E-POOD Tootekategooriad

Kuidas hooldada oma kuivatit?

Kuivati hooldustööd, mida peaksid tegema iga kuu

Kui su kuivati äkitselt töötamast lakkab või hoopis muutub liiga kuumaks, jäävad su riided märjaks või tõmbuvad kokku. Mis veelgi hullem, rikkis kuivati võib tegelikult olla ka ohtlik ning põhjustada tulekahju. Tavaliselt ei mõtle me oma pesumasinatele ja kuivatitele eriti palju, kui need töötavad hästi, mistõttu kipume neid pidama iseenesestmõistetavaks. Kuid on mõned lihtsad igapäevased asjad, mida peaksime kõik tegema, et hoida oma kuivatid heas seisukorras (ja ära hoida tulekahju).

Puhasta ebemete korjajat tihedamini


See võib olla ütlematagi selge, kuid kõige olulisem (ja lihtsaim) asi, mida sa saad oma kuivati heaks töökorraks teha, on ebemete korjaja puhastamine iga kord, kui oled palju pesu pesnud. Õhu sisselaskeavasse kogunev pudi võib aeglustada kuuma õhu liikumist läbi õhutusava. Kui kuivatis läheb õhk liiga kuumaks, võib see põhjustada riiete kokkutõmbumist või halvimal juhul põhjustada tulekahju. Selle puhastamine aitab vältida ebemete kogunemist ka muudesse raskemini ligipääsetavatesse kohtadesse, säästes sind tulevastest probleemidest.

Puhasta ka ebemekoguja ümbrust


Hea komme on ka hoidiku ja selle ümbritseva ala regulaarne puhastamine. Kui kuivati on maha jahtunud, tõmba välja kiud, mis on ümbritsevatesse pragudesse kinni jäänud. Hea vaakumkinnitus on samuti hea võimalus. See hoiab su kuivatis õhu korralikult ringi liikumas ja aitab vältida õnnetusi.

Puhasta kuivati tagant ja ümbert


Kui kuivati on välja tõmmatud, tuleks ka kuivati ümbrust ja selle alt puhastada. Kuivati taga olevasse ruumi võivad koguneda kinni jäänud niiskus, tolm ja kiud ning piirata õhuvoolu. Lisaks hallituse tekitamisele võib elektriseadmel ja selle ümber olev niiskus põhjustada lühise, korrosiooni või kõige hullemal juhul ka tulekahju. Kuivati alt ja tagant tuleks puhastada umbes iga kolme kuu tagant. See pikendab samuti ka sinu seadme eluiga.

Kontrolli välisõhu ventilatsiooni

Kontrolli kuivati välist õhuava ja tee kindlaks, praht ei blokeeriks õhuvoolu. Võta ka harjumuseks aeg-ajalt ventilatsiooniavasse pilku heita, et olla kindel, et selles poleks takistusi. Kõik kogunenud prahi ja kiud saad ära puhastada harja ning lapiga.

Kontrolli ning puhasta toru


Kui sa märkad välises õhutusavas kogunemist, peaksid vaatama ka toru, mis viib kuivatist väljapoole. Kui sellel on ebemeid, saad seda puhastada siis, kui kuivati on vooluvõrgust lahti ühendatud, kasutades sellistele torudele mõeldud harja. Kui sul on ventilatsiooniava ja torude puhtana hoidmisega palju probleeme, võid oma ventilatsiooniava uue vastu välja vahetada või palgata ülevaatuse tegemiseks professionaali. Ventilatsiooniava ja torude puhtana hoidmine vähendab riiete kuivamiseks kuluvat aega ja hoiab kuivati kauem töökorras.

Puhasta tihedamalt kuivati sisemust


Kuivati sisemuse üle pühkimine kord kuus on hea komme, et vabaneda mustusest, mis võib sulada ja trumli sisemusse kinni jääda. Peaksid kuivati vooluvõrgust lahti ühendama ja seejärel seda seest lapi ja seebise veega pühkima või kasutama isopropüülalkoholi.

Tasakaalusta paremini oma kuivati


Kuivati tasakaalustamine aitab vältida sisemise mehhanismi kulumist. Kui kuivati tsentrifuugimise ajal kõikuma kipub siis, on pöörlevat liikumist juhtivad osad ebaühtlase rõhu all, mis võib põhjustada ebaühtlast kulumist, mis lõpuks kuivatit kahjustab. Probleemide vältimiseks kasuta kuivatitele ja pesumasinatele mõeldud tasandusjalgu.

Ära oma kuivatit üle koorma


Kuivati ülekoormamine võib seda kahjustada ning ventilaator võib kiiremini ära kuluda. Lisaks peab trumlit pöörlemas hoidev tiivik rohkem töötama, kuna kuivatisse kuhjatakse rohkem raskust.