E-POOD Tootekategooriad

Kuidas kuuma ilmaga end jahutada?

Kuidas end jahutada, kui sul pole konditsioneeri?

Kuumus teeb sind õnnetuks? On raske end mugavalt tunda ja öösel magada, kui sul on kogu aeg kuum ning higistad. Õnneks on nippe, mida saad kasutada, kui oled väljas päikese käes või toas, kus puudub konditsioneer. Kuigi sul tasuks investeerida mõnda ventilaatorisse, siis võid proovida ka neid nippe, mis raha ei nõua.

 1. Pane kaela peale märg rätik. Tee väike rätik või muu riie jaheda veega märjaks. Mässi see kaelale ja kuklale, et saada kohest leevendust. Kui riie ära kuivab, siis tee see lihtsalt uuesti märjaks.
  • Pea meeles, et antud meetodiga võib ka sinu särk natuke märjaks saada.
 2. Lase jahedal veel üle randmete voolata. Pane kraanivesi nii külmaks kui soovid ning hoia enda randmeid selle all. See meetod jahutab sinu veresooni, kui kuumus on väljakannatamatu.
 3. Tee juuksed märjaks. Pista pea jaheda jooksva vee alla ja tee juuksed üleni märjaks. See jahutab su kehatemperatuuri. Tee seda nii tihti kui vaja on. Ära ainult šampooni kasuta, kuna tihe šampoonitamine on juustele halb.
  • Kui oled väljas ning su läheduses on mõni puhta vee allikas, siis võid pea sinna sisse pista või kallata pudelist juustesse vett.
 4. Pihusta end jaheda veega. Täida spreipudel külma veega ning pihusta seda enda nahale, et kiiret leevendust saada. Et veelgi rohkem maha jahtuda, seisa peale pihustamist ventilaatori ette.
  • Võid spreipudeli täita ka külma vee ja jääkuubikutega ning selle endaga välja kaasa võtta.
 5. Tee ise konditsioneer ventilaatori ja jää abil. Aseta metallist kauss, mis on jääga täidetud, ventilaatori ette ja suuna see soovitud kohta. Säti ventilaator nii, et see puhuks otse jää peale. See on väga lihtne viis jäise tuule loomiseks, mis su ruumi jahutab. Kui jää ära sulab, asenda see uuega.
  • Sa võid kasutada ka klaasist kaussi. Plastikust kauss on vähem efektiivsem.
 6. Mine külma dušši alla. Külm vesi jahutab kehatemperatuuri ning kui sul on kodus väga palav, siis hüppa külma duši alla või vanni. Kui sul on öösiti kuumuse pärast raske magada, siis tee seda ka enne voodisse minekut.
 7. Pane päeval aknad kinni ja kardinad ette. Blokeeri päeval päikesekiired, et su kodu veel kuumemaks ei lähe. Nii pea kui väljas temperatuur tõusma hakkab, sulge aknad ning pane kardinad või rulood ette. Su kodu võib küll nüüd pimedavõitu olla, kuid see on vähemalt jahedam.
 8. Ava ööseks aknad. Lase jahedam öine õhk tuppa. Niipea kui välitemperatuur langema hakkab, ava aknad, et kodus õhk liikuma saada. Kui sa ei taha avatud akendega magada, siis pane need enne magamaminekut kinni ning ava uuesti kohe kui ärkad.
 9. Vaheta ära enda voodipesu. Kasuta siidist, satiinist või puuvillast tehtud voodipesu. Need on kuuma ilmaga palju paremad ja hingavamad kui polüestrist või flanellist tehtud linad. Pane ära paksud tekid ning võta peale ainult lina või tekikott.
  • Võib-olla oled kuulnud soovitust enne magamaminekut oma voodipesu külmas vees leotada. See pole aga hea mõte, kuna linad soojenevad kiiresti ja niiskus võib hallitust tekitada.
 10. Pane madrats põrandale. Põrandal on jahedam magada. Kuna kuum õhk tõuseb kõrgemale, siis on põranda ligidal natuke jahedam. Eriti kuumadel öödel võid kolida magama ka keldrisse.
 11. Pane selga kerged ja avarad riided. Looduslikest kiududest valmistatud heledad riided aitavad higil aurustuda, nii et sul on jahedam olla. Nüüd on aeg vahetada kunstkiud, nagu polüester, kergete ja hingavate puuvillast, linasest või siidist kangaste vastu.
  • Päikese käes väldi tumedate riiete kandmist, kuna need võtavad endasse rohkem päikest ning sul on palavam kui heledates riietes.
  • Heida nurka ka sokid ja kinnised jalatsid ning vali hoopis sandaalid.
 12. Varu söömiseks jahedaid asju. Jahutamiseks siruta käsi jäätise, külmutatud puuviljade või smuutide järgi. Proovi valida midagi kerget ja värskendavat nagu puuviljasorbett või jahutatud arbuus. Nendes on lisaks ka vedelike, mis aitavad ära hoida vedelikupuudust.
  • Kui tahad ise mahlajäätist valmistada, külmuta oma lemmik mahl või smuuti papptopsides, millesse on torgatud pulgad.