E-POOD Tootekategooriad

Kuidas lastega lennata?

Lastega lendamine ei pea olema keeruline. On mitmeid asju, mida sa saad enne, sellel ajal ja peale lendu teha, et teha kogemust positiivseks lapse, enda ja ka teiste reisijate jaoks. Mõeldes ette, kuidas päev kulgeb, jagades ülesandeid teistele kaasa reisivatele täiskasvanutele ja pakkudes head informatsiooni ja meelelahutust enda laste jaoks, saad teha enda järgmisest lennureisist parima.

Reisi planeerimine

 1. Vali öine või varahommikune lend. Unine laps on ka tõenäoliselt lennu ajal unine ja magab. Samuti kipuvad varahommikused lennud olema vähem rahvastatud. Kui võtad öise lennu ning laps ei taha maha rahuneda, siis proovi talle vaikselt lugeda unejuttu, mida ta juba varem kuulnud on, lasta talle rahustavat muusikat või looduse hääli või tehes talle õrna selja ja kaela massaaži.
  • Kui sul on siiski raskusi tema magama saamisega, siis võid kasutada lastele mõeldud nõrkasid unerohtusid. Küsi soovitusi enne reisi oma arstilt või apteekrilt.
 2. Kontrolli lennuhindasid lastele. Vahepeal on lennuettevõtete kodulehel informatsiooni laste pileti maksumuse kohta. Kui neil ei ole, siis helista firmasse ja küsi, kas sa peaksid ostma täiskasvanu istme enda väikelapsele ja kas sinu lapsele on vaja eraldi istet olenevalt tema vanusest ja suurusest.
 3. Võta kaasa käru või turvaiste, kuid ainult siis kui see on hädavajalik. Kärude ja turvaistmetega on raske majandada ning seda eriti siis, kui sõidad sihtkohta mitme lennukiga. Samuti võivad need saada lasti hulgas kahjustada. Kui sul on vaja võtta kaasa käru, siis helista lennuettevõttesse ja küsi käru kaasavõtmise hinna kohta.
 4. Registreeri vähemalt kaks tundi enne lendu. Pole midagi hullemat, kui tunda järjekorras stressi, kuna sinu lend hakkab lahkuma ning sa pead enda lapsed läbi turvavärava saama. Võta 2-3 tundi, et läbida registreerimine ja turvakontroll ning seda stressivabalt.
  • Varakult saabudes saab sinu laps uurida ootamise ajal lennujaama, mis võib talle heaks kogemuseks olla ning samuti on see hea võimalus teda ära väsitada.
 5. Kontrolli enda lennu staatust õhtul enne reisi ja ka siis kui lennujaama saabud. Kui on mõningaid hilinemisi või tühistamisi, siis on hea seda võimalikult varakult teada, et saaksid asju ümber korraldada.
 6. Jaga täiskasvanute vahel ära kohustused. Kui sa reisid mitme täiskasvanuga, siis pane paika “sõbra” süsteem. See võib olla abiks, kui üks täiskasvanu tegeleb paberimajandusega ning samal ajal hoiab teine lapsi tegevuses. Kui reisid perega, siis tead, kellele milline roll kõige paremini sobib.
 7. Tee korraldused lennujaama ja majutuse vahel ette ära. Kui sul on kaasas väsinud lapsed ning lennujaamast majutuse kohta saamine on keeruline, siis tekitab see asjatut stressi. Pane paika marsruut ja kaardid enda sihtkohta, et need oleksid lennukilt maha tulles kohe käepärast.

