E-POOD Tootekategooriad

Kuidas tähistada Halloweeni?

 

Kuigi Halloweeni tähistatakse enamjaolt USA-s, on selle tähistamine saanud ka Eestis populaarseks. Halloween toimub 31. oktoobri ööl vastu 1. novembrit. Seda tähistatakse enda kostüümi riietamisega, kodu dekoreerimisega, kõrvitsatest laternate tegemisega ning nagu mardipäevalgi käivad lapsed kostüümidesse riietatuna ukselt uksele, et saada maiustusi..

Lastele

1. Soeta kostüüm. Laste jaoks on ilmselt üks lõbusaimaid asju Halloweeni juures see, et saab kanda kostüümi. Erinevaid kostüüme on sadu, mille hulgast valida. Kostüüme võid leida nii internetipoodidest kui ka karnevalipoodidest.
• Kui oskad hästi nõela ja niidiga ringi käia, siis tasub teha kostüüm ise. Lisaks on niimoodi võimalik riietuda enda soovi järgi ning ei pea leppima klassikaliste piraatide ja printsessi kostüümidega. Katniss Everdeeniks saab kehastuda, kui selga panna rohelised püksid, pähe punuda pats, ning näppu võtta vibu ja nooled. Shrekiks on eriti lihtne teha, põhiliselt läheb vaja vaid rohelist näovärvi.

2. Õõnesta kõrvits. Üks kõige traditsioonilisemaid kombeid Halloweenil on kõrvitsast laterna valmistamine. Ära lase lapsel seda teha ilma vanema kohalolekuta! Kui kõrvitsale niisama nägu ei oska teha, siis internetist leiad hulgi õpetusi ja ideid.

3. Tähistage seda püha sõprade ja perega. Enda kostümeerimine ja naabrite uste taga “komm või pomm” käimine ei ole ainsad Halloweenilikud tegevused. Sa võid kokku koguda enda lähedased, vaadata õudusfilme või lugeda õudusjutte, mängida “õunte nokkimist” ja süüa Halloweenilike toite, nagu silmamunasid meenutavaid kooritud viinamarju või kummitusekujulisi küpsiseid. Ka enne Halloweeni dekoratsioonide meisterdamine ning kodu ehtimine on lastele lõbus ja arendav.

4. Mine “komm või pomm-itama”. Kuigi USA-s on selline püha väga levinud, siis Eestis ei pruugi sellest paljud teadagi. Hea oleks, kui lepiksid mõne enda lähedase või naabriga kokku ning teaksid, et võid oma lapsega sinna minna, ilma et laps pettuma peaks.

Täiskasvanutele

1. Pane akendele kõrvitsalaternad. Võid ka panna need trepile või värava juurde kui eramajas elad, kuid sellisel juhul pead arvestama võimalusega, et need võivad saada rikutud või keegi võib need ära võtta.
• Kõrvitsa õõnestamine pole lõbus tegevus ainult lastele vaid ka täiskasvanutele. Ainus mis sa tegema pead, on joonistama kõrvitsale näo, selle noaga välja uuristama ning kõrvitsa seest tühjaks tegema, et sinna sisse panna küünal või LED tuli.

2. Dekoreeri oma kodu Halloweeniks. Sa võid valida teema nagu näiteks surnuaed või kummitustemaja või lihtsalt kasutada oranže ja musti sisustuselemente.

3. Pea Halloweeni pidu. Mängige Halloweeni mänge, sööge tikuvõileibu ja muid snäkke ja kuulake muusikat.
• “Õunte nokkimine” on klassikaline Halloweeni mäng. Seda on soovituslik teha ainult siis, kui sa pole enda nägu ära grimeerinud, kuna muidu võib kõik töö luhta minna. Võta suur ämber või mõni muu anum, täida see veega ja pane sinna sisse õunad. Seo külaliste käed selja taha, et õuna kätte saamiseks peaksid nad pea vette pistma ning õuna hammastega kinni püüdma.
• Kui plaanid kostüümipidu, anna ka kindlasti külalistele teada, et nad teaksid endale kostüümi hankida.

Ideid Halloweeni dekoratsioonideks:

• Voldi tumedad salvrätid nahkhiirteks. Õpetuse leiad siit.
• Tee vanik. Kleebi mustad kolmnurgad mustale nöörile. Riputa kamina kohale või aknale.
• Kõrvitsatest ei pea ainult laternaid tegema. Õõnesta kõrvits, kleebi sellele näiteks pärleid või kristalle, pista sisse vaas koos lilledega.
• Võta väljast raagus puuoksi ja pane need vaasi. Võid ka mustast paberist lõigata välja nahkhiiri ning need niidiga okstele riputada.
• Meisterda kummitus kasutades vanu kardinaid või voodilina.
• Kodust morssi serveeri kannu asemel tühjaks uuristatud suures kõrvitsas.
• Seo puulehed niidiga üksteise külge, et moodustada vanik, millega kaunistada söögilauda või riiulit.
• Kui pole aega kõrvitsate nikerdamiseks, võid neile lihtsalt musta markeriga näod joonistada.
• Prindi välja kummituslikke fotosi ning asenda perepildid nendega.
• Kleebi tumedat lõnga purkidele, et jääks ämblikuvõrgu mulje. Pane nendesse küünlad ning purgi või kahe külge ka ämblikukuju.
• Täida kummikinnas veega ning pane sügavkülma, et saada suurt käekujulist jääkuubikut.
• Kummituslike meenetena võid külalistele anda pulgakomme, mille ümber on valge lõngaga seotud valged salvrätid, milledele on markeriga silmad ja suu joonistatud.
• Rebi must prügikott ribadeks ning kleebi ribad üksteise külge, et moodustada suur ämblikuvõrk.

 

Armas pehme kapuutsiga kostüüm beebidele

Unikaalne pronksikarva taskukell – 5 tk

Ombre stiilis värvilised juuksepikendused 5tk

Erinevate mustritega ajutised tätoveeringud – 8 tk

12 värviga palett kehale ja näole