E-POOD Tootekategooriad

Kuidas end jahutada kuumal päeval?

See artikkel pakub erinevaid lihtsaid ja otseseid ideid mis aitavad sul end maha jahutada kuumal päeval. Neid praktilisi soovitusi saab kasutada kodus või väljas ning paljud neist ei nõua juurdepääsu elektrile, mis on kasulik kui viibid palju väljas või kui sul juhtub olema elektrikatkestus.

Riietumine

1. Kanna riideid mis aitavad sind jahedas hoida. Puuvillast ja linast kangast on hea kanda kuumal päeval. Avaramad ja vabamad riided on kuuma ilmaga paremad kui liibuvad riided nii, et kui soovid end jahedamana hoida pane selga lendlevad ja õhulised rõivad.

2. Kata enda nahk. Pikkade varrukatega särgid mis on tehtud puuvillast, kanepiriidest või teistest naturaalsetest kangastest aitavad peegeldada päikesekiiri ja kaitsta sinu nahka.

3. Kanna mütsi. Laia äärega kübar või kaabu on vajalik, et kaitsta sinu nägu ja hoida pea varjus.

4. Kanna sarongi. Sobita see kokku särkide, seelikute või lühikeste pükstega. Sa ei pea paljastama oma sääri, et end jahutada. Heledamates värvides tunned end jahedamana nii, et kanna helerohelist, kahvatusinist, valget või teisi selliseid toone.

5. Hoia ka enda jalad jahedas. Kanna sandaale mis sobivad sinu riietusega. Sa võid kanda ka balleriinasi ja plätusi. Kõige jahedam on jalgadel kui oled paljajalu, kuid ole ettevaatlik kui pead kõndima kuumadel pindadel nagu näiteks liival. Väldi saapaid ja tosse.

6. Päeva jooksul pane peale piisavalt päikesekaitsekreemi. Selliste kreemide funktsioon kestab kõigest paar tundi ning vees olles veel vähem. Parema katmise jaoks kanna seda peale regulaarselt ja tihedalt. Ära siiski vaid selle peale lootma jää. Kanna ka peakatet ning väldi väljas olemist päeva kõige kuumemal ajal.

Sisemine jahutamine

1. Joo palju vett. Higistades kaotab keha vett ning sul võib tekkida vedeliku puudus. Selle vältimiseks tarbi piisavalt vett ja väldi alkoholi.

2. Ole rahulikult paigal. Kuum ilm pole hea trenni tegemiseks, sportimiseks ja niisama ringi tormamiseks. Hoia need tegevused õhtuseks ajaks kui õhk muutub jahedamaks ja päike loojub.
• Aeglusta südamelööke hingates aeglaselt ja sügavalt. See on kehale rahustav ning aitab keha jahutada.

3. Käi külma dušši all või vannis. Isegi väike kogus vett mida sa oma kehale pritsid aitab jahutada. Ka külmas vees märjaks tehtud rätik aitab koheselt kui seda hoida enda näol ja otsaesisel. Suuremate rätikutega saad keha jahutada kui mässid need enda jalgade, torso ja käte ümber.

4. Tee enda kehaosi märjaks. See on efektiivne moodus kuidas saada koheselt jahutust. Näiteks:
• Pese oma nägu ning istu või lama ventilaatori ees.
• Pane jalad külma vette. Kui su jalad on külmad jahtub ka ülejäänud keha maha.
• Tee enda juuksed iga poole tunni tagant märjaks. Kui su juuksed kuivavad kaua, võid seda ka harvemini teha.
• Tee pesukinnas külmas vees märjaks. Vääna suurem vesi välja ja laota see kaelale. Vajadusel korda.
• Iga poole tunni tagant võid panna enda pea peale külma ja märja rätiku ning hoida seda kuskil viis minutit. See leevendab pähe suunduvat kuumust.
• Hoia enda randmeid külma voolava vee all. Kui su suuremad veenid on jahedamad/kuumemad on ka sinu keha jahedam/kuumem.
• Tee enda pearätt märjaks ning mässi see pea ümber. Korda seda tihti, kuna see kuivab kuumaga kiirelt. Sama võid teha ka nokkmütsiga.

