E-POOD Tootekategooriad

Mida kanda jõusaalis?

Jõusaalis käies on väga oluline kanda riideid, mis on õhku läbilaskvad ja elastsed. Hea väljanägemine on küll väga tore, kuid tervislikkus ja ohutus on välimusest palju tähtsamad. Halvasti istuvad riided võivad panna su naha sügelema, tekitada löövet ja isegi tõsisemaid vigastusi. Kanna riideid, mis teevad sinu trenni tegemise hõlpsamaks, mitte keerulisemaks.

Riietumine naistele

Vali kerge T-särk või dressipluus.
Kanna õhku läbilaskvat materjali nagu puuvill või polüester. Kui sa trenni teed hakkab sul palav ning sa hakkad higistama, sellepärast ongi oluline, et su riietus ei hoiaks kuumust enda sees kinni. Kui võimalik vali särk mis on spetsiaalselt disainitud higistamise jaoks. Kui sul pole midagi paljastavama riietuse vastu, siis kanna särgi asemel sportrinnahoidjat- niimoodi hingab nahk kõige paremini.
• Ükskõik mis suuruses su rinnad on- lisatoetus sportrinnahoidja näol tuleb alati kasuks. Kui aga sul on suured rinnad on sportrinnahoidja lausa hädavajalik.

Vali endale sobivad püksid.
Kanna midagi, mis oleks paindlik ja mille vöökoht oleks samuti elastne. Sa peaksid enda pükstes saama teha kõiki harjutusi jalgadele ilma takistusteta.
• Lühikestes pükstes on kõige parem teha harjutusi, kuid need paljastavad ka palju. Kui tunned end lühikestes pükstes häbelikult kanna nende asemel liibuvaid joogapükse või tavalisi dressipükse.

Võta kaasa sobilikud jalatsid.
Spordijalatsite valik on lai. Erinevate harjutuste jaoks sobivad erinevad jalatsid.
• Kui plaanid teha kardiotreeningut kanna jalatseid mis korralikult toetavad ja kaitsevad sinu jalgu.
• Kui sa plaanid joosta jooksulindil kanna kindlasti jooksmiseks mõeldud jalanõusid. Kui kasutad jalgratast, siis pole väga oluline mis sul jalas on- kanna lihtsalt midagi mugavat.
• Kui kavatsed raskusi tõsta pane jalga jalatsid mis toetaksid su kandu ja pahkluusid.

Riietumine meestele

Kanna lühikesi pükse või dressipükse.
Jälgi et sa saaksid enda pükstes täies ulatuses liikuda.
• Katsu kanda lühikesi pükse, mille pikkus poleks allapoole põlve- eriti kui need on jalgade ümbert lohvakamad. Mida pikemad su lühikesed püksid on, seda halvem on neis liigutada.

Kanna õhku läbilaskvad ja elastset särki
Puuvillasest T-särgist või varrukateta pluusist piisab. Võid kanda ka õhku läbilaskvat ja higi imavat polüestrist särki. Lihtsalt vali midagi mis imeb higi endasse ja laseb sul vabalt liikuda.

Ole särgita.
See on kõige mugavam ja nahale parim valik. Üldiselt pole keelatud meestel ilma särgita olla, kuid sa paistad rohkem silma kui oled väiksemas jõusaalis või oled ainus särgita.
• Mõndades jõusaalides on keelatud särgita olemine. Loe kindlasti läbi enda jõusaali reeglid!

Vali sobivad jalanõud.
Siin kehtib sama mis naiste puhulgi.
• Kui plaanid teha kardiotreeningut kanna jalatseid mis korralikult toetavad ja kaitsevad sinu jalgu.
• Kui sa plaanid joosta jooksulindil kanna kindlasti jooksmiseks mõeldud jalanõusid. Kui kasutad jalgratast, siis pole väga oluline mis sul jalas on- kanna lihtsalt midagi mugavat.
• Kui kavatsed raskusi tõsta pane jalga jalatsid mis toetaksid su kandu ja pahkluusid.

Üldised nipid

Kanna kergeid ja õhku läbilaskvaid sokke
Puuvillast sokid on üldjuhul hea valik. Vaata, et sokid poleks liiga kitsad ega ka liiga lohvakad.
• Lühikese säärega sokid annavad su nahale rohkem hingamisruumi, kõrgema säärega aitavad higil imbuda.
• Sokid mis on liiga kitsad võivad mõjutada sinu vereringlust. Sokid mis on liiga lohvakad ja vajuvad pidevalt alla võivad su tähelepanu eemale juhtida.

Kanna raskusvööd.
Kui plaanid tõsta raskeid kange, siis lisa enda garderoobi ka raskusvöö. See aitab vältida seljavigastusi.

Kanna kaasas rätikut.
Higi pühkimiseks kanna kaasas pehmet ja puhast rätikut. Ära jäta enda higi treeningmasinale! Ära samuti jaga kellegagi enda rätikut, et mitte pisikuid saada.
Pese enda riided peale trenni.
Isegi sinu enda higi, mis jääb riietesse võib sigitada baktereid ning siis sind nakatada. Halba lõhna tekitav bakter kasvab paremini polüestril kui puuvillal- siiski peaksid pesema kõiki enda jõusaali riideid peale treeningut.

Enne kui oma uute spordiriietega jõusaali suundud, proovi kodus need järgi. Tee erinevaid harjutusi peegli ees et veenduda, et kuskilt ei paistaks midagi üleliigset. Väga tähtis on valida ka endale mugav aluspesu. Kuigi stringid võivad liibuvate spordipükste all paremad välja näha on see väga halb ja ebamugav valik.

 

Calvin Klein logoga meeste/naiste spordisärk

Kõrge vöökohaga sportlikud naiste retuusid

Õhuline niiskustimav meeste spordisärk

Kvaliteetsed spordisokid