E-POOD Tootekategooriad

Kuidas sinikast kiirelt lahti saada?


Kuidas ravida sinikat, et see kiirelt paraneks?

Võib olla tüütu oodata nädalaid, et see suur sinikas lõpuks ometi paraneks, eriti kui see on nähtavas kohas. Verevalumid tekivad siis, kui nahapinna lähedal asuvad väikesed veresooned katki lähevad. Veri lekib nahaalustesse kudedesse ning nahale tekib see tuttav mustjassinine jälg. Õnneks on olemas võimalusi, et kiirendada sinika paranemist.

 1. Pane sinikale jääd. Külm ahendab vigastatud veresooni. Mähi jääkott, jääkuubikud või külmutatud köögiviljade pakk (nt külmutatud herned) pesulapi või paberrätiku sisse. Seejärel hoia seda 10–15 minutit sinika peal. Tee seda mitu korda päevas, kuid mitte rohkem kui 15 minutit tunni aja kohta.
  • Pane peale midagi külma kohe peale sinika saamist. Mida varem, seda parem, kuna seda vähem verd lekib veresoontest välja ning sinikas ei lähe nii suureks.
 2. Lase viga saanud kohal puhata. Verevalumi ümber olevate lihaste kasutamine võib seda hullemaks teha. Peale vigastuse saamist lase vastaval kehaosal vähemalt paar päeva puhata. Nii paraneb verevalum palju kiiremini.
  • Näiteks, kui sinikas on sinu jalal, siis ära paar päeva jooksma mine.
  • Ära masseeri verevalumi piirkonda, kuna nii võid tahtmatult lõhkuda rohkem nahaaluseid veresooni ja muuta sinika suuremaks.
 3. Tõsta viga saanud koht üles. Et vähendada verevoolu, tõsta viga saanud koht südamest kõrgemale. Kui verevool väheneb, väheneb ka turse – lisaks takistab see vere sattumist sinikate piirkonda. Kui su sinikas on kehapiirkonnas, mida saad tõsta (nt käed ja jalad), tõsta see kohe pärast viga saamist südamest kõrgemale.
 4. Suru verevalum kokku. Elastikside võib vähendada turset. Kui märkad, et sinikas on paistes, mähi selle ümber elastne side. Ära ainult seda liiga tugevalt tee, kuna muidu võid takistada verevoolu.
 5. 48 tundi peale sinika tekkimist pane sellele sooja. Kuumus aitab eemaldada kinni jäänud verd ja leevendada valu. Pärast sinika tekkimist oota 2 päeva, seejärel hoia kuumaveepudelit vastu muljutud nahka. Ära tee seda korraga kauem kui 20 minutit. Kuumus võib suurendada verevoolu ja vereringet, mistõttu loputab see naha alt vere välja ja sinikas kaob kiiremini.
  • Sinikat võid leotada ka soojas vannis.
 6. Pane sinikale aloe verat. Aloe vera geel võib vähendada verevalumite valu ja põletikku. Pudelil olevaid juhiseid järgides määri näputäis puhast aloe vera geeli sinikale peale. Jahutav aaloegeel mitte ainult ei mõju nahale rahustavalt, vaid peatab sinika suurenemise ja aitab sel paraneda.
 7. Söö ananassi või võta bromelaini sisaldavat toidulisandit. Ananass sisaldab bromelaini, mis võib aidata sinikal kiiremini tuhmuda. Kui sulle ananass ei maitse, siis võta bromelaini sisaldavat toidulisandit.
 8. Söö toite, kus on palju C-vitamiini. C-vitamiini kasutatakse sageli haavade- sealhulgas verevalumite- paranemise soodustamiseks. Seda seetõttu, et C-vitamiin aitab kehal regenereerida kollageeni, mis tugevdab veresooni ja kiirendab paranemisprotsessi.
  • Söö tsitruselisi (apelsin, kiivi, greip), maasikaid, tomateid, paprikat ja brokkolit.
  • Võid lisaks võtta ka C-vitamiini toidulisandit.