E-POOD Tootekategooriad

Kuidas odraivast vabaneda?

Kas tead kuidas odraivast vabaneda?

Odraiva on silmalaule tekkiv valulik turse, mis on mõnikord põhjustatud nakatunud rasunäärmest. Üldiselt kaovad odraivad umbes nädala pärast iseenesest, kuid vahepeal võid valu leevendamiseks ja turse vähendamiseks ise midagi ette võtta.

Odraiva ravimine

 1. Puhasta odraiva. Vahel võib odraiva põhjuseks olla silma kokkupuude välise ainega (nagu näiteks meigitoode või tolm). Odraiva ise on väike bakteriaalne nakkus. Kui sulle odraiva tekib, siis peaksid esimese asjana piirkonna ära puhastama.
  • Pese käed põhjalikult ära ning kasuta seejärel vatitupsu või puhtaid käsi, et odraiva sooja veega puhastada. Sa võid kasutada ka spetsiaalselt beebidele mõeldud pisaratevaba šampooni. Seda peaksid enne siiski veega lahjendama.
  • Veendu, et nii vatitups kui ka su käed oleks puhtad, muidu võid kanda piirkonnale veel rohkem mustust ja pisikuid.
  • Odraiva põhjustavad kõige sagedamini stafülokokibakterid, mis satuvad mustade kätega silma puudutades silmanäärmesse. Ka teised bakterid võivad odraivasi põhjustada.
 2. Kanna peale soe kompress. Odraiva põhjustatud valulikku turset saab kõige paremini ravida soojade kompressidega. Tee soe kompress kasutades puhast rätikut või mõnda muud riiet. Kasta see sooja vette ning hoia silma peal viis kuni kümme minutit.
  • Kui kompress jahtunud on, siis kasta see uuesti sooja vette ning hoia veel 5-10 minutit peal.
  • Kasuta sooje kompresse kolm kuni neli korda päevas senikaua kuni odraiva kadunud on.
  • Kompressi soojus võib põhjustada odraiva vähenemist või mäda vabanemist. Kui nii juhtub, siis puhasta välja voolanud mäda veega loputades. Ära odraiva pigista.
  • Kui odraivast mäda välja tuleb, peaksid sümptomid suhteliselt kiirelt kaduma.
 3. Ära ise odraiva pigista. Mäda välja pigistamine võib tunduda ahvatleva ja kiire võimalusena odraivast lahti saamiseks, kuid ära seda tee! Pigistamine ja surkimine võib olukorra palju halvemaks teha. Nakkus võib süveneda või levida ning nii võib tekkida ka arm.
 4. Kasuta antibakteriaalset kreemi. Osta apteegi vabamüügist antibakteriaalset reemi, mis on mõeldud odraiva ravimiseks. Küsi nõu ka apteekrilt. Kanna väike kogus seda kreemi odraivale ning jälgi, et seda silma ei satuks.
  • Need kreemid aitavad odraival kiiremini paraneda.
  • Paljudel nendel kreemidel on valuvaigistav toime, mis aitab ka ebamugavuse ja valu vastu. Kuid kui seda silma satub, siis võib see silma kahjustada. Kanna seda hästi ettevaatlikult peale.
  • Kui kreemi silma satub, siis loputa silma õrnalt sooja veega ning seejärel võta ühendust enda arstiga.
 5. Proovi kodust vahendit. Teatud looduslikud asjad võivad aidata odraiva ravida ning vähendada valu ja paistetust. Väldi loodusliku vahendi sattumist silma ning kui tunned ebamugavust või kipitamist, siis lõpeta koheselt kasutamine. Kuigi need ei ole meditsiiniliselt tõestatud, võid neid looduslikke abinõusid siiski proovida.
  • Kasuta koriandriseemneid. Leota seemneid tund aega vees, kurna seemned ning kasuta vett silma loputamiseks. Koriandriseemnel on omadusi, mis võivad odraiva turset vähendada.
  • Proovi aaloed. Aaloe aitab turset ja punetust vähendada. Lõika aaloe leht pikuti pooleks ja kanna viljaliha kahjustatud piirkonda. Osadele meeldib kasutada ka aaloe mahla ja kummelitee segu.
  • Kasuta kartulit. Riivi kartul pastaks ning kanna see pehmele ja puhtale riidele. Seejärel kanna see odraivale, et paistetust vähendada.
 6. Võta valuvaigistit. Kui su odraiva on väga valus, siis tarvita esimestel päevadel valuvaigistit, et enda olemist paremaks teha.
 7. Mine arsti juurde. Kui su odraiva nädala pärast ei taandu, siis peaksid arsti poole pöörduma. Kui kannatad ekstreemse valu käes, punetus või paistetus laieneb või kui su nägemine uduseks muutub, siis otsi koheselt abi. Kui odraiva hullemaks läheb, siis võib see olla märk mõnest muust konditsioonist.

Odraiva ennetamine

 1. Pese enda silmalauge. Kui sul odraivasid tihti tekib, siis võivad su silmad olla eriti tundlikud bakteriaalsele infektsioonile. Kasuta puhast rätikut ning õrna šampooni (näiteks beebišampooni) või spetsiaalset silmalaugude puhastusvahendit, et õrnalt enda silmalauge puhastada. Loputa korralikult sooja veega.
  • Kui odraivad on sinu jaoks tihe probleem, siis peaksid enda silmalauge igapäevaselt puhastama.
 2. Pese käsi enne näo puudutamist. Üks kõige tavalisemaid mooduseid odraiva saamiseks on see, et kantakse kätel olevad bakterid enda silmadele. Väldi silmade puudutamist ja hõõrumist.
  • Pese rätikuid regulaarselt ning ära kunagi kasuta sama rätikut inimesega, kellel on odraiva.
 3. Kasuta silmameiki õigesti. Silmalainer või lauvärv võib põhjustada odraivasid. Kanna meiki ripsmejoonest ülespoole ning vähenda kasutatavat kogust.
  • Ära mine meigiga magama. Kasuta meigieemaldajat meigi eemaldamiseks ning seejärel pese nägu sooja veega, et meigieemaldaja jäägid näolt loputada.
  • Ära jaga enda silmameigi tooteid teiste inimestega.

Külasta ka naiste digitoodete e-poodi , ning avasta maailma parimaid ilu ning tervisenippe ning palju muud huvitavat!