E-POOD Tootekategooriad

Kuidas lahti saada kirsiplekkidest?

Kuidas eemaldada kirsiplekke riietelt ja mööblilt?

Kirsid on võrratult head, kuid neil on ka võimatu võime määrida pinde, riideid, nägu ja sõrmi, eriti kui kirsse söövad väikesed lapsed. Ja miks kirsid nii määrivad on? Nagu punane vein ja paljud teised marjad, sisaldavad ka kirsid tanniini, kemikaali, mida kasutatakse sageli kangaste värvimise ainena. See muudab kirsiplekid võrdseks punase veini plekkidega, kuna neist mõlemaist on raske lahti saada.
Kuna me ei saa niipea oodata, et lapsed sööksid kirsse ettevaatlikult ja vastusetundlikult ning isegi täiskasvanutel on oma õnnetused, räägime sellest, kuidas kardetud kirsiplekist lahti saada.

Kuidas riietelt kirsiplekke puhastada?


Esimene reegel- puhasta nii kiiresti kui võimalik! Pleki kiire käsitlemine suurendab võimalusi selle eemaldamiseks. Teine reegel- ära kunagi plekki hõõru! See surub seda ainult sügavamale kanga sisse. Ja kolmas reegel? Külm vesi (vähemalt alguses). Kui oled nürida noaga kõik kirsitükid ära kraapinud, lase pahupidi keeratud riidel jooksva külma vee all olla, et kirsist tulnud värvi kiududest välja tõrjuda.
Siiski on värskete ja kinnitunud plekkide käsitlemise tavad erinevad. Kui plekk on jõudnud juba kinnituda, siis keera riideese pahupidi ning pane plekile naturaalset hapet, näiteks sidrunimahla või äädikat. Võta eelpesuks mõeldud plekieemaldajat ning pehmete harjastega hari ning kanna plekieemaldaja plekile ning lase sellel seista vähemalt veerand tundi. Kui sul ei ole käepärast plekieemaldajat, siis võid proovida tavalist pesupesemisvahendit või soodast ja veest tehtud pastat. Seejärel pese riie kuumas vees (vaata riidelt silti, et saada teada kui kuuma vett kasutada tohid).
Kui kangal on silt “dry clean only”, siis tupsuta plekki paberrätikuga, et eemaldada võimalikult palju vedelikku, enne kui selle keemilisse puhastusse viid. Kui riie on tehtud valgest puuvillast või linast, siis sega kokku vahend valgendajast ning soojast veest, järgides pakendil olevaid juhiseid. Kasta plekiline ese täielikult vette ning lase sellel liguneda pool tundi või etiketil välja toodud soovituste järgi.

Kuidas eemaldada kirsiplekke vaibalt ning pehmelt mööblilt?

Sarnast protsessi saab kasutada nii vaipade kui mööblipolstri puhastamisel- ole lihtsalt ettevaatlik, et diivanipadjad liiga märjaks ei saaks, kuna see võib põhjustada hallituse probleeme.

Esiteks, kasuta märja pleki eemaldamiseks valget lappi, töödates väljaspoolt sissepoole, et plekk ei leviks. Sa võid kasutada poes müüdavat puhastusvahendit või teha see ise ühest teelusikatäiest vedelast nõudepesuvahendist ning tassitäiest leigest veest. Võid sellele lisada ka paar supilusikatäit äädikat. Kasta valge riie vahendisse ja kasuta seda pleki puhastamiseks, keerates lappi pidevalt nii, et kasutaksid puhast pinda. Tee seda seni, kuni värvi enam lappi ei imendu.
Valgete vaipade ja mööbli jaoks kanna plekile paar tilka vesinikperoksiidi ning lase enne lapiga töötlemist tund aega seista.

Kirsiplekkide eemaldamine sõrmedelt

Kui puhastad kividest kirsse, et teha pirukat või neid lihtsalt enda lastele anda ning peale seebi ja veega pesemist on su käed ikka punakaslillad, siis võid proovida käte hõõrumist sidrunimahlaga. Kui sellest abi pole, võta appi küünelakieemaldaja.