Kuidas pakkida reisi jaoks?

Tõhusalt ja tulemuslikult pakkimine on omaette kunst. See nõuab ettenägelikkust, enesekontrolli ja spetsiaalseid oskusi. Õnneks võib igaühest saada meister pakkimises kui järgida mõnda lihtsat reeglist ja juhendit. See artikkel hõlmab selliseid pakkimise teemasid nagu vähese pagasiga reisimist, riiete kokkurullimise kasulikkust ning ilmateadete jälgimise eeliseid.

Väheste asjade kaasa võtmine

1. Lennukiga reisides võta kaasa ainult käsipagas. Kui sa suudad end piirata ja võtta kaasa vaid käsipagasi säästad palju aega ja vaeva. See võib tunduda heidutav, kuid kogenud reisijad vannuvad, et ainult ühest kotist piisab vajalike asjade tarbeks, tuleb lihtsalt välja jätta kõik mitte hädavajalikud asjad.
• Kui piirata end vaid käsipagasi kaasavõtmisega teeb see reisimise palju lihtsamaks- sa saad lennuväljast kiiremini välja ja sisse ning saad nautida mugavust, et sul on kõik asjad kohe käepärast.
• Vaid ühe väikse kotiga reisides on eeliseid ka siis kui jõuad oma sihtkohta. Sa oled palju paindlikum kui on vaja liikuda kohast kohta ning on lihtsam võtta osa seiklustest ja võimalustest mis sinu teele võivad sattuda. Samuti ei paista sa taskuvarastele ja petistele kerge sihtmärgina.

2. Tee nimekiri. Kirjuta sinna üles kõik asjad mida arvad vaja minevat nagu riided, hügieenitarbed, ravimid, ujumisriided, pidulikud riided, välistingimustes kasutatavad seadmed, elektroonika ja kõik muu. Siis vaata see nimekiri üle kriitilise pilguga ning mõtle, mis esemed on tõesti olulised ja mis on lihtsalt “igaks juhuks”. Tõmba maha kõik ebatarvilik.
• Jäta meelde- kui sa just ei reisi Antarktikasse, Sahara kõrbesse või mujale kaugesse ja kõrvalisse kohta, siis on kindlasti võimalik osta asju ka kohapealt kui sul neid vaja juhtub minema.
• Kui oled enda nimekirja jätnud vaid hädavajaliku pead ka selle juurde jääma. Kui natuke nimekirjast mööda kaldud võivad asjad kontrolli alt väljuda ning pakid kaasa palju ebavajalikku.
• Isegi kui mõtled, et säästad raha pakkides kaasa enda sukeldumisvarustuse, siis unusta see. Raske pagasi kaasa vedamine pole seda väärt.

3. Osta pisikesed reisimiseks mõeldud hügieenitarbed. Lennuliinidel on päris karmid reeglid kui palju vedelikke võib iga reisija pardale võtta. Seega, kui võtad kaasa ainult käsipagasi on parem investeerida reisimiseks mõeldud hügieenitarvetele. Šampoon, näokreem, hambapasta ja meigivahendid- neid kõiki leidub väiksemates versioonides.
• On võimalik ka osta tühje reisimiseks mõeldud plastikpudeleid kuhu saad sisse pigistada oma kodused lemmiktooted. Sildista kindlasti iga pudelike, et mitte segadusse sattuda.

4. Paki nii palju riidekomplekte kui palju sa arvad vaja minevat. Seejärel jäta üks komplekt pakkimata. Inimesed pakivad peaaegu alati rohkem riideid kaasa kui nad tegelikult kannavad. Mõtle selle peale kui palju päevi sa ära oled ja mida sa teha plaanid. Lisaks kaalutle milline ilm on seal kuhu sa suundud. Kui ilm on püsinud 30 kraadise sooja juures viimased kuu aega, ei vaja sa mitut kampsunit.
• Mõnda riietuseeset kannad sa rohkem kui korra nii, et mõtle riietele mida saad omavahel sobitada. Näiteks- ühe paari lühikeste pükste jaoks paki kaasa kaks või rohkem pluusi mis nende pükstega sobivad, sul pole vaja lühikesi pükse igapäevaselt vahetada.
• Paki riideid mida saad sobitada olukorraga. Näiteks paki kaasa lihtne kleit mida saad päevasel ajal kanda plätude ja kübaraga ning mida saad õhtul üles lüüa kontsakingade, vöö ja ehetega.
• Uuri järgi kas sul on võimalus riideid pesta. Kui sul on võimalik riideid pesta saad suurendada nende kandmise kordi.
• Jäta meelde, et tegu pole maailmalõpuga kui sa pead kohapeal mõne odava T-särgi või vihmajaki ostma- ja üldiselt ei pea. Kui väheste asjadega reisida soovid paki alati enda kott mõeldes parima stsenaariumi peale, mitte halvima.

