E-POOD Tootekategooriad

Kuidas kasutada hambapastat enda aias?

Praktilised moodused hambapasta kasutamiseks enda aias

On palju mooduseid hambapasta koduseks kasutamiseks, kuid sa ei pruugi teadagi, et hambapasta on kasulik ka õues. Siin on mõned viisid, kuidas saad seda kasutada oma aia suvekuudeks ettevalmistamiseks ja selle vormis hoidmiseks.

Tee oma plastikust aiamööbel ilusamaks


Hambapasta on hea valik puhastamaks enda kodus erinevaid plastikust asju, kuna see on piisavalt abrasiivne, et eemaldada need väiksed kriimud, mis mustust endasse koguvad. Ning samamoodi saad seda puhastamiseks kasutada plastikust aiamööblil. Kui võtad kevadel enda toolid ja lauad kuurist või garaažist välja, siis loputa need kõigepealt üle. Kõige lihtsam on seda teha aiavoolikuga, kuid võid need ka märja lapiga üle käia. Siis võta puhas lapp ning pane sellele väike kogus hambapastat. Hakka seda enda määrdunud ja kriimustatud mööblile peale kandma. Hõõru ringjate liigutustega, et pääseda paremini ligi kriimudele ja eemaldada plekke. Hambapasta ergastab su plastikust mööblit, aitab eemaldada kriime ning paneb selle uhkelt särama. Lõpuks loputa lihtsalt pasta mööblilt maha.

Nühi metalli


Kui su metallist ämber, aiakaunistus või tööriist on aja jooksul kaotanud oma sära ning tuhmiks muutunud, siis siruta oma käsi hambapasta järele. Metalli, vase ja hõbeda poleerimiseks ja läikima panemiseks pole palju vaja- pane väike kogus hambapastat pehmest materjalist lapile. Peale suurema mustuse eemaldamist hõõru pastase lapiga enda puhastamist vajavat asja ning tee seda ringjate liigutustega. Pärast loputa pasta veega maha. See toimib samamoodi nagu plastiku puhul- hambapasta on vahune ja lihtne puhastusvahend, kuid see on ka veidi teraline.

Kasuta seda tõrjumiseks


Osad aednikud vannuvad, et hambapasta on väga hea tõrjevahend, kuna sellel on tugev lõhn. Tupsuta veidi pastat enda suurte lillepottide äärtele, et teod ja muud putukad potti ronida ei sooviks. Samuti saab ka linde eemale peletada, kui tupsutad veidi pastat marjade vartele. Linnud ei taha siis su maasikaid ja vaarikaid ära süüa ning seda mitte sellepärast, et pasta tugeva lõhnaga on, vaid sellepärast, et need valged täpid tunduvad neile hallitusena ning seetõttu ei soovi nad sinu marju näppama tulla.


Lisaks saad hambapasta jäägid ning loputusvee, mis mööblipuhastamisest tuli, lisada enda kompostihunnikusse. Aja jooksul annab see su kompostile juurde natuke kaltsiumi.