E-POOD Tootekategooriad

Kuidas planeerida esimest sünnipäevapidu?

Kuidas korraldada lapse 1. aastaseks saamise sünnipäevapidu?

Lapse esimese aasta sünnipäev on alati vanemate ja külaliste jaoks meeldejäävam kui beebile. See aga ei tähenda seda, et see ei võiks olla lõbus ja sündmusterohke päev kõikide jaoks. Kas sinu beebi seda mäletama hakkab? Peaaegu kindlasti mitte, kuid sünnipäeva saab tuleviku jaoks jäädvustada fotode, videote ja mälestustega. Väikese planeerimise ja mõistlike ootustega saad luua peo, mis on lõbus ja stressivaba.

Tähistamise planeerimine

 1. Püsi eelarve juures. Kulutatav summa sõltub muidugi sinu eelarvest ja sellest, kui palju külalisi tuleb. Ära tunne survet, et pead kulutama mingi kindla summa, et teiste lastevanematega sammu pidada.
 2. Hoia pidu väiksena. Beebi võib paljude võõraste juuresolekul end hirmununa tunda, eriti kui võõraste seas on palju täiskasvanuid. Limiteeri enda külaliste nimekiri ning kutsu vaid lähedasemad sõbrad ja pereliikmed. Samuti mõtle selle peale, kui palju rahvast saad enda eelarve juures ära toita.
 3. Vali teema. Beebit see ei huvita, aga vanemad külalised võivad nautida värvikat ja loovat teemapidu. Lisaks on fotod palju lõbusamad kui neil on dekoratsioone, mütse ja värvikat toitu. Mõned ideed:
  • Multika või superkangelase teema (Elsa ja Anna, Käsna-Kalle, Ämblikmees jne)
  • Värvi teema (punane, sinine, täpiline, triibuline)
  • Looma teema (koduloomad, leopard, metsaloomad)
  • Tsirkuse teema
 4. Vali asukoht, mis sobib sinu külaliste ja teemaga. Kuigi sinu beebi tunneb end kõige paremini ilmselt tuttavas kohas, võid mõelda ka selle peale, kuhu ja kuidas sa rohkemad külalised ära mahutad. Kui oled teema valinud, siis vast saad seda asukohana kasutada, nagu näiteks park või loomaaed. Kui tulemas on palju suuremaid lapsi, siis näiteks mõni lastesõbralik restoran.

Külaliste rõõmsana hoidmine

 1. Hoia menüü lihtsana. Tõenäoliselt on sul palju erinevas vanuses külalisi, sealhulgas beebid, täiskasvanud ja erinevas vanuses lapsed. Serveeri toitu, mis kõigile meelepärane olla võib. Pea meeles, et osadel su külalistel ei ole veel hambaid. Lisaks hoia silma peal ka enda külaliste allergiatel ja toidutalumatustel.
 2. Serveeri näputoitu. Sinu laps ning tõenäoliselt ka paljud külalised ei tea, kuidas kahvlit kasutada ning taldrikut hoida. Vali lihtsad ühe-kahe ampsu toidud. Näiteks:
  • Juustukuubikud
  • Väikesed koogid
  • Väikesed võileivad
  • Puuviljatükid
  • Pitsaviilud
 3. Osta sünnipäevatort. Kindlasti lõpetab osa sellest sinu lapse näol ja kätel, kuid see on klassikaline foto tegemise võimalus ning kõik armastavad kooki. Lase kohalikul pagaril küpsetada teemaga sobiv tort või tee see ise.
 4. Planeeri mäng või tegevus, kust kõik osa saavad võtta. Su laps ei saa raskematest tegevustest veel aru nii, et planeeri lühikesi ja lihtsaid tegevusi, mis lapsi keskenduma paneb, kuid millest kõik osa saavad võtta.
  • Näiteks lugege ette su lapse lemmikraamatut, tehes erinevaid hääli.
  • Laulge erinevaid lastelaule.
  • Sa võid eritegevusi planeerida ka täiskasvanutele ja vanematele lastele, näiteks väike kunsti- ja käsitöölaud.

Peo stressivabaks tegemine

 1. Tee pilte enne kui külalised saabuvad. Kindlasti tahad pilte ka külalistega, kuid tee osad pildid ära enne kui beebi sünnipäevariietus kortsuliseks ja plekiliseks muutub ning laps virilaks minna võib.
 2. Hoia pidu lühikesena. Tund või poolteist on su beebi tähelepanuvõime ja energiataseme piir. Planeeri pidu nii, et see langeks kokku beebi tavaliselt aktiivsete tundidega.
 3. Võta abilisi. Isegi väikese peo pidamine võib ühe inimese jaoks raskeks kuluda nii, et võta keegi appi, kes aitaks toitu ja kaunistusi ette valmistada ning pidu läbi viia. Kui külaliste seas on palju lapsi, siis võid kaaluda ka lapsehoidja palkamist, et oleks keegi, kes lastel silma peal aitab hoida.
 4. Planeeri segadusi. Sa korraldad pidu beebile nii, et segadust tekib kindlasti. Sa saad aga selle raskusaset kontrollida, hoides eemale punastest jookidest ja kleepuvatest ning plekke jätvatest toitudest.