E-POOD Tootekategooriad

Kuidas hoida musta värvi riideid tuhmumisest?

Tuhmunud musta värvi riided on küll masendav õnnetus, kuid seda annab vältida. Mõned olulised pesemise tavad võivad aidata hoida sinu lemmikute mustade riiete värvi. Kuid kui sinu enda nippidest ei piisa on siin mõned nipid, mida samuti võiksid proovida.

Pese riideid vähem
Ükskõik kui hästi sa enda musta värvi riideid kohtled ja kui ettevaatlik sa neid pestes oled, kulutab iga pesukord neid siiski, põhjustades lõpuks nende tuhmumise. Et seda vältida peaksid pesema neid ainult siis kui see tõesti vajalik on.
• Musti pükse ja sviitreid, mida kannad teiste riietusesemete peal võib tavaliselt kanda neli või viis korda, ennem kui nad pesu vajavad, eriti kui neid riideid on kantud toas.
• Musta värvi sokke ja aluspesu tuleks siiski pesta peale ühte kandmiskorda.
• Pesemiste vahepeal võid plekke eemaldada käsitsi kasutades plekieemaldusvahendeid.

Pese sama värvi riietega
Võimalusel pese enda musta värvi riideid koos teiste musta värvi või tumedate riietega. Värvil on komme laiali valguda pesemise ajal, kuid kui seal pole heledaid riideid kuhu värv imbuda saaks, imbub värv tagasi tumedatesse riietesesse.
• Lisaks sellele, et riideid tuleks eraldada värvi järgi, peaksid neid eraldama ka kaalu järgi. Niiviisi tehes kaitsed kudumeid ja värvi enda õrnematel riietel.

Pööra riided pahupidi
Pind, mis on paljastatud abrasiivsele pesutsüklile kulub enim. Tulemusena kulub paljastatud pind esimesena. Pöörates riided pesemiseks pahupidi, püsib välimine pool kauem erksana.
• Must värv kulub tänu hõõrdumisele mis tekib pesumasinas pestes. Hõõrdumine põhjustab riidekiudude murdumist ning nende kiude otsad on paljastatud. Kuna kanga pind on häiritud näeb inimese silm vähem värvi, isegi kui värvi tegelikult kadunud pole.
• Hõõrdumise mõju saab vähendada kui paned enda riietel lukud kinni.

Kasuta külma vett
Soe vesi aitab kaasa värvi eemaldumisele riidekiudest, selle tulemusena tuhmuvad värvilised ja mustad riided kiiremini, kui kasutad sooja vett. Külma veega pestes püsib värv kauem ilusamana.
• Pesemiseks kasutatav külm vesi peaks ideaalis jääma 15-26 kraadi vahele.

Kasuta kõige lühemat tsüklit
Kuigi sa peaksid pesema oma musta värvi riideid nii harva kui võimalik, peaksid sa samuti pesema neid nii lühiajaliselt kui võimalik. Mida vähem aega on su riided pesumasinas, seda väiksem on võimalus, et värv laiali valguks ja tuhmuks.

Kasuta spetsiaalset pesupulbrit
Tänapäeval on poodides müügil spetsiaalselt musta värvi riietele mõeldud pesupulbrid. Need pesupulbrid aitavad hoida värvi riietes nii, et on väiksem võimalus, et värv laiali valguks ja riided selle tagajärjel tuhmuks.
• Kui sa ei kasuta musta värvi riietele mõeldud pesupulbrit, kasuta sellist mis on mõeldud külma veega pesemisele. Need pesupulbrid neutraliseerivad kraanivees oleva kloori, mis on oluline kuna kloor valgendab tumedaid riideid.
• Vedelad pesuvahendid töötavad külmas vees paremini kui pulbrid. Pulber ei pruugi külmas vees täielikult lahustuda, eriti kui kasutad lühikest tsüklit.

Ära pane riideid kuivatisse
Kui tahad hoida musti riideid kulumast on kuumus sinu vaenlane. Väldi kuivati kasutamist nii palju kui võimalik
• Kui kuivatad enda riideid väljas, veendu et paned need kuivama kohta, kus ei ole otsest päikesepaistet. Päikesepaiste toimib loodusliku valgendajana ning su riided tuhmuvad kiiremini.

Proovi soola
Lisa 125 ml soola enda mustale pesule. Sool tuleks panna otse põhilisse masina avasse, mitte eraldi lahtrisse.
• Sool aitab hoida värvi laiali valgumast. See on eriti kasulik kui kasutada uutel riietel, kuid samuti aitab see taastada vanade riiete värvi.

Kasuta soodat
Puista 125 ml soodat pesumasinasse riiete peale. Edasi pese nii nagu ikka.
• Soodat kasutataks tihti kloorivaba kirgastajana valgetel riietel. Kuna soodas pole kloori, saab seda kasutada ka teiste värvide erksamaks muutmisel, sealhulgas ka musta.

Kasuta kohvi või teed
Tee valmis kaks tassitäit (500 ml) kohvi või musta teed. Lisa see vedelik otse riietele enne loputust.
• Kohvi ja musta teed kasutataks looduslike värvidena. Kuigi nad värvivad heledad riided pruuniks, tugevdavad nad musta värvi riiete värvi.

Tulevikus osta riideid, mille materjal hoiab paremini värvi. Paremini hoiavad värvi villasegust ja nailonist tehtud kangad. Atsetaat ja lina seevastu kaotavad värvi kergemini.

 

Musta värvi aukudega push up bikiinid

Mugavad musta värvi püksid

Pikk musta värvi mantel

Veekindlast nailonist seljakott

Erilise lõikega mustad bikiinid