E-POOD Tootekategooriad

Kuidas hästi riides käia, kui oled ülekaaluline mees?

Viisakat garderoobi omades saab igaüks endast parema mulje jätta, isegi kui sa pole oma kehaga rahul. Ülekaalulisus ei tähenda seda, et peaksid kehvasti riides käima. On täiesti võimalik olla väga stiilne ja turske mees. Sa pead lihtsalt tähelepanu pöörama detailidele ja valima riietuse, mis sinu kehale sobib.

Riiete õige sobivus

1. Kanna riideid, mis sinu praegusele kehale sobivad. Sa võisid kaaluda vähem mõned kuud või aastad tagasi või oled alustamas uut dieeti. Põhiline on see, et kui sul praegu riie seljas hästi ei istu, siis ära kanna seda. See võib tähendada seda, et pead investeerima uutesse rõivastesse, mis sulle sobivad. Liiga kitsad riided tõmbavad rohkem tähelepanu faktile, et sa oled ülekaaluline, tehes suuremaks kurve, mida sa ei soovi rõhutada. Samuti ei tee ka suured riided suurema kehaga inimest visuaalselt väiksemaks, vaid hoopis suuremaks. Kuigi modellid näevad lohvakates riietes veelgi saledamad välja, ei toimi see suurematel inimestel.

2. Ära osta vabalt langevaid riideid, et saledam paista. Niimoodi paistad hoopis lohakam. T-särk, mis on kaks suurust liiga suur, on õlgadest ja kaelast liiga lai ja jääb rippuma, mis teeb sind tulemusena veelgi suuremaks.
• Kui sul on särgi püksi panemisega probleeme, siis seda saad muuta. Osta särke, millel on silt “pikk” (ingl “tall”), mida on tavaliselt saadaval suurustes L või XL. Kui sa kuulud sellesse suurusesse, siis sobivad need sulle hästi, ilma liigselt suured olemata. Pane enne selga särk, seejärel püksid. Ära jäta pluusi vöökohast liigselt ripakile ja samuti ära seda liiga palju püksi pane – vali nende vahel kuldne kesktee, et mitte lohakat muljet jätta.

3. Vali riided, mis sobivad sinu keha suurima osaga ja lase ülejäänud õmblejal parajaks teha.
Kui püksid sobivad vöökohalt, kuid on reitest liiga kitsad, siis osta suurem suurus, mis sobib sinu reitele ja lase õmblejal vöökoht parajaks teha. On parem maksta natuke rohkem pükste eest, mis ideaalselt istuvad, kui maksta vähe pükste eest, mis seda ei tee.

4. Riietu vastavalt olukorrale. Osad ülekaalulised mehed ei taha suvel kanda lühikesi pükse või T-särke ebakindluse tõttu. Kuid käies riides aastaajale mitte sobivalt, et püüda peita enda keha, tõmbad endale hoopis rohkem tähelepanu. Kanna riideid, mis sobivad keskkonnaga.

Enda stiili parandamine

1. Kanna vertikaalseid triipe. Isegi hästi peenike triibumuster teeb imesid. Veendu, et riided oleks sulle parajad, sest isegi lihtne muster nagu triibud, rõhutavad riideid, mis ei ole õiges suuruses ja teevad sind suuremaks, selle asemel, et sind teha saledamaks.
• Kanna horisontaalsete triipude asemel vertikaalseid, kuna need aitavad paista saledamana. Horisontaalsed teevad vastupidist.
• Väldi liiga tugevaid mustreid ja kontrastseid värve.

2. Osta särke, millel on V-kujuline kaelus. Sviitri või T-särgi kaeluse kuju teeb sinu kaela pikemaks, mis omakorda viib tähelepanu eemale topeltlõualt.
• Väldi kõrge kaelusega sviitreid, kuna need võivad sinu kaela palju lühemaks teha.

3. Kanna sirge sääre ja ilma voltideta pükse. Sirge säärega püksid (mille laius on sama reiel ja säärel) hoiavad ära keha V-kuju (väikesed jalad ja lai keskosa) ning üldmulje on palju parem, kui alt kitsaste pükstega.