5. Hoia ruumi kokku jalatsite pealt. Jalanõud on rasked ja võtavad palju ruumi. See võib tunduda raske ülesandena eriti naistele kes soovivad, et iga olukorra jaoks oleks sobilik kingapaar, kuid mõtle siiski ainult sellele mis on hädavajalik.
• Kui sa lähed aktiivsele spordipuhkusele ei lähe sul ilmselt vaja kõrgete kontsadega kingi. Väikesed ja kerged madalad balleriinad aitavad sind igal pool kuhu pead end viisakamalt riide panema, näiteks restorani minnes.
• Ära võta kaasa jooksutosse kui sa pole täiesti kindel, et sa kodust eemalviibimise ajal trenni teed. Kui sa lähed rahustavale puhkusele soojal maal kas sa tõesti tuled üles iga hommiku kell seitse, et minna viie kilomeetrisele jooksule? Kui vastuseks pole kindel “jah”, siis võtavad su jooksutossud lihtsalt asjata ruumi.

6. Jäta koju kõik mida saad kohapeal osta. Nagu eespool mainitud saad kohapealt osta enamusi asju kui sa just tõesti mõnda inimtühja kohta ei lähe. Seega, kui sa pole eriliselt valiv millist juuksepalsamit või raseerimisgeeli sa kasutad, jäta need koju ja soeta kohapealt.
• Kohapealt asjade ostmine võib tunduda lisakulutusena, kuid see aitab tõsiselt kokku hoida ruumi ja kaalu.
• Pea meeles, et paljud suured tootjad on universaalsed- sa peaksid leidma Gillette raseerimisgeeli, Colgate hambapasta ja Pantene šampooni igalt poolt maailmast- või vähemalt midagi väga sarnast. Alternatiivina võid sa seda vaadata kui võimalust midagi uut proovida.
• Kui juhtub kõige hullem ning sa ei leia kindlat toodet küsi endalt kuidas kohalikud ilma selleta elavad. Kas neil on mingid alternatiivid? Või on see ebavajalik mugavus? Kerge pagasiga lendamine nõuab mõningaid ohvreid. Mõtle sellele kui seiklusele.

7. Paki kaasa üks särtsakas aksessuaar. Üks mitmekülgne aksessuaar võib teha imesid kui sinu eesmärgiks on vähese kraamiga reisida. Veendu, et see sobiks nii paljude sinu riietustega kui võimalik. Näiteks, suurt, dekoratiivset salli saab kanda aksessuaarina kaela ümber, õlgade ümber mässituna saab sellest soojendav kardigan, selle võib siduda vööks ning rannas saab seda kanda ümber puusade.

Tõhusalt pakkimine

1. Kasuta vaakumkotte. Need on fantastilised kui sa ei saa vältida mahukamate esemete kaasa võtmist nagu soojad talveriided. Vaakumkotist saad eemaldada õhu nii, et kaasavõetud asi võtab palju vähem ruumi kui muidu.

2. Rulli kokku. Kokku rullimise meetod on suurepärane ruumi puudusel ja see takistab riietel kortsu minemist. Seda tehakse nii, et rullitakse mitu riideeset tugevalt ümber keskse objekti, näiteks hügieenitarvete koti ümber (mis on samuti asjadega täidetud) moodustades silindrikujulise kompsu. Mitmeid selliseid kompse saab mahuta suhteliselt väiksesse ruumi, tehes sellest väga ökonoomse pakkimise.
• Kasutades rulli pakkimise meetodit, aseta kortsumiskindlad esemed (nagu teksad ja jakid) kompsu sisse ja õrnemad kortsuvad esemed (näiteks linased püksid ja kaunid kudumid) väljapoole.
• Mähi iga ese eraldi, mitte kõik korraga. Tõmba kangas piisavalt pingule, et see ei kortsuks, aga mitte nii pingule, et see materjali välja venitaks.

3. Ära lao riita. Lihtsalt kokkupandud ja virnastatud riided üksteise otsas ei ole kõige tõhusam pakkimise meetod. Volditud riided võtavad palju ruumi ning on rohkem altimad kortsuma. Rulli enda riided kokku, et need vähem ruumi võtaksid.

4. Kasuta kinga sees olevat ruumi. Ära unusta seda tühja ruumi mis kingadesse jääb. Sinna saad ladustada väiksemaid esemeid nagu sokke, aluspesu, ehteid ja kõike muud mis pähe tuleb.
• Kui oled asjad kingadesse mahutanud, aseta need koti põhja või kohvri äärtesse.
• Kui need on natuke mustad ning sa ei taha, et need riietega kokku puutuksid paki iga king tugevasti plastikkotti.

5. Pane raskemad esemed põhja. Alati pane raskemad asjad nagu raamatud, läpakad, kingad ja föönid (mida sa tegelikult kaasa ei peaks võtma kui kerge pagasiga rännata soovid) koti või kohvri põhja. Seda sellepärast, et niimoodi on nad turvalisemalt ning ei liigu ringi. Lisaks, kui rasked esemed peale paned suureneb nende all olevate riiete kortsumise võimalus.

