. Kui soovid isegi sügist Euroopat nautida, siis siit leiad 10 parimat linna, kuhu sügisel reisida.

Ilusad kohad Euroopas, mida tasuks sügisel külastada

Perthshire, Šotimaa

Perthshire, mida tihti kutsutakse ka Suurte Puude Maaks, on üks imelisemaid kohti Euroopas, kuna riik on tuntud rikaste sügisvärvide ja hingematvalt kauni looduse poolest. Jõed ja järved peegeldavad kuldseid ja vaskseid puid, mis katavad mäenõlvi, tehes sellest ideaalse koha muljetavaldavate fotode tegemiseks. Uimastavalt kauneid kohti leiad Loch Tunnel-i lähedusest ning ka Pass of Killiecrankie-st ning Knock Hill-ist. Võta Knock Hilli-s ette järsk, kuid mõõdukas jalutuskäik, et näha metsamaad ja maalilist kanarbikulist maastiku.

Ilusad kohad Euroopas, mida tasuks sügisel külastada

Cumbria, Iglismaa

Inglismaa Lake District on täidetud uskumatu loodusliku iluga, mida sügisvalgus veelgi suurejoonelisemaks teeb. Samuti on see vapustav piirkond inspireerivateks jalutuskäikudeks paljude järvede ääres, mida ümbritsevad kuldse ja rubiinpunasega kaetud mäed. Cumbria on ideaalne koht mida sügisel külastada, oma kaunite metsamaa piirkondadega nagu Grizedale metsapark, mis on koduks rohelistele mändidele ja vasksetele pöökidele, mis raamivad mägiseid vaateid. Samuti tasub lõõgastuda ka ühes kohalikus pubis nagu Kirkstone Pass Inn, et juua klaasike kohalikku heledat inglise õlut või siidrit.

Ilusad kohad Euroopas, mida tasuks sügisel külastada

Bruges, Belgia

Keskaegne Bruges-i linn muutub sügisel üheks Euroopa ilusamaks linnaks, kus karmiinpunased ja kuldsed viinapuud katavad ajaloolisi hooneid enda rikkalikke sügistoonidega. Kanalitel peegelduvad värvid loovad sellest eriti romatilise stseeni, mis näeb ka piltidel oivaline välja. Kindlasti koge ka linna turgu, mis tavaliselt on avatud ka novembris. Samuti on see parim aeg võtta mõni lonks kohalikku kuulsat šokolaadi vedelal kujul. Proovi tassitäit De Proeverie-t, mis on tuntud kui parim kuum kakao üle Bruges-i.

Ilusad kohad Euroopas, mida tasuks sügisel külastada

Bavaria, Saksamaa

Lõuna-Saksamaal leiad rohkelt võimast maastikku, kus on lõputult värvilisi Alpi metsi, mille mägede tipud on kaetud lumega. Sügis on hooaeg, kus toimub küllaldaselt veini festivale ning väliseid tegevusi nagu Alpides matkamine, romantiline sõit hobuvankril ja kohalike veinide proovimine Bavaria veinikeldris. Seal on samuti ka üle 25 ajaloolise lossi ja palee, mida saad avastama minna, sealhulgas ka sellised vägevad nagu Neuschwanstein-i loss, Linderhof-i pallee, Nuremberg-i loss ja Burghausen-i loss.

Ilusad kohad Euroopas, mida tasuks sügisel külastada

Dubrovnik, Horvaatia

See kaunis Horvaatia linn Aadria mere rannikul on suurepärane koht taskukohaseks puhkuseks, kus hinnad on odavamad kui paljudes teistes Euroopa rannikulinnades, eriti sügisel. Sel aastaajal on ilm veel soe, kuid suured suvised rahvahulgad on hajunud. Naudi majesteetlike randu, ilma et peaksid küünarnukke pidi kokku põrkama teiste turistidega. Mine ka kindlasti linnast välja, et kogeda matku silmapaistvatel mägedel, mida ümbritsevad jahmatavad maastikud ja sügisesed värvid.

