E-POOD Tootekategooriad

Kuidas magamistoas feng shuid rakendada?

Kuidas sa oma magamistoas feng shuid kasutada saad?

Vanast Hiinast pärinev feng shui meetod aitab meil tasakaalustada oma kodusid. Sageli pöörame rohkem tähelepanu just oma magamistoale, kuna seal me puhkame. Õige feng shui olemasolu võib aidata parandada romantikat, lasta sul paremini välja puhata ning anda sulle tunde, et kõik on ilusti kontrolli all.

Feng shui kasutamine voodis

 1. Vali tugev voodipeats. Parimad voodipeatsid on sellised, mis on tugevad ja valmistatud puidust või on tugevasti polsterdatud, kuna neis on väga hea kombinatsioon kindlast, kuid samas ka õrnast ja toetavast. Sel ajal, kui unne triivid, on kehal mitmel tasandil käimas eriti kiire energiaparandustöö. Alateadlikult vajab su pea head tuge ja kaitset.
 2. Vali toetav madrats. Saadaval on mitmesuguseid madratseid, vali targalt ja investeeri sellisesse, mis soodustab sulle parimat und ja lõõgastumist. Mida paremini sa öösel magad, seda parem on su tervis päevasel ajal. Pööra tähelepanu heale feng shuile ja ära osta kasutatud madratseid – kunagi ei tea, millist energiat need eelmistelt omanikelt endasse kogunud on.
 3. Veendu, et voodi oleks hea kõrgusega. Tasakaalustatud feng shui energiavoo võimaldamiseks peab voodi olema põrandast mõistlikul kõrgusel. Üldiselt peetakse halbadeks feng shui vooditeks voodeid, mille all on sisseehitatud sahtlid, mis aitavad sul hoiustamislahendusi leida, kuna energia peab magamise ajal ümber keha ringlema, mis pole võimalik, kui voodialune ruum on blokeeritud.
 4. Jälgi, et voodi oleks uksest võimalikult kaugel. Paiguta voodi uksest kaugemale või uksega diagonaalselt, kuid mitte uksega ühele joonele. Ükskõik kas tegu on toaukse, rõduukse või kapiuksega- ära lase voodil olla ühegi uksega ühel joonel, kuna muidu voolab liiga palju chi-d su voodi poole.
 5. Ära pane voodit akna alla. Lisaks heale voodipeatsile on vaja, et voodi taga oleks kindel sein. Akna all magades kipub su isiklik energia ajapikku nõrgemaks jääma, kuna sellel puudub korralik tugi ning kaitse.
 6. Tasakaalusta energia mõlemal pool voodit. Pane mõlemale poole voodit öökapid. Ideaalis võiksid panna mõlemale öökapile ka samasugused lambid. See tasakaal on oluline, et hoida sind keskendununa ja eriti võrdsuse säilitamiseks suhtes, kui sa jagad magamistuba oma kaaslasega.
  • Ideaalis peaksid öökapid olema ümmargused, mitte kandilised, et vähendada su poole suunatud chi energiat.
 7. Hoia voodi eemal telekatest ja muudest segajatest. Et magamistoast saaks tõesti koht, kus puhasta ja lõõgastuda, vii sealt välja telekas ja töölaud. Kui sul aga on väike kodu ning pole võimalik neid teise tuppa viia, siis aseta enda voodi lauast ja telekast võimalikult kaugele, et see ei segaks su voodi positiivset energiat.

Negatiivse energia vältimine

 1. Väldi peeglit, mis on suunatud voodi poole. Kui sa seda ära tõsta ei saa, siis kata peegel kinni. Arvatakse, et katmata peeglid magamistoas häirivad und. Üldse on hea idee magamistoas peegleid vältida, kuna need on liiga energilised kosutava ruumi jaoks.
  • Kui soovid, et sul magamistoas ikka peegel oleks, võid selle panna sissepoole kapi ukse külge. Nii pääsed sellele vajadusel kergelt ligi.
 2. Jäta veeteemalised objektid lisamata. Ära kasuta magamistoas purskkaeve, akvaariume ja ka veega pilte. Feng shui järgi võivad need kaasa tuua rahalist kahju ja röövimist. Veeteemalised asjad võid asetada hoopis vannituppa.
 3. Ära magamistoas hoia lilli ja taimi. Arvatakse, et taimedel on liiga palju yangi, mis annab liiga palju energiat ning takistab sul ennast välja puhkamast. Kui sul pole taimi mujale panna, siis pane need vähemalt nii, et sa neid voodis olles ei näeks.
 4. Pane raamatud mujale. Korraga võid enda magamistoas hoida mõnda raamatut, mida parasjagu loed, kuid kui seal on liiga palju raamatuid, võid end seal toas olles ülekoormatuna tunda. Magamistuba on puhkamise ja lõõgastumise koht ning hunnik raamatuid võib tekitada sarnasust töökohaga.

Tasakaalu loomine värvidega

 1. Kire ja energia jaoks kasuta tuleelemendi värve. Tasakaalustatud feng shui tule element ruumis toob toetavat energiat kõigisse karjääripüüdlustesse ja aitab saavutada tunnustust. Samuti aitab see sul oma ellu ja magamistuppa kutsuda kirge ja romantikat. Feng shui tule elemendi värvid on järgmised:
  • Punane
  • Oranž
  • Lilla
  • Roosa
  • Tugev kollane
 2. Stabiilsuse jaoks lisa maalähedasi toone. Tugev ja harmooniline feng shui maa element su kodus loob stabiilsust ja kaitset sinu suhetes. Maa elementide värvid on:
  • Helekollane
  • Beež
 3. Lisa “metalseid” värve selguse ja täpsuse jaoks. Feng shui metalli element annab teravust, täpsust, selgust ning tõhusust. Selle tasakaalustatud olek aitab elada selguse ja kergusega. Metalli elemendi värvid on:
  • Hall
  • Valge
 4. Lisa pastelseid värve, et tuua magamistuppa rahu ja lõõgastust. Heledad ja pehmed pastelsed värvid lisavad rahu. Vali näiteks:
  • Helesinine
  • Heleroosa
  • Heleroheline
  • Helelilla