E-POOD Tootekategooriad

Kuidas endale jõulumeeleolu tekitada?

Vanemaks saades võivad perekondlikud surved, üksindus, töökohustused ja teised sellised asjad kaotada imelise jõulutunde. Kui raha ja aega kipub nappima, siis võid tunda end pettununa, kurvana või lausa jõulude ees õudust tunda. Igaüks aga väärib võimalust tunda end jõulude ajal hästi ja eriliselt. Jõulumeeleolu taastamine on sinu tähelepanu väärt ja pärast seda tunned sa end paremini.

Jõulumeeleolu loomine kodus

 1. Jõuludeks valmistudes pane taustaks käima jõulumuusika. Suurepärased jõululaulud, nagu Bing Crosby “White Christmas”, Josh Grobani “O Holy Night” ja Josh Grobani “Believe”, on suurepärased näited ning need aitavad luua jõulumeelolu.
 2. Tee ports piparkooke või jõululike küpsiseid. Tee tavalised küpsised või piparkoogid ning kaunista need glasuuride ja suhkrupärlitega. Ahjus küpsemise ajal annavad need tuppa oivalist lõhna ning neid on lõbus teha.
  • Lase ka oma lastel küpsiseid ja piparkooke kaunistada.
  • Kui sa ei saa küpsetada, kuid soovid siiski, et su kodu hästi lõhnaks, siis saad endale osta jõuluhõnguga küünlaid ja viirukeid. Niimoodi saad jõululõhnalise kodu ilma segaduseta.
 3. Riputa üles ornamendid. Kui keskendud ainult kaunistamisele ja sellega ühele poole saamisele, siis pole sul ka lõbus. Kuid kui paned käima jõulumuusika ning teete seda kogu perega, siis on sul kindlasti lõbus.
 4. Pane kuusk varakult üles. Pane jõulupuu üles varakult, et sul oleks aega seda kaunistada ning seejuures lõbutseda ning väljendada enda loomingulisust, tänu millele tekib ka jõulumeeleolu.
 5. Õpi selgeks jõululaul. Õpi selgeks jõululaul, mida sa varem kuulnud pole. Prindi sõnad välja ning ümise seda vaikselt koduseid töid tehes. Sa võid ka ise luua jõululaulu.

Jõulumeeleolu väljaspool kodu

 1. Mine kodust välja. Mine vaata kaunistatud vaateaknaid ning kõnni ringi erinevate poodide jõulukaunistuste osakondades. Kui näed enda ümber teisi rõõmsaid inimesi, kes jõulusid naudivad, siis suure tõenäosusega nakatavad nad ka sind jõulumeeleoluga.
 2. Veeda aega perekonna ja sõpradega. See on ilmselt kõige olulisem viis, kuidas end õnnelikuna tunda. Tehke koos piparkooke, minge lumisesse metsa jalutama või vaadake erinevaid jõulufilme.
  • Kui tavaliselt peetakse jõulupidu sinu juures, siis sellel aastal pidage seda kuskil mujal. Niimoodi on see heaks vahelduseks ning sa ei pea kõike ise organiseerima.
 3. Tee kingitus. See, kellele sa kingituse teed, ei ole oluline. Võta aega kingituse otsimiseks, pakkimiseks ning tee juurde ka oma kaart või lisa sisse enda mõeldud jõululuuletus või südamlik jõulutervitus.

Enda eest hoolitsemine

 1. Puudulik jõulutunne võib olla seotud ülekoormuse ja stressiga. Võta aeg maha. Tee enda jaoks ka asju, et leevendada survet, mis kaasneb ettevalmistuste ja kiiretempoliste tegevustega. Sa ei saa alati kõikidele inimestele meeldida nii, et pole mõtet seda isegi proovida. Kui teed pause, siis tunned end värskemalt ning suudad ka raskete iseloomudega inimestega konstruktiivsemalt hakkama saada.
 2. Hoia enda ootused realistlikud. Kui sa ootad jõuludest liiga paljut, siis võid tunda end pettununa. Selle asemel eelda, et asjad on lihtsad ja kerged ning sa tunned end palju rahulikumana ja õnnelikumana ning saad jõule palju rohkem nautida.
  • Mõista seda, et jõulude kommertsialiseeritud versioonid on turundajate unistused, mitte sinu enda. Ära püügi sellist versiooni saavutada ning ära kuku lõksu arvates, et jõulude nautimiseks pead õnne ostma hakkama. Nautimine ei tähenda suurt raha kulutamist.
 3. Ole rõõmus. Näe asjades lõbusamat poolt, isegi siis kui asjad ei lähe nii nagu sa plaanisid. Ole aga oma lustakuses siiras; lõbusate tunnete peale surumine tundub kunstlik. See võib tähendada näiteks lihtsalt seda, et vaata midagi mis sind naerma ajab või lihtsalt rõõmu pakub, nagu näiteks kutsikate või laste lõbus mängimine.

Lisaks:
• Ära liialt keskendu sunnitud jõulumeeleolu tekitamisele, lihtsalt lõbutse.
• Aita teisi. Kui sa annetad või lähed vabatahtlikuks, siis annab ka see sulle rõõmu.
• Isegi kui jõulutunne tundub olevat kilomeetrite kaugusel, on sul ikkagi võimalus selle tekkimiseks.
• Ära liiga palju raiska. Kui kulutad liiga palju, siis võib see sulle stressi tekitada ning kõik lõbusa ära rikkuda.

Kohevad jõulukarrad – 5 tk komplektis

Jõuluteemaline komplekt kööki

Muusika saatel tagumikku võdistav jõuluvana

Väike nukumaja “Jõulud”

Valge jõuluteemaline aknakleebis