E-POOD Tootekategooriad

Koer – Inimese parim sõber põhjusega!

Koerad pakuvad meile palju rohkem, kui lihtsalt seltsi. Kui teil juba on karvane sõber, siis teil on tõenäoliselt päris mitu põhjust mille eest oma koera tänada. Kui te mõtlete koera soetamisest, siis järgmised põhjused võivad teie otsuse lihtsamaks teha.

getty_rf_photo_of_dog_licking_face

1. Teete rohkem trenni

Koera omamine võib anda igapäevaseks treeninguks motivatsiooni. Mõnikord mõtlete, et võiks täna jooksu või jalutuse vahele jätta, aga kui näete oma sõpra ukse juures seismas ning teid ootamas, siis see võib olla piisav põhjus, et teid õue ajada. Isegi poole tunni pikkune jalutuskäik iga päev võib teie ning ka teie koera tervise jaoks suurepäraseid parendusi tuua.

2. Tunnete vähem stressi

On tehtud palju uuringuid, mis näitavad, et koerad (ning ka muud loomad) vähendavad stressi inimestes. Koera paitades, sügades, temaga mängides või isegi lihtsalt koera vaadates, võite tunda kuidas teie stressitase langeb. Muidugi on ka see tõsi, et koera eest hoolitsemine tekitab juba iseenesest stressi, aga uuringute põhjal võib väita, et stressialanduse efekt on suurem ning kokkuvõttes ikkagi võidate.

3. Teie sotsiaalelu võib paraneda

Lisaks trennile, annab koeraga väljas käimine ka võimaluse kohtuda kellegi erilisega. On suurem tõenäosus, et teiega tullakse rääkima, kui olete koos koeraga, eriti siis, kui see koer on armas. Samuti võite koera viia koertele mõeldud väljakutele või võtta ta kaasa igapäevaste toimetuste saatjaks, niiviisi suurendate võimalust, et inimesed teile ligi astuvad.

4. Võite vähi varakult avastada

Koerte võimas haistmismeel on oma olemuselt multifunktsionaalne – paljud koeraomanikud on öelnud, et koerad on nuusutanud, limpsinud või nüginud nende kehal kohta, kust hiljem on leitud vähk. Seega võib öelda, et on võimalik isegi see, et koer päästab teie elu.

5. Teie lastel tekib vähem allergiaidimages

Lapsed, kes on kasvanud koerte ligiduses, on väiksema tõenäosusega allergikud. Kodus koeraga elades, on suurenenud immuunsus ka kõigi teiste lemmiklooma allergiate vastu.

6. Teie süda on tervem

Uuringud on näidanud, et koera paitamine alandab inimese südame löögisagedust. See tähendab, et koeraomanikud on tervemate südametega. Osad uuringud on näidanud, et koeraomanikel on ka suurem tõenäosus elada üle südamerabandus, see kehtib eriti meessoo puhul.

7. Te olete väiksema tõenäosusega depressiivsed

Koera omamise kasumlikkus laieneb ka vaimse tervise poolele. Kliinilise depressiooniga inimestel, kes on ühtlasi ka koeraomanikud, on tavaliselt diagnoos palju leebem võrreldes nendega, kellel koeri ei ole. Koerte eest hoolitsemine aitab depressiooni sümptomeid vähendada ning innustab inimesi olema rohkem positiivselt meelestatud.

8. Saate graatsiliselt vanadust nautida

Koera omamine annab ka vanematele inimestele palju kasu. Alzheimeri tõvega inimestel on vähem haigushoogusid, kui nende kodus on koer. Vanemate patsientide hooldajad räägivad, et koertega vanurite puhul on märgata vähem stressi. Koer on suurepärane kaaslane üksikutele inimestele.

9. Üldine immuunsus paraneb3025003-poster-p-dog-2

Koeraomanikel on vähem terviseprobleeme – seda tänu madalamale kolesterooli ning triglütseriidide tasemele. Samuti puutuvad koeraomanikud koera katsudes kokku paljude bakterite ning haigustekitajatega, mis aitavad inimese immuunsüsteemi tugevdada. Tagajärjeks on väiksem haigestumise sagedus ning leebemad sümptomid.

10.  Ohutustunne

Koerad on efektiivsed koduturvajad. Haukuvad koerad ajavad murdvargaid eemale ning teadmine, et teie kodus on terava kuulmisega loom, kes teeb sissetungija puhul koheselt lärmi, annab teile turvatunde. See tunne on teie vaimse ning ka füüsilise tervise jaoks väga tähtis.

Teie koerad on teie vastu nii head, võtke võimalus ning olge ka nende vastu head! 🙂

Tooted loomadele

Fliisiga lemmikloomavoodi

Hambapuhastuskondikesed koerale

Tekk/matt koerale