E-POOD Tootekategooriad

Kuidas auto aknaid jääst puhtaks saada?

Kui hommikul tööle kiirustad, siis viimane asi mida näha tahad on maja ees seisvat autot, mille aknad on täiesti jääs. Jäätunud akendega sõitmine on ohtlik ning jää maha kraapimine võtab väärtuslikku aega ning võid sellega klaasi kahjustada. Õnneks pole need sinu ainsad valikud. Nende nippidega saad jääst kergelt ja kiirelt lahti.

 

Kasutades vett

1. Soenda vesi leigeks. See meetod kasutab vett, et pehmendada ja sulatada jääd, mis on sinu akendel. Mida suuremat ala puhastada tahad, seda rohkemat vett sa vajad. Näiteks, kui sa tahad sulatada jääd esiklaasil ning sul on nelja uksega sedaan, läheb sul vaja mõnda tassitäit. Kui aga tahad kõiki aknaid puhtaks saada, vajad sa 4 liitrit või enamat. Vesi ei tohiks olla kuum, kuna kiire temperatuuri muutus, mida kuum vesi tekitab, võib klaasi pragusid tekitada.

2. Kalla vesi aknale/akendele. Sa peaksid koheselt märkama, et jää muutub läbipaistvaks. Võid isegi märgata, et see kaob täielikult.

3. Käi aknad kiirelt üle. Kuigi vesi pehmendab või sulatab enamust jääst, võib juhtuda ka seda, et jää jääb aknale läbipaistvas ja lödises vormis. Õnneks on pehmenenud jääd väga kerge eemaldada. Kasuta selleks kojamehi, kinnastatud kätt, jääkraabitsat või midagi sarnast, et jää minema pühkida.

 

Kasutades jää eemaldajat

1. Osta poes müüdavat jää eemaldajat (De-Icer) või tee see ise. Jää eemaldajaid on müügil enamustes autokaupade poodides. Kui soovid aga raha säästa, siis pole seda raske ka ise teha. Järgi lihtsaid juhendeid allpool:
• Et teha ise jää eemaldaja, vala piiritus puhtasse ja kuiva spreipudelisse. Lisa mõned tilgad nõudepesuvahendit. Keera kaas korralikult kinni ning raputa pudelit, et selle sisu seguneks.

2. Pihusta jää eemaldajat enda aknale. Ükskõik kas sa ostsid spetsiaalse või tegid ise, kasutad sa neid ühtemoodi. Pritsi seda otse jäätunud kohtadele ja lase tal veidi imbuda. Sa ei peaks ootama kauem kui minut või kaks – mida rohkem jää eemaldajat kasutad, seda vähem pead ootama.

3. Kraabi. Kasuta kraabitsat, kinnastatud kätt või midagi muud taolist, et jää ära kraapida. Sa peaksid nägema vahet – jää tuleb ära palju kiiremini ja kergemini kui muidu.
• Piiritus ei külmu kergelt ning seda võib autosse jätta. Kui oodata on -29C või külmemat ilma, siis tasuks see ikka tuppa viia.

 

Kasutades soojendatud riisi

1. Pane riis käpikusse või tugevasse kilekotti ning aseta see 30-60 sekundiks mikrolaineahju. Vaja võib minna mitut.

2. Autosse istudes liiguta riisipakki edasi ja tagasi üle akna. See soojendab klaasi ning jää sulab.

3. Ole kiire ja ettevaatlik.
Nagu kuum vesigi, võib kuum soojendi klaasi mõrasid tekitada kui kauaks ühe koha peale jääb.

 

Jää ennetamine

1. Kata ööseks aknad kinni. Üks kindel võimalus kindlustada enda mitte hilinemist on aknad kinni katta, et need hommikuks jääs poleks. Selleks kata aknad rätikuga, tekiga, kokkupandud lina või suure papitükiga, õhtul enne kui jää tekkima on hakanud. Katsu kate sättida tugevalt vastu klaasi.
• Kasuta kojamehi, et kate paigal püsiks. Teiste akende puhul kasuta väikeseid kive või midagi taolist, et kate tuulega maha ei libiseks.

2. Hommikul eemalda katted. Need võivad olla niisked ja/või jäised nii, et kui plaanid neid uuesti kasutada kui jõuad enda sihtpunkti, siis pane nad veekindlale alusele (näiteks presentkatte peale) enne kui need pagasnikusse viskad.

3. Kraabi ära jäised kohad. Kuigi see meetod vähendab oluliselt jääd sinu akendel, võib siiski mõndadesse kohtadesse jää tekkida. Kasuta plastikust kaabitsat või midagi taolist, et klaasid täielikult puhastada.

Lisaks:

• Kui jäätumist eeldad, tõsta kojamehed üles, et takistada nende külmumist klaasi külge.
• Kui temperatuur on kergelt külmetav, siis kasutades klaasipesuvedeliku ja kojamehi saad kiirendada sulamisprotsessi. Kui on aga väga külm, siis õhuke kiht vedeliku, mis klaasile jääb võib väga kiirelt külmuda, eriti sõitmise ajal.
• Ära kasuta jää kraapimiseks midagi metalset, mis pole disainitud auto akende puhastamiseks.
• Vabasta kojamehed jääst enne kui need tööle paned.

 

Kokkupandav kolmnurkne hoiatusmärk

Mikrofiiber Plüüslapp Autole

Stiilne pealuukujuline 3D autokleebis

Vastupidav kunstnahast roolikate

Kollane auto puksiirköis