Kuidas meigi tegemisel vigu vältida?

Meik on võimas vahend, et tuua välja enda loomulikku ilu. Kuid kui sa seda õigesti ei tee, võid hoopis enda välimuse kehvemaks teha. Ükskõik kas asi puudutab jumestuskreemi valikut või pealekandmist, kulmude täitmist või regulaarset pintslite pesu, on võimalik võtta ette mõningaid samme, et muuta meigiga enda väljanägemist ja enesetunnet.

 

Õige jumestuskreem ja peitekreem

 

  1. Valmista enda nahk ette jumestuskreemi jaoks. Kui paned jumestuskreemi kuiva, ketendava või õlise naha peale, siis võib juhtuda see, et su nahk näeb välja tükiline. Enne meigi tegemist puhasta alati enda nahk ning kasuta näokoorijat 1-2 korda nädalas, et nahk oleks sile ja puhas. Kasuta ka nahka niisutavat kreemi enne meigi tegemist, et su nahk oleks korralikult niisutatud.
  • Hea mõte on enne jumestuskreemi pealekandmist kasutada ka meigialuskreemi. Meigialuskreem loob baasi, kuhu sinu meik saab kinnituda, et terve päeva ilusti püsida ning täidab ka poorid ja kortsud, et sinu jumestuskreem ühtlasem jääks.

 

  1. Testi jumestuskreemi toone enda lõuajoonel. Kui üritad poes leida endale sobivat tooni, siis ära proovi jumestuskreemi käe peale, kuna käsi pole sinu näoga sama tooni ning niimoodi võid osta enda jaoks liiga tumeda jumestuskreemi. Testi jumestuskreemi lõuajoonel, et kindel olla selle sobivuses sinu näo ja kaelaga.
  • Katseta jumestuskreemi naturaalse valguse käes, siis näed kõige paremini ära, kas see sobib sulle või ei.

 

  1. Kasuta jumestuskreemi pealekandmiseks käsna või pintslit. Kuigi jumestuskreemi pealekandmine näppudega tundub kõige lihtsam variant, võib see sinu näo jätta ebaühtlaseks ja triibuliseks. Selle asemel tupsuta puhaste sõrmedega jumestuskreem nahale ja kasuta jumestuskreemi jaoks mõeldud pintslit või munakujulist käsna, et seda laiali kanda.
  • Väldi lamedaid jumestuskreemipintsleid, mis näevad välja nägu värvipintslid- need võivad lõppmulje samuti triibuliseks teha. Selle asemel otsi pintslit, mille harjased on paksud ja kohevad, et saaksid jumestuskreemi ühtlaselt peale kanda.
  • Kui kasutad käsna, siis tee see enne kasutamist märjaks. Pigista üleliigne vesi välja, et käsn jääks niiskeks ning kasuta siis seda jumestuskreemi ühtlaseks laialihõõrumiseks. See hoiab ära selle, et sinu käsn liiga palju jumestuskreemi enda sisse ei imeks.

 

  1. Vali silmaalune peitekreem üks toon heledam kui sinu nahk. Sa võid arvata, et väga hele peitekreem teeb su silmaaluste piirkonna erksamaks, kuid kui kasutad peitekreemi, mis on 2-3 tooni heledam sinu jumestuskreemist, siis ainult tood tähelepanu silmaalustele ning saad tagurpidised pesukarusilmad. Selle asemel kasuta peitekreemi, mis on ainult üks toon heledam sinu jumestuskreemist.
  • Silma alla peitekreemi pannes on kõige parem kasutada sõrme, mitte harja või käsna. Sinu sõrmest kiirgav soojus aitab peitekreemil paremini naha sisse sulanduda ning nii ei näe tulemus rasvane välja.

 

  1. Kasuta punnidel ja plekkidel peitekreemi, mis on sama tooni nagu su jumestuskreem. Kui kasutad heledamat peitekreemi enda aknel, armidel ja muudel laikudel, siis ainult tõmbad neile tähelepanu juurde. Selle asemel kasuta peitekreemi, mis sobib täiesti sinu jumestuskreemi tooniga, et need omavahel ühte sulanduks.

 

 

Ülejäänud näomeigi tegemine

 

  1. Kanna puudrit peale strateegiliselt. Liigse puudri kasutamine võib rõhutada su poore, vagusid ja kortse. Et jumestuskreem paremini püsiks, siis ainult tupsuta puudrit aladele, kus sinu nahk kipub minema läikivaks või rasvaseks. Enamuste inimeste jaoks tähendab see otsaesist, nina ja lõuga.
  • Kui sinu nahk on kuiv, siis tasub puuder üldse panemata jätta.
  • Kõige parem puuder on kerge ja läbikumav, mis ei jäta sinu nahale mingit värvi.

 

  1. Kasuta vähe päikesepuudrit või kontuurimstooteid. Päikesepuuder ja kontuurimise tooted võivad lisada su näole soojust ja kindlaid piirjooni, kuid kui neid liiga palju kasutada, võib välimus paista mudasena. Et tulemus loomulik jääks, siis kasuta väikest kogust ning väikest ja kohevat pintslit, et neid õrnalt peale kanda.
  • Sulanda päikesepuuder ja kontuurimise tooted hoolikalt, et sinu näole ei jääks tumedaid triipe.

 

  1. Kasuta põsepuna kõrgemal. Kui kasutad põsepuna enda põskede alaosas, siis võib su nägu jääda karm ning allapoole veninud. Alusta põse kõrgemast kohast ning liiguta pintslit mööda põsesarna juuksepiiri poole.
  • Alusta vähese põsepunaga ning vajadusel lisa seda juurde. Ühtlusta see hoolikalt, et sinu nägu jääks loomulik.

