E-POOD Tootekategooriad

Kuidas hoida punast juuksevärvi tuhmumast?

Kui sa armastad enda punast juuksevärvi, kuid vihkad selle kiiret tuhmumist, siis pole sa üksi. Punast juuksevärvi on kõige raskem hooldada. Õnneks on mõned nipid, mida sa kasutada saad, et sinu juuksevärv kauem ergas püsiks.

Pesemine

 1. Oota peale värvimist vähemalt 2 päeva, enne kui juukseid pesed. Kui sa pesed juukseid liiga ruttu peale värvimist, siis hakkab juustest värvi välja immitsema ning see põhjustab kohest tuhmumist. Oota kuskil 48 tundi enne kui pesed enda juukseid, et värvil oleks aega sisse imbuda.
  • Kuna juuste värvimine eemaldab naturaalsed rasvad sinu peanahalt, siis ei pea sa muretsema, et selle lühikese aja jooksul juuksed rasvaseks muutuksid. Kui siiski juuksejuured rasvased paistavad, siis kasuta natuke kuivšampooni, et need puhtamad paistaksid.
 2. Kasuta šampooni ja palsamit, mis on mõeldud värvitud juustele. Tooted, mis on disainitud värvitud juustele on alkoholi- ja sulfaadivabad ning on tehtud eriti õrnaks, et aidata kaitsta sinu juuste värvi. Samuti võivad need sisaldada vitamiine ja antioksüdante, et toita ja kaitsta sinu juukseid.
  • Kui soovid siis võid kasutada toonivat šampooni või palsamit, et iga pesemise korraga juustele värvi lisada. Siiski pea meeles, et need võivad muuta sinu juuksevärvi tooni.
  • Väldi sügavpuhastavaid ja kõõmavastaseid šampoone, kuna need võivad juustelt värvi eemaldada.
 3. Kasuta palsamit iga pesukorra ajal. Värvitud juuksed on eriti kuivad ja haprad, tänu millele paistab sinu juuksevärv kulunud ja tuhm. Lisaks ei hoia kuivad juuksed eriti hästi värvi. Hea palsam, mis on mõeldud värvitud juustele, annab sinu juustele vajalikku niisutust ning kaitseb tulevikus sinu juukseid.
 4. Loputa juuksed üle jaheda veega. Kuum vesi põhjustab juuksekarva paisumist, tänu millele saavad šampoon ja vesi minna sügavamale juuksekarva sisse ning iga loputusega uhtub välja järjest rohkem värvi.
  • Külma veega juukseid üle loputades säilib juuksevärv paremini ning lisaks teeb see ka juuksed säravamaks.
 5. Jäta šampoonitamine vahele. Proovi juukseid pesta ainult palsami või puhta veega. Kanna palsamit juuksejuurtele, masseeri peanahka mõned minutid, et mustus ja õli lahti tuleksid ning seejärel loputa veega.
  • Palsamiga juukseid pestes on su juuksed säravamad ning värv püsib kauem.
  • Palsamiga pesemine töötab kõige paremini siis, kui sul on kuivad juuksed. Samuti sobib see hästi lokkis juustele.
  • Kui su juuksed kipuvad kiirelt rasvaseks minema, siis saad parema tulemuse kasutades õrna šampooni.
 6. Pese juukseid nii harva kui võimalik. Mida rohkem juukseid pesed, seda kiiremini värv kulub. Et hoida erksat punast värvi enda juustes võimalikult kaua, siis pese juukseid üks kuni kaks korda nädalas.
  • Kui kasutad šampooni igapäevaselt, siis toodab sinu peanahk liiga palju õli. Kui jätad juuksed pesemata, siis võivad alguses juuksed väga rasvased tunduda, kuid aja jooksul lõpetab peanahk üleliigse õli tootmise ning su juuksed ei vaja enam nii tihedat pesemist.
  • Kasuta pesemise vahepeal kuivšampooni, kui su juuksejuured liiga rasvaseks muutuvad.
  • Kui sa teed iga päev trenni, siis pritsi peale trenni natuke kuivšampooni enda juuksejuurtele. Kui võimalik, siis oota senikaua, kuni su juuksed on peaaegu kuivad. Kuivšampoon jaotub paremini laiali ning annab sulle puhtama välimusega juuksed.
 7. Vaheta enda dušiotsik sellise vastu, millel on filter. Tavaline kraanivesi sisaldab mineraale, setteid ning lisandeid nagu kloori, mis võivad sinu juustest värvi eemaldada ning need tuhmiks teha. Valides filtriga dušiotsiku kindlustad selle, et pesed enda juukseid võimalikult puhta veega.
  • Vaheta filtrit iga poole aasta tagant, et saada jätkuvalt pehmet ja puhast vett.

Juuksevärvi kaitsemine väliste mõjude eest

 1. Ära uju kloorises või soolvees. Ujudes klooriveega täidetud basseinis, pleekivad su juuksed ning värvitoon võib drastiliselt muutuda. Soolvesi on väga kuivatav ning võtab ära juustel oleva sära.
  • Kui otsustad ujuma minna kloori- või soolvette, siis kanna ujumismütsi või ära pane pead vee alla.
 2. Kasuta võimalikult vähe kuumtöötlust. Kuumtöötlus kuivatab juukseid ning värv muutub tuhmiks ja kulunuks. Aeg-ajalt föönitamine või sirgendamine on okei, kuid seda ei tohiks teha iga päev.
  • Kui kasutad fööni, sirgendajat või lokitange, siis kasuta juustel ka kuumakaitset, et kuumus juukseid võimalikult vähe kahjustaks.
 3. Kanna mütsi, kui veedad palju aega päikese käes. UV-kiired võivad kahjustada juukseid ning tuhmistada värvi. Kui tead, et pead päikese käes olema, siis võid juustesse pritsida ka UV-kaitsega palsamit.

Kreemjad juuksevärvid kauakestva tulemusega

Ühekordselt kasutatavad kreemjuuksevärvid

Punaste salkudega tumepruun parukas

Erkpunane pross “Rebane”

Punane kleit kahe lõhikuga