E-POOD Tootekategooriad

Kuidas korraldada kokteilipidu?

Kuidas viia läbi edukat kokteilipidu?

Kokteilipidu on suurepärane viis suure sündmuse tähistamiseks, kuid samas ka hea ettekääne panna uhked riided selga ning oma sõpradega aega veeta. Kuna kokteilipeod on tavaliselt vaid mõne tunni pikkused ning seetõttu ei oota keegi toidust lokkas lauda või sooja sööki, on kokteilipeo korraldamine üpriski lihtne ja ei nõua palju vaeva.

 1. Asukoht. Sa võid kokteilipidu vabalt kodus pidada. See on hea võimalus, kui soovid lihtsamat ja intiimsemat õhtut koos sõprade ja perega. Kuid siiski saad rentida ruumi, kui su kodu on väike või kui külalisi on palju. Rentimine teeb asja ka lihtsamaks, kuna sa ei pea muretsema peojärgse koristamise ja nõudepesu pärast.
  • Kui väljas on ilus ilm, võid kokteilipidu pidada ka väljas.
  • Paljud kohad pakuvad võimalust ka toidu ja jookide tellimiseks.
 2. Piduliste nimekiri. Kutsu kokku lõbusad inimesed. Kui pead pidu kodus, siis kutsu 5-15 inimest. Kui rendid endale peokoha, siis saad kutsuda ka rohkem inimesi. Proovi valida külalisi, kes on ekstravertsed ja lõbusad ning erinevatest eluvaldkondadest.
 3. Riietus. Kokteilipeod on tavaliselt pidulikud üritused, kuid seda saad sa ise otsustada. Kui soovid stiilsemad muljet, siis vali traditsioonilisemad pidulikud rõivad. Sa võid riietuse paika panna ka teema järgi. Näiteks filmitegelased, 80-nendad või pidžaamapidu.
  • Kui teed teemapeo, siis pane valmis ka mõned näited enda külaliste jaoks.
 4. Kutsed. Vali kuupäev ja aeg ning saada kutsed välja. Enamus kokteilipidusid algavad 17:00 või selle paiku, kuid sa võid valida endale sobiva aja. Võid teha käsitsi kutsed ning need külalistele laiali jagada või saata kutsed ka sotsiaalmeedia vahendusel. Kirjuta kutsesse aadress, mida selga panna ning teema, kui sul on teemapidu.
  • Kui sul on suur pidu, siis tee ka nimekiri, et teaksid palju tulevad.
 5. Joogid. Vali 1-2 kokteili, mida peol pakkuda. Paar erilist kokteili lisavad sinu peole stiili.
  • Eelda, et iga külaline joob tunnis kaks jooki. Loe üle palju sul külalisi tuleb ning kui pikalt su pidu kestab ning saad nii aimu, palju sul jooke ning lisandeid vaja läheb.
  • Varu ka lahjat alkoholi nagu siider ja õlu ning kindlasti ka alkoholivabu jooke.
 6. Toit. Varu piisavalt snäkke, kuid ära muretse sooja söögi tegemise pärast. Keegi ei tule kokteilipeole ja ei oota neljakäigulist õhtusööki. Kuna kokteilipidu ei vaja laua taga söömist, siis plaani pakkuda 4-5 snäkki. Alkohol ning tühi kõht on ohtlik kombinatsioon, nii et varu piisavalt toitu, mille kallal näkitseda saaks.
  • Vali toidud, mida saab kergelt hambaorgi või näppudega süüa. Inimesed tahavad süüa, kui nad püsti seisavad ning jutustavad ning keegi ei taha vaeva näha kahvli ja taldrikuga, kui neil juba ka jook näpuvahel.
  • Tavalised snäkid on juustud ja lihatooted, oliivid, pähklid ja puuviljad.
  • Sul peaks ka midagi magusat olema. Küpsised, muffinid või väiksed koogid on hea valik.
 7. Muusika. Pane kokku playlist, mis sisaldab lahedat taustamuusikat. See teeb keskkonna kutsuvamaks ning täidab ka piinlikud jutupausid.
  • Kui tahad asju laheda ning rahulikuna hoida, siis vali jazz.
  • Kui tegu on nooremate külalistega, võid valida hip-hop lood.
  • Kui soovid midagi, millele külalised kaasa ümiseda saaksid, siis vali klassikaline rokk või vanema aja hitid.
 8. Valmisseadmine. Tõsta mööbel ümber, et oleks piisavalt liikumisruumi. Pane lauad seinale lähemale ning vajadusel pane ka lisatoole, et külalised istuda saaksid. Veendu, et keset tuba oleks piisavalt ruumi, et inimesed saaksid püsti seista ning vabalt ringi liikuda.
  • Pühenda üks ala kohaks, kus jooke saab ning teine söökide jaoks.
  • Veendu, et prügikast oleks nähtavas kohas.
 9. Dekoratsioonid. Stiilsema mulje jaoks piirdu minimaalsete dekoratsioonidega. Pane lihtsalt mõni vaas lilledega ning võid ka mõned õhupallid või muud kaunistused lisada.
  • Kui pidu toimub väljas, siis pane üles valgusketid ning veendu, et külalised ka pimedas näeksid.
 10. Virtuaalne kokteilipidu. Pane aeg paika ning saada kutsed välja. Sa võid lasta inimestel ise joogid valida või saata ka retsepti mõne kokteili jaoks, et kõik samu jooke nautida saaks.
  • Pane end videokõne jaoks ilusti riidesse! Uhkel riietumine tekitab tunde, nagu läheksid kuskile välja peole ning tõstab tuju.
  • Virtuaalne pidu on suurepärane ettekääne, et koondada ühte kohta erinevates kohtades elavad inimesed.