 

Perfektsed silmad ja huuled

 

  1. Täida kergelt enda kulmud. Tumedad ja täiesti väljajoonistatud kulmud ei näe kunagi päris õiged välja. Et tulemus liiga karm ei paistaks, siis kasuta toodet, mille värv on sama või toon heledam kui sinu enda kulmul. Selle asemel, et ühe jutiga kulm joonistada, tee seda väikeste sirgete liigutustega, et tulemus oleks pehme ja loomulik.
  • Kõige naturaalsema tulemuse saad kui kasutad kulmupuudrit.
  • Kui oled kulmutoote pealekandmisega valmis saanud, siis kammi kulm läbi kulmuharjaga, et värv sisse sulanduks.

 

  1. Kanna peale silmameigi aluskreem. Kui sa tahad, et lauvärv kaua ilus püsiks, siis silmameigi aluskreem on väga vajalik. Kanna väike kogus aluskreemi laugudele ja hõõru õrnalt see sisse enne, kui lauvärvi peale kandma hakkad.
  • Kui sul pole silmameigi aluskreemi, siis võid kasutada ka peitekreemi.

 

  1. Võta abivahendid käiku kui kasutad silmalainerit. Enamustel ei õnnestu vaba käega joonistades täiuslik lainerijoon. Kasuta tükikest teipi või hoia paberitükki 45 kraadise nurga all enda silma nurgas, et saaksid seda joont järgides luua täiusliku lainerijoone.
  • Kui kasutad teipi, siis kleebi see enda käele ja tõmba ära. Tee niimoodi mitu korda, et osa kleepuvust ära kaoks ning sa ei teeks enda õrnadele silmaümbrustele haiget.

 

  1. Kooluta ripsmed enne ripsmetušši peale kandmist. Koolutatud ripsmed teevad silmad suuremaks ja avatumaks. On oluline, et sa koolutaksid ripsmed enne ripsmetušši peale panemist. Kui su ripsmed on koolutamise ajal märjad, siis võib koolutaja su ripsmed krussi ajada või isegi mõned ripsmekarvad välja tõmmata.

 

  1. Koori ja niisuta huuli enne värvi lisamist. Ükskõik kas kasutad huulepulka või huuleläiget ei näe see sinu huultel päris õige välja kui su huuled on kuivad ja ketendavad. Kasuta huulekoorijat, et eemaldada huultelt surnud nahk ning kasuta niisutavat huulepalsamit enne huulevärvi lisamist, et huuled näeksid välja siledad ja veatud.
  • Huulekoorijat võid nii poest osta kui ka ise teha. Kombineeri ½ teelusikatäit oliiviõli ühe teelusikatäie suhkruga ja hõõru seda enda huultele.
  • Eriti oluline on huulte koorimine ja niisutamine siis, kui kasutad matti tooni huulepulka. Matid värvid on väga kuivatavad nii, et need suurendavad igat pragu ja ketendust.

 

Üldiste meigivigade parandamine

 

  1. Võta päeva lõpus meik maha. Meigiga magamine on üks hullemaid asju, mida enda nahale teha saad. See võib tekitada vistrikke, peeneid jooni ja kortse ning jätta su jume tuhmiks.
  • Kui kasutad veekindlat meiki või tugevat jumestuskreemi, siis on kasuta spetsiaalset meigieemaldajat enne kui nägu pesed.
  • Hoia meigieemaldussalvrätte enda öökapil. Kui oled liiga väsinud, et kraani all enda meiki maha pesta, siis saad enne magamaminekut kiirelt meigi näolt pühkida.

 

  1. Ära meiki vannitoas hoia. Üldiselt on vannitoas suur peegel nii, et enda meigiasjade hoidmine tundub seal ideaalne. Siiski mõjuvad kuumus, niiskus ja pisikud sinu meigivahenditele ja need riknevad kiiremini. Selle asemel hoia enda meigivahendeid jahedas ja kuivas toas nagu näiteks magamistoas.

 

  1. Pese enda meigipintsleid regulaarselt. Meigipintslite puhtana hoidmine võib tunduda tüütu, kuid mustade pintslite kasutamine viib selleni, et iga kord kui sa meigid, kannad nendega enda näole mustust, õli ja baktereid. Puhasta meigipintsleid korralikult iga nädal, kasutades spetsiaalset puhastusvahendit.

 

Lisaks:

  • Paljud kuulsad meigikunstnikud nagu Bobbi Brown, Kevin Aucoin ja Jemma Kidd on kirjutanud raamatuid sellest, kuidas meikida. Kui tahad kindel olla, et teed seda õigesti, siis võib mõni selline raamat olla kasulik.
  • Igapäevane veekindla ripsmetušši kasutamine kuivatab sinu ripsmeid ning need võivad murduda. Kasuta igapäevaselt tavalist ripsmetušši ja hoia veekindlat erilisemaks puhuks.

Kõik meigitooted aeguvad, kuid seda erineval ajal. Siin on kokkuvõte kui kaua võid ohutult kasutada erinevaid meigitooteid:

  • Puudrid (k.a. põsepunad, päikesepuudrid ja lauvärvid): 2 aastat
  • Kreemjad lauvärvid ja põsepunad: 12-18 kuud
  • Õlivaba jumestuskreem: 1 kuu
  • Peitekreem: 12-18 kuud
  • Huulepulk ja huulelainer: 1 aasta
  • Huuleläige: 18-24 kuud
  • Silmapliiats: 2 aastat
  • Geeljas või vedel silmalainer: 3 kuud
  • Ripsmetušš: 3 kuud

 

 

Kulmupintsel ja kulmuhari

Lauvärvi baas – 12 ml

Mattides värvides huulepulgad

Matistav ja poore peitev meigialuskreem

12-osaline meigipintslite komplekt