E-POOD Tootekategooriad

Kuidas kruusidelt plekke maha saada?


Kuidas eemaldada valgetelt kruusidelt ja tassidelt plekke?

Kas su valged kruusid on kohvi- või teeplekkide tõttu värvi muutnud? Need plekid on eriti kangekaelsed ning neid on raske eemaldada, eriti siis, kui need on pikema aja jooksul tekkinud ning kinnistunud. Siiski on olemas mitmesuguseid kaubanduslikke ja omatehtud puhastusvahendeid, mida saad nende eemaldamiseks kasutada.

Poes müüdavate vahendite kasutamine

 1. Leota kruusi valgendajaga. Vala suurde kaussi 4-5 liitrit vett ning üks supilusikatäis valgendajat. Leota kruusi nii kaua, kuni plekid kaovad. See võib võtta nii ühe tunni kui ka terve öö.
  • Teise võimalusena võid kruusi tugevalt puhastuskäsnaga küürida, seni kuni plekid kaovad.
  • Antud kogust valgendusvett kasutatakse nõude desinfitseerimiseks. Kui su tassil või kruusil olevad plekid sellega välja ei tule, võid valgendajat juurde lisada. Veendu, et peale leotamist peseksid enda kruusi väga hästi ära!
 2. Kasuta maagilist käsna. Tee maagiline käsn õrnalt niiskeks ning hõõru sellega kuiva tassi. Hõõru ringikujuliselt ning mõõduka survega.
  • Peale puhastamist pese tass korralikult ära!
 3. Kasuta pulbrilisi puhandusvahendeid. Need võivad olla väga tõhusad keraamiliste nõude puhastamisel. Tavaliselt kombineeritakse need tooted väikese koguse veega ja hõõrutakse üle pinna lapi või käsnaga.
  • Ole aga nende toodetega siiski ettevaatlik, kuna need võivad olla liiga abrasiivsed ja põhjustada kriimustusi. Selle vältimiseks katseta pulbrilist puhastusvahendit kruusi alumisel küljel, enne kui seda ülejäänud kruusi puhastamiseks kasutad, et kahjusi minimaalsena hoida.
 4. Kasuta professionaalset espressomasina puhastusvahendit. See võib olla suurem investeering, kui enamik inimesi soovib, kuid kui tõesti soovid valget kruusi puhastada, osta kaubanduslikku puhastusvahendit. Espressomasina puhastusvahend on spetsiaalselt loodud kohviplekkide eemaldamiseks.
  • Nagu kõikide poes müüdavate puhastusvahendite puhul, on oluline ka see puhastusvahend enne kruusi uuesti kasutamist täielikult maha pesta.

Tavaliste majapidamistoodete kasutamine

 1. Hõõru söögisoodaga. Valmista paks pasta kasutades söögisoodat ning natukest sooja vett. Kanna pasta plekkidele ja lase sellel umbes kümme minutit seista. Siis hõõru tassi sooja vee ja nõudepesuvahendiga.
  • Loputa pasta kruusilt maha ja vajadusel korda protsessi. Uus pastakiht peaks sattuma sügavamale plekkidesse.
 2. Kasuta äädikat. See on keskkonnasõbralikum meetod, mis ei nõua valgendi ega nõudepesuvahendite kasutamist. Kuumuta tassitäis äädikat keskmisel kuumusel. Leota kruusi kuumas äädikas 4 tundi või üleöö.
 3. Hõõru kruusi soolaga. Tee kruusi sisemus vähese veega märjaks. Lisa umbkaudu supilusikatäis soole ning hõõru kruusi senikaua, kuni see puhtaks saab. Sool toimib lihtsa kerge abrasiivina, imbub plekkidesse ja eemaldab need.
  • Soola kruusi sisse nühkimiseks võid kasutada ka sidrunikoort. Sool on abrasiivne ning sidrun on pleegitusaine, mis aitab plekkide eemaldamisele kaasa.
 4. Kasuta hambaproteeside tabletti. Lase proteesitablett kuuma veega täidetud kruusi. Tablett peaks kihisema ja lahustuma, puhastades samal ajal kruusist plekke.
  • Loputa kruus puhtaks siis, kui kihisemine on lõppenud.