4. Ära lisa kehale massi juurde. Väldi pakse kangaid. Cargopüksid, kapuutsiga dressipluusid, milledel on ees kängurutasku ja massiivsed kampsunid, võivad teha sinu keha palju suuremaks, kui see tegelikult on. Kuigi üldiselt eelistatakse naturaalseid materjale, aitavad sünteetilised materjalid vähendada riiete kogukust.
• Vali raskete villaste kampsunite asemel kašmiir. Kergem kangas hoiab sind ikka soojas, kuid ei lisa sinu kehale kogukust juurde.
• Kui sa higistad palju, siis tasuks vältida sünteetilisi kiude nagu viskoos ja naturaalseid kiude nagu siid. Kuigi need võivad seljas hästi istuda, ei lase need õhku läbi ja võivad põhjustada rohkemat higistamist ja ebamugavust.

5. Vali pikem lõige. Pikem lõige võib pikendada ka sinu keha. Kui võimalik, kanna särke, jakke ja mantleid, mis ulatuvad vöökohast rohkem allapoole. Kui leiad särke, mis näevad ka ilma püksi pistmata head välja, siis see aitab sinu keha pikemaks muuta.

6. Mängi värvidega. Heledamad toonid tõmbavad tähelepanu, tumedamad mitte. Kasuta seda põhimõtet, et riietuda enda kehale sobivalt. Kui su rindkere on suurem kui alumine pool, kanna tumedat särki ja heledaid pükse, et su keha paistaks rohkem tasakaalus.

Aksessuaarid

1. Kanna alati vööd. Vöö, mis on lai, paks ja tugev, sobib kõige paremini ning sa kui sa kannad seda pükstesse pandud särgiga, siis kanna seda tihedamalt ümber, kui ilma püksi pandud särgiga.
• Alternatiivina võid vöö asemel kanda ka trakse. Traksid koos ülikonnaga näevad välja stiilsemad, kui püksirihm. Vali erksam värv nagu näiteks punane, et üldist riietust lõbusamaks teha.

2. Kanna laiu lipse. Kui sa kannad tööl olles lipsu, siis soeta endale selline lips, mille lõige on laiem. Peenike lips teeb sinu keha veelgi suuremaks.
• Lipsu sidudes veendu, et sinu lips ulatuks sinu püksirihmani.

3. Kanna stiilset mütsi. Vali fedora või mõni taoline müts, mis sobib sinu isiksusega ja tee sellest enda tunnusmärk. Stiilse mütsi kandmine näitab, et oled mõelnud kõikidele detailidele enda riietuses. Lisaks peletab see eemale teiste inimeste arvamuse, et oled ülekaaluline laiskuse pärast.

4. Soeta kohver või üleõla kott. Kui su taskutes on palju asju, siis lisad sellega oma keskkohale kogukust juurde. Kui soovid professionaalset välimust, siis investeeri kvaliteetsesse kohvrisse.
• Kui kannad ka teisi aksessuaare nagu näiteks käekella, siis vali asjad, mis oleks suuremad. Sul tasub vältida väikeseid aksessuraare, kuna need võivad tunduda sinu kehaga võrreldes proportsioonist väljas

Lisaks:
• Ära muretse enda välimuse pärast. Enesekindlus võib teha rohkem imesid, kui uus riietus.
• Riietu lihtsalt, et ei tekiks liiga rõhuvat efekti.
• Füüsilist tööd tehes, vali traksipüksid. Teksaseid ja T-särki kandes võib füüsilist tööd tehes kergesti paljastuda sinu kõht ja tagumiku vahe.
• Kui oled habeme või vuntside kandja, siis jälgi hoolega, et need näeksid hoolitsetud ja ilusti trimmitud välja.

 

Mugavad üleõlakotid meestele

V kaelusega pikavarrukaline sviiter meestele

Kergestihooldatav universaalne meeste triiksärk

Ehtsast nahast stiilne meeste vöö

Suures värvivalikus meeste triiksärgid