E-POOD Tootekategooriad

Kuidas jõulukuuske kassikindlaks teha?

Kas su kiisu on jõulukuusest nii intrigeeritud, et ta klammerdub selle külge ning ajab dekoratsioone ja kuuseokkaid igale poole laiali? Või on ta varem lausa terve puu ümber ajanud? Oma uudishimuliku kassi jõulukuusest eemal hoidmine on tark mõte kõigile asjaosalistele. See aitab ära hoida kassi viga saamist ning puu ja selle lähedal olevate asjade ning inimeste edasist kahjustamist.

Jõulukuuse kaunistamine

 1. Ära puud kohe alguses kaunista. Selle eesmärk on pakkuda kassile kohanemise perioodi ning võimaliku õppetundi kassi jaoks. Kui kass saab koju tekkinud puuga kohaneda, siis on väiksem võimalus, et ta sellega hiljem jamama hakkaks.
  • Täida spreipudel veega ning hoia seda enda läheduses. Pane puu paika ning lase kassil seda uurida, kuid püsi spreipudeliga kuuse läheduses.
  • Kui su kass tahab puu peale hüpata, siis pritsi teda veega ning ütle kindlal häälel “Ei!”.
 2. Kaunista kuuske siis, kui sinu kassi läheduses pole. On isegi raske majandada kuuse, kaunistuste ja katkiminevate kuuseehetega ning kui su kass (või isegi kassid) sinu ümber tormab ning püüab haarata sinu käest ornamente, siis on asi eriti keeruline. Su kass võib eeldada, et sa mängid temaga nii, et on kõige parem kassi teises toas hoida senikaua, kuni jõulukuusk kaunistatud saab.
  • Kui kass on ikkagi sinu lähedal sel ajal kui kuuske kaunistad, siis ära mitte mingil juhul kuuseehteid tema nina ees kõiguta. Kui sa teda niimoodi õrritad, siis hakkab kass nägema sädelevaid kuulikesi kui enda mänguasju, milledega ta võib mängida siis kui ise tahab.
 3. Vali kaunistusi, mis poleks su kassile nii meeltmööda. Osad jõulukuulid on kasside jaoks eriti vastupandamatud, kuna need sädelevad, helendavad ja kõiguvad palju. Vali vähem sädelevad ja lamedamad kaunistused, mis ei tekita kassis liigset huvi. Vilt, paber ja lihtsad dekoratsioonid on parim valik.
  • Vali plastikust ornamendid klaasist omade asemel, kuna need ei lähe nii kergelt katki.
 4. Ära osasid kaunistusi üldse pane. Kuusekard on ohtlik selliste kasside jaoks, kes kipuvad vedelevaid asju närima ja neelama. Lindid ja teised asjad, mis puult alla ripuvad, võivad samuti kassi jaoks ohtlikud olla. Kunstlik lumi on mürgine ning seda ei tohiks kasutada siis, kui sul on kodus loomad ja väikesed lapsed.
  • Kuusekarda ei soovitata kassidega kodule, kuna see võib põhjustada lämbumist või teisi sisemisi probleeme, nagu näiteks soolte ummistust.
  • Ära ehtsaid küünlaid kuuse peale pane, kui sul kodus on loomad või väikesed lapsed. Väikese käpa- või käelükkega võivad asjad väga kiirelt ohtlikuks muutuda.
  • Kui sulle meeldib kuuske kaunistada toiduga, siis ole ettevaatlik asjade suhtes, mida sa kuusele lisad. Šokolaad on kasside jaoks ohtlik ning selle lõhn võib kassi meelitada kuuse külge ronima.
 5. Eriti õrnad ehted pane kuuse tippu. Ornamendid, mis on õrnad, köitvad või ohtlikud, pane kuuse tipu lähedale. Kass tõenäoliselt ei ulatu nendeni ning seetõttu on need ohutumas kohas.
  • Osad inimesed ei dekoreeri üldse alumist kolmandikku kuusest, kuna siis ei ole kassi silmade kõrgusel midagi ahvatlevat ja huvipakkuvat.
  • Osad kassid aga ei suuda end tagasi hoida ning ronivad kõrgele välja, ükskõik mida sa ka ei teeks. Kui su kass on samasugune, siis ära pane kuuse peale üldse katkiminevaid või ohtlike kaunistusi.
 6. Kinnita kaunistused kindlalt kuuse külge. Kasuta metalseid konkse, mis klammerduvad puu külge nii, et neid ei saaks lihtsalt eemaldada. Väldi nööri ja kummi kasutamist. Kui sa oled kaunistused puu peale sättinud, siis proovi neid sikutada, et olla kindel selles, et need ilusti puu küljes püsivad ning kergesti maha ei pudeneks.

