Kuidas autolt kriime eemaldada?

Autovärvis olevad kriimustused võivad tekkida mitmetel põhjustel. Autoõnnetused, halvasti parkimine, laste ulakused ja teised äpardused on tavalised põhjused, mis tekitavad kriimu või kaks. Kuigi kriimustused mõjutavad auto välimust, maksab töökojas uue värvikihi panemine või isegi väike parandus üpriski palju. Kui soovid eemaldada väikeseid kriimustusi ilma professionaali palkamata, siis siit leiad juhendi kuidas seda teha.

Probleemi hindamine

1. Kas kriim on ikka kriim? Tee kindlaks, et tegu on just kriimuga, mitte millegiga mis on värvi pinnal. Vaata piirkonda tähelepanelikult ja lähedalt, et kriimuks peetav poleks mitte praht.
• Vahel võib juhtuda, et kui su auto põrkab kokku teise autoga või mõne teise pinnaga, mille kate on pehmem kui su auto värv, jätab see autole kõrgema kriipsu. Seda on palju lihtsam eemaldada.

2. Tee kindlaks kriimu sügavus. Kui oled selgeks saanud, et su autol ikkagi on kriime, mis vajavad parandamist, pead sa uurima kui sügav kriim on. See mõjutab seda, kuidas seda parandada. Kriime, mis on läbipaistval kihil on lihtne parandada neid samme jälgides.
• Autol on 4 põhilist kihti: läbipaistev kiht, värv, alusvärv ja teras. Kui kriimu sügavus ulatub läbipaistva kihini või värvini, on seda palju lihtsam eemaldada. Kui sa näed teist värvi või terast on kriim sügav ning seda on kodus parandada palju keerulisem.

3. Otsi teisi piirkondi mida samal ajal parandada. Kui sul on üks kriim, mis sind piisavalt häirib, et parandamisega algust teha, on hea mõte ka vaadata järgi, et leida ka teisi piirkondi, mida samal ajal korda teha. Kui sul juba on vaja minevad asjad olemas, et see töö ära teha, tasuks korraga kõik ära teha.

Valmista piirkond paranduseks

1. Pese ja kuivata auto põhjalikult. Kui su auto on kriimustuse parandamise ajal must, võib mustus tekitada uusi kriime.
• Pööra eriliselt tähelepanu piirkonnale mida parandama hakkad. Pritsi kriimu piirkond veega üle, et olla kindel, et kõik mustuse kriimust kätte saad.

2. Hõõru õrnalt liivapaberiga. Mähi 2000-ne liivapaber klotsi ümber ja hakka hõõruma. Eesmärk on hõõruda ainult läbi läbipaistva kihi ja mitte sügavamale.
• Hõõru alati kriimu suunas. Sa ei taha tekitada vastupidiseid kriime.
• Perioodiliselt loputa piirkond veega. See laseb sul paremini näha, kas oled jõudnud kriimu allossa.
• Kui kriim on kergelt sügavam kui läbipaistev kiht, kasuta 1500-st liivapaberit, et pinda tasasemaks teha ja siis 2000-st, et eemaldada kriimud, mida tekitas jämedam liivapaber.
• Väldi mustuse sattumist liivapaberi ja auto vahele. See tekitab kriime.

3. Loputa piirkond. Veendu, et see oleks puhas ja kuiv. Kasuta kvaliteetseid ja puhtaid mikrofiiber lappe, et pind kuivatada. Vanade kaltsude kasutamine võib kriime juurde tekitada.

Värvikihi parandamine

1. Kanna määrimissegu kriimustatud piirkondadele. Ära koheselt poleerijat sisse lülita, vaid kasuta pehmet puhverit, et kanda segu alale, mis on liivapaberist tuhmunud.
• Määrimissegu on abrasiiv, mis võtab värvi pinnast veidike veel maha, kuid samas ka silub värvi pinda, valmistades seda ette vahatamise jaoks. Põhimõtteliselt, määrimissegu kasutatakse, et eemaldada liivapaberi tekitatud kriime.

2. Poleeri piirkond määrimisseguga. Lülita poleerija kõige madalama peale ja liiguta seda umbes 10 sekundit. Sa pead poleerima määrimissegu üpriski kiirelt, et see ei kuivaks enne siledaks tegemist.
• Suurenda kiirus 2000 RPM-ile ja poleeri üks minut. Sa peaksid poleerijat liigutama küljelt-küljele ja seejärel aeglaselt allapoole.
• Tee seda seni kuni tuhmus on hajunud. See võib võtta aega kuni viis minutit, olenevalt kriimust ja sinu kiirusest ning vajutamise tugevusest.
• Ära sama kohta poleeri kauem kui sekund. Sa kriimustad järgmise kihini, kui sama kohta liiga kaua poleerid.

3. Pese piirkond uuesti. Kasuta puhast vett ja rätikut, et eemaldada ülejäänud segu jäägid värvi pinnalt. Kui segu sattus mõnda lõhesse, kasuta selle puhastamiseks hambaharja.
• Pühi alati määrimissegu koheselt peale poleerimist, muidu jääb jääk värvile ning seda on palju raskem eemaldada.

4. Vahata piirkond, et sulgeda värv mida parandasid. Kasuta kvaliteetset karnaubavaha, et piirkonda vahatada ning seejärel poleeri pind.

5. Lõpuks pese veel kord piirkond üle. Veendu, et kõik kriimud oleksid läinud ja et parandatud ala on läikiv ja vett tõrjuv.

Lisaks:
• Kõrgemaid plekke ja kriime saab eemaldada kui hõõruda piirkonda seebise lapiga. Kui see ei tööta, proovi liimijälgede eemaldajat.
• Isegi kui üks ots kriimust on pinnapealene võib keskmine või teine ots olla palju sügavam. Vaata üle terve kriim enne kui otsustad kuidas seda eemaldada.
• Kasuta hambapastat. Võta veidike pastat märjale riidele ja hõõru seda kriimule.

 

Professionaalne Marker Autole

Auto Poleerimiskomplekt

Mikrofiibrist Vaha Aplikaator Auto puhastamiseks

Mikrofiiber Plüüslapp Autole

Poleerimislapp Autole