Lapse ettevalmistamine reisi jaoks

 1. Pane lapse taskusse “Aita mind, olen kadunud” kaart. Seal peaks olema sinu nimi, aadress ja telefoninumber juhuks, kui laps peaks sinust eraldi sattuma. Enda käes hoia hiljutist pilti lapsest. Ära lase lapsel silme alt kaduda ning käse tal püsida sinu läheduses.
 2. Lase tal pakkida enda kott. Lapsele meeldib vastutus enda pagasi pakkimisel ja kandmisel. Samuti aitab see tal enesekindlamalt tunda, kui ta end reisi pärast närviliselt tunneb. Juhi pakkimist, et kõik, mida su laps vajab, jõuaks ka tema kotti ning ära unusta igale kotile panemast enda nime ja telefoninumbrit.
 3. Pane selga kerged, mugavad riided ja paelteta jalatsid. Et turvakontrollis vähem aega raisata, siis vähenda metallihulka enda riietes ja jalatsites. Lennukid võivad külmad olla nii, et lase lapsel jakk selga panna või hoia ühte tema kotis.
 4. Räägi talle, et kõrva- ja kõhuvalu lennureisi ajal on ajutised. Võta kaasa valu vaigistavad kõrvatilgad ja näita kuidas neid kõrva panna, et vähendada kõrvavalu. Võta kaasa ka rohtu, mis aitaks iiveldust vähendada.
 5. Võta kaasa komplekt õnnetuste ja segaduste jaoks. Käsipagasisse pane niisked salvrätikud, taskurätikud, plaastrid ja kilekotid (okse jaoks). Ära looda lennuteenindajate peale, kuna neil võib olla teisi reisijaid, kellega vaja tegeleda on ning nad ei pruugi saada sinu lapse õnnetustega tegeleda.

Teekonna lõbusaks tegemine

 1. Pane laps istuma vahekäigust eemale. Väikesed käed ja jalad võivad saada viga teiste reisijate või toidukärude möödumisel ning lapse ei peaks krabama inimesi ja teiste vara.
 2. Tee lapse olek mugavaks. On raske ühe koha peal pikalt istuda, kuid väikesed padjad, tekk ja pehme kaisuloom võivad teha asja mugavamaks. Mugavalt tundval lapsel on ka vähem tahtmist enda istmelt lahkuda ja teiste reisijate istmeid togida.
 3. Võta kaasa erinevat meelelahutust. Võta kaasa kaasaskantav mängukonsool, telefon, kuhu on pandud muusikat ja audioraamatuid, mängukaardid, pusled, paberit ja pliiatseid.
  • Võta kaasa lapse jaoks väike üllatus, nagu näiteks uus värviraamat ja kriidid. See aitab tekitada huvi uute asjade vastu ning ära hoida igavust.
 4. Võta kaasa ka snäkke. Võta kaasa madala suhkrusisaldusega tooteid nagu kuivatatud puuviljad, hommikusöögihelbed, võileivad, granola jne. Väldi asju, mis vajavad külmkapis olemist, sulavaid ja pudisevaid asju ning banaane ja avokaadosid, kuna need võivad kotis pudruks muutuda.
 5. Premeeri head käitumist ja kasuta kindlat distsipliini. Tee komplimente lapsele siis, kui ta istub ilusti paigal, püsib vaikne ja austab teisi. Räägi lapsele enda ootustest enne reisi ning too välja ka preemiaid, mida ta hea käitumise eest saada võib. Kui laps käitub halvasti, siis võib ta käituda niimoodi sellepärast, et soovib saada rohkem tähelepanu. Ära anna talle negatiivset tähelepanu karjudes ja lakse andes, selle asemel ütle kindel “ei” ja selgita, miks tema teguviis õige pole. Vii tema tähelepanu positiivsele ja huvitavale tegevusele peale tema distsiplineerimist.
 6. Püsi rahulik. Kui kõik ei lähe nii nagu planeeritud, siis proovi enda meelepaha mitte välja näidata. Vanemate tuju mõjutab ka lapsi ning niimoodi võib sinu stress muutuda ka tema stressiks.

Väike lennukikujuline pross

Neljaosaline kottide komplekt lennukitega

334-osaline lego lennuk

Väike lennuk heli ja valgusega

Täispuhutavad lennukid lastele – 10 tk