Lisakaitse lisamine

 1. Kasuta peletavaid spreisid. Pritsi kuusepuu peale spetsiaalset kassipeletamise spreid, mida saad soetada loomatarvete poest. See hoiab kiisut eemal, kuid inimesed selle lõhna ei tunne. Samuti võid proovida tsitruselõhnalist spreid, kuna see ajab samuti kasse eemale.
  • Kasse peletab ka õunaäädikas.
  • Kui sul on plastikust kuusk, siis natuke tsitronellaõli aitab kassi eemal hoida, kuid sinu jaoks annab värske ja tsitruselise lõhna.
  • Pritsi käbide peale tsitronellaõli ning puista käbid kuuse alla maha. Kassid ei kõnni käbide peal!
  • Samuti võid kuuse alla panna apelsinikoori, kuna ka need aitavad kassi eemal hoida.
  • Ka apelsinimahlaga võid puud pritsida, kuna kassid vihkavad selle lõhna. Apelsiniviile saad kasutada ka kuuseornamentidena.
 2. Ole elektriliste kaunistustega eriti ettevaatlik. Kleebi üleliigne traat kindlalt kinni ja tee kassile raskeks ligipääs elektripunkti või kohtadesse, kus juhtmed ühenduvad. Ära juhtmeid rippuma jäta! Juhtmed võid katta ka juhtmekatetega, et hoida ära seda, et kass neid närima võiks hakata.
  • Vali sellised juhtmed, mis kahjustuste saamisel automaatselt ja koheselt välja lülituvad.
  • Kui toas ei viibi täiskasvanut, kes silma saaks peal hoida, siis lülita selleks ajaks elektrilised kaunistused välja!
 3. Vii kassi tähelepanu eemale. Aseta kiisule meeldivaid mänguasju samasse tuppa, kus ka jõulukuusk on ning pane kratsimispost kuuse ligidale. Need on kassi asjad ning julgustavad kassi pigem neid kasutama selle asemel, et kuuse küljes turnida. Kuluta kassi liigset energiat temaga mängides. Siis jääb kassile vähem energiat, et kuuske rünnata.
  • Hoia kassi sööki, vett ja pesa teises toas. Siis ei satu kass kiusatusse.

Jõulukuuse valimine ja kindel kinnitamine

 1. Vali kuuse jaoks ohutu asukoht. Kuuse ümber peaks olema piisavalt ruumi, et selle läheduses ei oleks mööblit ja asju, kuhu kass kergelt ronida saaks. Kui kuuse lähedal on ahvatlevad riiulid või muu mööbel, siis võib kass nende pealt kergelt kuusele hüpata. Hoia puu vabas ruumis, kus kassil oleks keeruline puule hüpata.
  • Vali kuusele asukoht sellisesse tuppa, kus saaks uksi sulgeda, et kass üksinda kuusega samasse ruumi ei pääseks kui kedagi kodus ei ole või öösel, kui kõik magavad.
  • Lisakaitse jaoks võid kuuse kinnitada ka veel seina külge. Kasuta kruvi ja peenikest traati, et kinnitus silma ei paistaks.
 2. Kaalutle kuuse suurust. Väike kuusk on ohutum kui suur kuusk, kuna siis on vähem kaalu, mis maha potsatades halba võib teha, kui kass otsustab selle otsa ronida. Kui kodus on kassipoeg, siis tasuks valida üldse selline väike lauakuusk senikaua, kuni kiisu suuremaks sirgub ning rahulikumaks muutub.
 3. Vali tugev alus kuuse jaoks. Alati kasuta sellist kuusejalga, mis püsib kindlalt paigal. See on oluline ettevaatusabinõu nii koduloomade kui ka laste puhul.
  • Isegi kunstkuusel peaks olema kindlalt paigal püsiv jalg.
  • Kasuta kuuseseelikut, et peita ära koledad, kuid turvalised kuusejalad ning elektrijuhtmed.
  • Lisaks kinnita kuusk veel seina või lae külge, et see nii kergelt ümber ei kukuks.
 4. Vali kunstlik või looduslik kuusk. Looduslikud kuused on kassi jaoks potentsiaalselt ohtlikumad kui kunstlikud. Seda seetõttu, et päris kuuse okkad on teravad ning võivad kassi nahka vigastada. Männiokkad on ärritavad ja on närides kergelt mürgised (olenevalt männiliigist).
  • Kui valid päris kuuse, siis vali ka selline alus vee jaoks, kuhu kass mitte mingit pidi ligi ei pääse. Kui kass seda vett joob, siis võib olla risk mürgituse saamiseks.

Silikoonist vorm “Kootud kuusk”

Väike kunstkuusk kotis

Puu ja kassiga kaaned – Nokia

Kaelakett rippuva kassiga

Kassidega mustrit tegev taignarull