Ilusad kohad Euroopas, mida tasuks sügisel külastada

Wicklow, Iirimaa

Wicklow-i mäed on suurepärased aastaringselt, kuid sügisel sa mitte ainult ei leia eredat sinist taevast ja puid, mis on kaetud särava kuldse tooniga, vaid võid tõenäoliselt näha rohkem jugasid ja koski kui teised turistid. See on hämmastav piirkond nii matkamiseks kui ka ajalooliste paikade uurimiseks nagu Glendalough, üks tähtsamaid kloostri alasid üle terve Iirimaa, mis asutati Püha Kevini poolt kuuendal sajandil. Kui juhuslikult tormine ilm peaks tulema, siis varja end ühes paljudest hubasest pubidest ning naudi sooja ja sahisevat tuld, juues Guiness-i.

Ilusad kohad Euroopas, mida tasuks sügisel külastada

Piedmont, Itaalia

Sügis ja eriti oktoober on Itaalias kõrghooaeg toidule ja veinile. Trühvlid ja seened, kastanid ja šokolaadid- kõik nad naudivad enda festivale sügisel. Samuti on see ka viinamarjaistanduste saagikoristamise aeg. Piedmont on koduks hämmastavale sügisele maastikule, samuti nagu fantastilisele toidu ja veini kultuurile. Loode piirkond on palistatud Alpide poolt, nii et seal on sadu teid ja radu, et uurida ümbritsevaid värvides leekivaid mäetippe.

Ilusad kohad Euroopas, mida tasuks sügisel külastada

Aragon, Hispaania

Sügis Aragon-is tähendab sageli idüllilisi temperatuure vahemikus 15-21 kraadi, olenevalt sellest millisel ajal seal olla. See on koduks ka Ordesa ja Monte Perdido Rahvuspargile, esimene Hispaania rahvuspark, kus sa mitte ei leia ainult pimestavat sügistoonides taimestikku, vaid ka muljetavaldava loomastiku ning tulvana langevaid koski.

Ilusad kohad Euroopas, mida tasuks sügisel külastada

Praha, Tšehhi

Sügisene Praha on eriti hämmastav, oluliselt vähemate külastajatega, kuid tüüpiliselt paljude ilusate päevadega. Aastaaja kuldne sära annab romantilise tunde ajaloolisele linnamaastikule, mille juurde sobivad täiuslikult kohalikud söögid ja joogid. Mine jalutama vahetult enne videvikku Castle Hill-i, kus sa leiad panoraamilise vaate Praha punastele katustele ja tuhandele tornile. Sügisel on palju lihtsam nautida Praha vaatamisväärsusi, ilma et peaksid rahvahulgaga lahingut pidama. Vasksed, kariinpunased ja valgusküllased oranžid lehed kaunistavad seda linna veelgi enam.

Ilusad kohad Euroopas, mida tasuks sügisel külastada

Budapest, Ungari

Suvise kuumuse hajumisega ja sooja (keskmiselt 21 kraadi) ilmaga sügisene Budapest on samuti ideaalne koht kus sügisel olla. Sellel aastaajal tähistavad ungarlased iga-aastaseid festivale riiklikute jookide ja söökidega. See on hea linn jalutamiseks ning sügis teeb selle ideaalseks, et ekselda kõveratel tänavatel ja uurida hubaseid kohvikuid.

Veel linnu, mis on sügisel imelised:

• Lugano, Šveits
• Puigcerda, Hispaania
• Ukanc, Sloveenia
• Istanbul, Türgi
• Bridge of Orchy, Šotimaa
• Loire Valley, Prantsusmaa
• Ahornboden, Austria
• Douro Valley, Portugal
• Oslo, Norra
• Transilvaania, Rumeenia

 

Nailonist Pakkimiskotikesed Reisimiseks

Paljude erinevate mustritega reisikohvrid ratastega

Sportlikud ja mugavad matkakotid

Retrostiilis Kunstnahkne Seljakotike

DSLR kaameratarvikute seljakott