5. Kasuta jääd. Võta kotitäis jääd ning hoia seda enda otsaesisel.
• Näri või lutsu jääd. See võrdub vee joomisega ainult on palju külmem.

6. Ole sees või varjus kui päike on kõrgel. Kui võimalik väldi väljas viibimist kella üheteistkümne ja kolme vahel, siis on päike kõige kõrgemal ning paistab kõige tugevamalt.

7. Katsu kuumusega ära harjuda. Proovi seda teha ilma, et peaksid liiga palju sõltuma ventilaatoritest. Niimoodi saad olla iseseisvam kui peaks tulema elektrikatkestus.

Jahedamad siseruumid

1. Ava aknad, et tuult sisse lasta. Kasuta putukavõrke, et erinevad sitikad ja sääsed sisse ei pääseks.

2. Kasuta ventilaatoreid. Ventilaatorid hoiavad õhu liikuvuses ning jahutavad väiksel määral toaõhku. Aseta väike märg rätik ventilaatorile, et saada mini konditsioneeri efekt. Jälgi, et rätik oleks ainult välimisel poolel ning ei jääks labade vahele kinni ning ära lahku ruumist ilma rätikut eemaldamata.

3. Hoia kardin või ruloo ees päevasel ajal. Kui päike paistab otse tuppa tekitab see väikese kasvuhoone efekti sinu kodus.

4. Väldi pliidi ja ahju kasutamist. Mõlemad lisavad sinu kodule ebavajalikku kuumust. Selle asemel kasuta õues olevat grilli või valmista võileibu.

Jahedam olek väljas

1. Püsi varjus. Loe raamatut, istu või tee üks uinak. Kui sa pidevalt ringi liigud hakkab sul järjest kuumem ja kuumem.

2. Mine ujuma. Kui võimalik mine sellisesse veekohta mis on varjus.

3. Mängi veega. On palju võimalusi kuidas kasutada vett, et hoida end väljas jahedana. Mõned soovitused on:
• Jookse läbi sprinklerite.
• Tee enda sõprade või õdede-vendadega veesõda. Veesõda on efektiivselt jahutav ning samas ka lõbus.
• Pista pea külma vee alla.
• Vala ämbriga jäävett endale peale.
• Et hoida oma lapsi jahedana täida ujumisbassein jaheda veega ning kui võimalik säti selle kohale päikesevari, et nad oleksid varjus.

4. Pritsi end. Pane spreipudelisse külma vett ning pritsi end sellega tihedalt. See aitab jahutada ning tundub mõnus. Kui sul kodus spreipudelit pole võta plastikust pudel ning tee selle korki auke.

Lisanõuanded:

• Oota 15-30 minutit peale päikesekaitsekreemi peale kandmist enne kui vette lähed. Kui sa koheselt vette lähed uhab vesi kreemi maha.
• Alkohol viib kehast vett välja nii, et joo seda vähe või veel parem – üldse mitte. Joo selle asemel palju vett.
• Kui jää on sinu jaoks liiga külm mähi see millegi sisse. Näiteks käterätiku.
• Kodune elektroonika nagu telerid, arvutid, videokonsoolid ja teised sellised tekitavad kasutamisel kuumust. Pane kõik kinni kui sa neid ei kasuta.
• Et kuumal ööl paremini magama jääda täida üks või mitu plastikpudelit külma veega, keera kork kindlalt kinni ja pane need voodisse.
• Kui soovid jahedamat patja ja tekki hoia neid tunnike või paar külmkapis (võid panna nad kilekotti).
• Tihti räägitakse, et soojade jookide joomine kuumal päeval aitab kehal jahtuda. See on vale. Niimoodi on sul hoopis veel kuumem. Joo jahedaid jooke.

 

Vastupidav täispuhutav laste bassein

Suur täispuhutav laste ujumisbassein

Avarad meeste cargo püksid

Ehtsast puuvillast rannarätikud

Kirju puuvillane nööpidega pluus