6. Aseta õrnad või kergelt kortsuvad esemed pealepoole. Asjad nagu ülikonnad ja kergelt volditud kleidid tuleks asetada tasapinnaliselt kõige peale. Nii kui sihtkohta jõuad, tuleks nad kotist välja võtta ja üles riputada.
• Kui siiski sinu riided reisi ajal kortsuvad, riputa need vannituppa selleks ajaks kui sa duši all oled. Kuumast dušist tulev aur aitab kortse siluda elimineerides triikimise vajaduse.

Targalt pakkimine

1. Paki pigem kihilised riided, mitte üksikud kogukad riidesemed. Kui sa pole kindel oma sihtpunkti ilmaoludes, paki kaasa kihilised riided, mitte ruumivõtvad “igaks juhuks” riideesemed nagu näiteks jope või paksud püksid. Niimoodi saad kihte vähendada või juurde lisada, sõltuvalt sellest kas ilm on külm või kuum.
• Näiteks, paki kaasa lühikeste ja pikkade varrukatega T-särgid, mida saad kanda eraldi või üksteise peal kui on külmem.
• Või selle asemel, et ruumivõtvad teksad kaasa võtta, paki kaasa kerged kuid soojad retuusid mida saad kleitide ja seelikute all kanda.

2. Pane oma hügieenitarbed välimisse taskusse. Enamustel kohvritel ja kottidel on välimised taskud, mis on ideaalsed plastikkotti pandud hügieenitarvete jaoks. Lisaks on sealt neid kerge välja võtta kui sul on vaja minna läbi turvakontrolli.
• Samuti on hügieenitarvetele niiviisi lihtne ligi pääseda kui soovid end reisi ajal värskendada.
• Lisaks on hea hoida vedelikke eemal ülejäänud esemetest juhuks kui mõni neist peaks katki või lahti minema.

3. Jäta väärtuslikud asjad koju. On küll ahvatlev võtta kaasa oma kallis käekell või teemantidega ehted, eriti kui sul on plaanis osa võtta peenest õhtusöögist või erilistest üritustest. Kuid sellised esemed võivad kergelt puruneda, ära kaduda või lihtsalt varaste saagiks saada. See lihtsalt pole väärt seda südamevalu, kui kaotad mitu põlvkonda edasi pärandatud ehte kuhugi palmi all olevasse rannaliiva.

4. Jälgi ilmaennustust enne lahkumist. See samm on küll ilmselge, kuid vaata kindlasti sihtkoha ilmateadet enne kui reisile asud. Kui Londonis sajab, tasuks kaasa pakkida väike ja kerge vihmajopp ning vihmavari ning jätta päikesekaitsekreem koju.

5. Ole neutraalne. Kui enda riietust planeerid püüa püsida neutraalset värvi riiete juures mis omavahel hästi sobivad, eriti kui reisid äriasjus. Must, pruun ja hall töötavad omavahel hästi ning valge särgiga ei saa kunagi minna valesti. Kui tunned, et neutraalsed värvid jäävad igavaks, lisa värvi aksessuaaride või erksa lipsuga.

6. Ole teadlik keelatud esemete asjus. Otsi kohaliku lennujaama määrustest nimekirja milliseid asju sa käsipagasisse võtta ei tohi. Olles teadlik nendest piirangutest ei paki sa kogemata kaasa žiletiterasid või geelküünlaid mis võiks käivitada turvakontrolli ning põhjustada viivitusi.

7. Kontrolli kaalu. Kaalu enda kott enne kui kodust lahkud veendumaks, et see ei ületa lennufirma kaalu piiranguid. Kuigi mõned lennufirmad on üpriski paindlikud leidub ka selliseid mis rõõmuga nõuavad lisatasu isegi kui su kott on vaid pool kilo lubatust raskem. Püüa jätta endale mõned kilogrammid mänguruumi, et saaksid kotti mahutada ka mõned suveniirid või kingitused kui tagasi koju hakkad liikuma.

Lisaks:
• Veendu enne reisi, et sinu elektrilised seadmed nagu sülearvuti ja mobiiltelefon oleks täiesti täis laetud.
• Pane koti sildile enda nimi, telefoninumber, aadress ja e-mail kirja – kui su kott kaduma peaks minema on niimoodi seda kerge tagastada.
• Ära unusta enne reisile minekut passi või ID kaardi kehtivust kontrollida.
• Võta kaasa kohalikku raha.
• Et sa neid pakkima ei peaks, pane reisimise ajaks jalga oma raskemad jalatsid.
• Võta kaasa kõik vajalikud laadijad ja adapterid.

 

Rõõmsates erksates värvides reisikohvrid

Nailonist pakkimiskotikesed reisimiseks

Kokkupandavad reisisuuruses hambaharjad – 4 tk

Reisisuuruses käepärane föön

Muudetava kõrgusega reisikohvrid