E-POOD Tootekategooriad

Kuidas kohviga riideid värvida?

 

Kuidas kasutada kohvi riiete värvimiseks?

 

Lihtne viis kodus riiete ja kangaste värvimiseks on asi, mis sul juba tõenäoliselt kodus olemas on- kohvi. Saad riideid värvida mõningate lihtsate ja tavaliste asjadega, mis sul ilmselt juba kapis olemas on. Parimad kangad selle jaoks on need, mis on tehtud naturaalsetest materjalidest nagu puuvill, vill ja lina. See protsess on suhteliselt kiire ja sellega ei teki liiga palju segadust.

 

 

Kohvivanni kasutamine

 

1. Valmista riie ette ja keeda kohvi. Enne värvimist pese ja kuivata riie nii nagu sa seda tavaliselt teed. See eemaldab mustuse ja rasu, mis võib muidu segada värvi ühtlast imbumist. Kangema kohviga saad tumedama tooni.
• Äsja ostetud kangad ja riided võivad olla kaetud viimistluspihustiga, seega on eriti oluline need enne värvimist ära pesta.
• Kui soovid tumedamat tooni, siis kasuta rohkem kohvi või tumedat/väga tugevat rösti. Kui soovid heledamat tooni, kasuta vähem või kerge või keskmise röstiga kohvi.

2. Täida pott veega. Pane pott pliidile ning keera kuumus kõrge peale. Poti suurus peaks sõltuma sellest, kuid suurt asja sa värvida soovid. Sul on vaja nii suurt potti, et saaksid eseme täielikult veega katta.

3. Kalla valmis tehtud kohvi potti. Kui kohvi on valmis saanud, siis kalla see kuuma veega täidetud potti.

4. Lase segul keema minna. Keera kuumus maha kohe siis, kui vee ja kohvi segu on keema hakanud.

5. Lisa kangas potti. Kui oled kuumuse kinni keeranud ning kohvi on lõpetanud mullitamise, siis pista riie potti. Sega seal natuke ringi, et eemaldada kõik õhutaskud, mis seal tekkinud võivad olla.

6. Lase riidel liguneda. Mida kauem ta liguneb, seda tumedama tooni saavutad. Sa pead ootama vähemalt tunni, et erinevust näha oleks ja kui soovid sügavamat värvitooni, siis oota kauem.

7. Eemalda ja loputa. Eemalda riie kohvivärvist ning loputa seda hoolikalt külma voolava vee all. Tee seda senikaua kuni loputusvesi on läbipaistev.
• Pärast üleliigse kohvivärvi ära loputamist saad täpselt aru, kui tumedaks kangas on toonitud. Kui soovid, et kangas oleks pärast loputamist veel tumedam, võid selle uuesti värvivette likku panna.
• Kui oled soovitud värvi saavutanud, siis valmista ette piisavalt suur anum, mis hoiaks ilusti sinu riiet ning külma vett ja lase liguneda. Sa võid lisada äädikat ning lasta sellel kümme minutit liguneda, et värv kinnistuks.

8. Puhasta kasutatud pott. Kui oled värvimise lõpetanud, siis pese pott ära. Kohvi võib potile värvi anda kui sa seda peale värvimiseks kasutamist korralikult puhtaks ei pese.

9. Pese ja kuivata riie. Kasuta pesumasinas õrna tsüklit, külma vett ning õrna pesuvahendit. Riputa riie varju kuivama või kuivata kuivatis madala kuumuse peal.
• Antud kohvivärv ei anna värvikindlust, kuna tegu on loodusliku värviga, mis tähendab seda, et värv tuhmub veidi iga järgneva pesuga.

 

 

Kohvipuruga värvimine

 

1. Pese riie ja keeda kohvi. Enne värvimist pese riie ära, kuid ära sel kuivada lase. See eemaldab mustuse ja rasu, mis võib värvi ühtlast imbumist takistada. Sul on vaja kohvi tegemisest järgi jäänud kohvipuru.
• Sul on vaja nii palju kohvipuru, et saaksid enda valitud riide täielikult katta.
• Tumeda röstiga saad tumedama tooni ja heledamaga heledama tooni.
• See on hea moodus kohvipuru uuesti kasutamiseks. Kui oled regulaarne kohvijooja, siis hoia selle meetodi jaoks enda kohvipuru alles.

2. Tee kohvipurust pasta. Kui keedetud kohvist järgi jäänud puru on jahtunud, lisa need suurde kaussi ja lisa seejärel vesi. Sega vesi korralikult puru sisse, kuni saad paraja paksusega pasta.

3. Kanna pasta kangale. Laota riie veekindlale pinnale. Jälgi, et riie oleks täielikult kohvipastaga kaetud ning hõõru seda korralikult riide sisse. Seda võid teha puust lusikaga või kätega.

4. Lase kuivada. Pane riie varjulisse kohta kuivama. Jälgi, et kangas oleks täielikult kuivanud- see võib võtta aega mõne tunni või ka terve päeva.
• Ära lase päikesel peale paista, kuna päike tuhmistab su kangast.

5. Harja kohvipuru ära. Raputa riidelt kohvipuru ning pühi see üle käte või pintsliga. Kui kanga tumedus pole selline nagu sa soovid, siis võid protsessi korrata.